Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Warzone: Aim Assist - przewaga, jak włączyć? CoD Warzone poradnik, porady

Ostatnia aktualizacja: 20 maja 2021

Z tego rozdziału poradnika do Call of Duty Warzone gracz dowie się czym jest funkcja Aim Assist (Asysta Celowania) oraz do czego służy i jak z niej skorzystać.

Call of Duty Warzone to gra, która została wydana na PC i konsole obecnej generacji, jak PlayStation 4 i Xbox One dzięki czemu gracze mogą korzystać z opcji crossplatform (można ją wyłączyć w opcjach gry). Crossplatform sprawia, że można grać na jednym serwerze przeciwko graczom, którzy posiadają inny sprzęt. gracze konsolowi ze względu na to, że grają na padzie mogą korzystać z dodatkowej i niezwykle silnej opcji Aim Assist do której gracze korzystający z myszki i klawiatury nie mają dostępu. Warto tutaj zaznaczyć fakt, że po podłączeniu pada do komputera gracze PC także mogą korzystać z opcji Asysty Celowania.

Aim Assist - czym jest?

Aim Assist to opcja, która wspomaga celowanie graczy, którzy w trakcie grania korzystają z kontrolera - bez różnicy jest to, czy grają na PlayStation 4, Xbox One czy na PC przy użyciu pada. Asysta Celowania spowalnia celownik gracza w momencie, gdy znajdzie się w pobliżu celu dzięki czemu łatwiej oddać celne strzały. Aktualnie w grze Call of Duty Warzone dostępne są 4 opcje Aim Assist:

  1. Disabled - opcja wspomagania celowania jest wyłączona;
  2. Standard - opcja, która spowalnia celowanie w momencie, gdy celownik znajduje się w pobliżu celu;
  3. Precision - duże spowolnienie celowania, które aktywuje się w momencie celowania blisko celu;
  4. Focusing - opcja, która spowalnia celowanie nawet w momencie, gdy gracz odda kilka niecelnych strzałów. To opcja najlepsza dla graczy, którzy dopiero zaczynają grać na kontrolerze.

Którą opcję Aim Assist wybrać? Wszystko zależy od preferencji gracza, ale zazwyczaj Standard jest najlepszą opcją dla wszystkich, którzy lubią korzystać z karabinów i SMG. Z kolei Precision to doskonała opcja dla wszystkich, którzy uwielbiają grać bronią snajperską.

Aim Assist - jak włączyć?

Funkcja Aim Assist w grze Call of Duty Warzone jest automatycznie ustawiona na "Standard" więc nie trzeba jej dodatkowo włączać. Jeśli jednak chcesz skorzystać z innej opcji Asysty Celowania możesz wybrać ją w opcjach wewnątrz gry Warzone. Wystarczy przejść na zakładkę "Kontroler", a opcja Asysty Celowania znajduje się w sekcji "Broń".

Niestety, ale Aim Assist daje bardzo dużą przewagę nad graczami, którzy z tej opcji nie korzystają - szczególnie w walce na dystansie do około 100 metrów - Warzone: Aim Assist - przewaga, jak włączyć? - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Aim Assist - czy rzeczywiście daje przewagę w grze?

Niestety, ale Aim Assist daje bardzo dużą przewagę nad graczami, którzy z tej opcji nie korzystają - szczególnie w walce na dystansie do około 100 metrów. Powyżej tej granicy to gracze PC z myszką mają przewagę, ponieważ przy użyciu broni snajperskiej mogą znacznie szybciej wycelować w punkt i oddać śmiertelny strzał. Z przykrością trzeba stwierdzić, że dla niektórych graczy PC najlepszym rozwiązaniem może być podłączenie kontrolera do komputera i korzystanie z dobrodziejstw, które dostarcza Aim Assist. Z drugiej strony, jeśli ta opcja zostanie w końcu znerfiona (o ile do tego dojdzie), ciężko będzie przestawić się na pełne sterowanie manualne więc decyzję co do grania na padzie i włączenia Aim Assist każdy musi podjąć samodzielnie.

Największym problemem ze wspomaganiem celowania są walki w Gułagu, gdzie gracze są bardzo blisko siebie, a Aim Assist daje ogromną przewagę nad przeciwnikiem, który z tej opcji nie korzysta.