Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Warzone: Bronie - klasa B (B Tier), lista CoD Warzone poradnik, porady

Ostatnia aktualizacja: 9 marca 2021

Z tego rozdziału poradnika gracz dowie się, jakie bronie znalazły się w klasie B. To średniej klasy bronie dostępne w Warzone, które zazwyczaj przydają się na początku rozgrywki, a następnie należy zamienić je na lepsze wyposażenie.

W klasie B można znaleźć średniej klasy bronie, które zazwyczaj dobrze spisują się we wczesnej fazie rozgrywki, ale nie wyróżniają się niczym szczególnym. W tej kategorii znalazły się także bronie, które można często znaleźć na mapie Verdansk: PP Bizon, P90, AUG, PKM, FN Scar 17, M13 oraz FR 5.56.

PP Bizon

PP Bizon należy do rodziny SMG, ale nie jest zbyt popularną bronią w Call of Duty Warzone. Na mapie Verdansk możesz znaleźć lepsze warianty tej broni z dodatkowymi modyfikacjami, ale nie dostaniesz niczego, co zachwyciłoby pod względem statystyk. Mimo wszystko, na starcie rozgrywki PP Bizon może być przydatną bronią.

W porównaniu do innych topowych broni SMG, szybkostrzelność Bizona niestety nie jest zadowalająca przez co często przegrasz pojedynek z graczem korzystającym z np - Warzone: Bronie - klasa B (B Tier), lista - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

W porównaniu do innych topowych broni SMG, szybkostrzelność Bizona niestety nie jest zadowalająca przez co często przegrasz pojedynek z graczem korzystającym z np. AUG, MP7 lub MP5. Na plus można na pewno zaliczyć obrażenia wyrządzane przez tę broń i pojemność magazynka. Statystyki i średnie obrażenia PP Bizon od jednego pocisku prezentują się następująco:

 1. Strzał w głowę - 55 obrażeń;
 2. Strzał w klatkę piersiową - 34 obrażeń;
 3. Strzał w brzuch - 34 obrażeń;
 4. Strzał w nogi - 30 obrażeń;
 5. RPM - 650;
 6. ADS - 234ms;
 7. Pojemność magazynka - 64 naboje;
 8. Czas przeładowania - około 1.7 sekundy.

P90

P90 to niezwykle wywarzona broń z rodziny SMG. Nie posiada może najlepszych statystyk pod względem wyrządzanych obrażeń i szybkostrzelności, ale na początku rozgrywki spisuje się wyśmienicie. Co ciekawe, na mapie Verdansk możesz znaleźć tylko Rzadki wariant broni P90 z dodatkowym celownikiem i kolbą zwiększającą jej celność.

P90 charakteryzuje się najmniejszymi obrażeniami od jednego pocisku, ale za to łatwo kontrolować jego odrzut i posiadają jedną z najlepszych szybkostrzelności ze wszystkich SMG - Warzone: Bronie - klasa B (B Tier), lista - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

P90 charakteryzuje się najmniejszymi obrażeniami od jednego pocisku, ale za to łatwo kontrolować jego odrzut i posiadają jedną z najlepszych szybkostrzelności ze wszystkich SMG. Statystyki i średnie obrażenia P90 od jednego pocisku prezentują się następująco:

 1. Strzał w głowę - 40 obrażeń;
 2. Strzał w klatkę piersiową - 25 obrażeń;
 3. Strzał w brzuch - 25 obrażeń;
 4. Strzał w nogi - 20 obrażeń;
 5. RPM - 900;
 6. ADS - 200ms;
 7. Pojemność magazynka - 50 naboi;
 8. Czas przeładowania - około 2 sekundy.

AUG

AUG to kolejny przedstawiciel SMG, który na pewno wygrywa bezpośrednie starcie z innymi przedstawicielami tej kategorii, jak P90 i PP Bizon. We wczesnym etapie rozgrywki AUG jest niezwykle dobrą bronią, ale także w środkowej fazie rozgrywki może być przydatny. Na mapie Verdansk możesz znaleźć dwa warianty tej broni - Epicki i Legendarny.

AUG cechuje wysoka szybkostrzelność, bardzo duże obrażenia oraz dobra celność - Warzone: Bronie - klasa B (B Tier), lista - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

AUG cechuje wysoka szybkostrzelność, bardzo duże obrażenia oraz dobra celność. AUG świetnie sprawdza się w walce na bliskim i średnim dystansie. Statystyki i średnie obrażenia AUG od jednego pocisku prezentują się następująco:

 1. Strzał w głowę - 55 obrażeń;
 2. Strzał w klatkę piersiową - 34 obrażeń;
 3. Strzał w brzuch - 34 obrażeń;
 4. Strzał w nogi - 30 obrażeń;
 5. RPM - 750;
 6. ADS - 250ms;
 7. Pojemność magazynka - 25 naboi;
 8. Czas przeładowania - około 1.5 sekundy.

PKM

PKM to zdecydowanie najlepszy lekki karabin maszynowy dostępny w grze Call of Duty Warzone. Na mapie Verdansk możesz natknąć się na wiele wersji tej broni, z Epicką i Legendarną włącznie. Z dodatkowymi modyfikacjami, PKM staje się zabójczą bronią, za pomocą której możesz walczyć z całą drużyną na raz bez konieczności puszczania spustu broni lub przeładowywania.

PKM posiada bardzo dużą bazową pojemność magazynka, dobrą szybkostrzelność oraz celność - Warzone: Bronie - klasa B (B Tier), lista - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

PKM posiada bardzo dużą bazową pojemność magazynka, dobrą szybkostrzelność oraz celność. Na minus można zaliczyć niezwykle długi czas przeładowania. Jeśli wystrzelasz cały magazynek musisz znaleźć bezpieczne miejsce na przeładowanie lub zmienić broń na inną. Warto także zaznaczyć fakt, że korzystanie z lekkiej broni maszynowej spowalnia ruch Operatora. Statystyki i średnie obrażenia PKM od jednego pocisku prezentują się następująco:

 1. Strzał w głowę - 46 obrażeń;
 2. Strzał w klatkę piersiową - 34 obrażeń;
 3. Strzał w brzuch - 31 obrażeń;
 4. Strzał w nogi - 31 obrażeń;
 5. RPM - 750;
 6. ADS - 434ms;
 7. Pojemność magazynka - 100 naboi;
 8. Czas przeładowania - około 7 sekund.

FN Scar 17

FN Scar 17 to jedna z najczęściej występujących broni na mapie Verdansk. Scar zalicza się do karabinów szturmowych i nadaje się fantastycznie jako broń główna na wczesnym etapie rozgrywki - szczególnie na bliskim i średnim dystansie. Możesz znaleźć kilka wariantów tej broni - nawet z dodatkowym celownikiem.

FN Scar 17 wyrządza naprawdę spore obrażenia, a szybkość tej broni i łatwy do kontrolowania rozrzut pocisków to kolejne plusy - Warzone: Bronie - klasa B (B Tier), lista - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

FN Scar 17 wyrządza naprawdę spore obrażenia, a szybkość tej broni i łatwy do kontrolowania rozrzut pocisków to kolejne plusy. Z minusów trzeba wymienić małą pojemność magazynka i fakt, że na dalekim dystansie Scar niestety traci na ilości wyrządzanych obrażeń. Statystyki i średnie obrażenia FN Scar 17 od jednego pocisku prezentują się następująco:

 1. Strzał w głowę - 56 obrażeń;
 2. Strzał w klatkę piersiową - 35 obrażeń;
 3. Strzał w brzuch - 35 obrażeń;
 4. Strzał w nogi - 35 obrażeń;
 5. RPM - 570;
 6. ADS - 350ms;
 7. Pojemność magazynka - 20 naboi;
 8. Czas przeładowania - około 1.4 sekundy.

M13

M13 to kolejny przedstawiciel karabinów szturmowych dostępnych w grze Call of Duty Warzone. To, co czyni M13 lepszą bronią od wcześniej opisywanego FN Scar 17 to bardzo duża szybkostrzelność i pojemność magazynka. M13 to zabójcza broń na wczesnym etapie rozgrywki, a na mapie Verdansk możesz znaleźć jej Pospolitą i Rzadką wersję.

Pomimo niezwykle wysokiej szybkostrzelności i pojemności magazynka, M13 niestety cechuje się najniższym współczynnikiem obrażeń ze wszystkich dostępnych karabinów szturmowych jednak w rękach dobrego gracza, M13 może okazać się nawet lepsze od Scara - Warzone: Bronie - klasa B (B Tier), lista - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Pomimo niezwykle wysokiej szybkostrzelności i pojemności magazynka, M13 niestety cechuje się najniższym współczynnikiem obrażeń ze wszystkich dostępnych karabinów szturmowych jednak w rękach dobrego gracza, M13 może okazać się nawet lepsze od Scara. Statystyki i średnie obrażenia M13 od jednego pocisku prezentują się następująco:

 1. Strzał w głowę - 36 obrażeń;
 2. Strzał w klatkę piersiową - 24 obrażeń;
 3. Strzał w brzuch - 24 obrażeń;
 4. Strzał w nogi - 24 obrażeń;
 5. RPM - 900;
 6. ADS - 230ms;
 7. Pojemność magazynka - 30 naboi;
 8. Czas przeładowania - około 1.3 sekundy.

FR 5.56

FR 5.56 to ciekawa broń, ponieważ dysponuje dwoma trybami strzelania - burst i single fire. Niestety, korzystanie z tej broni jest dość trudne i nie każdemu pasuje możliwość wystrzeliwania tylko 3 pocisków w serii. Szczególnie mogą na tym ucierpieć początkujący gracze, którzy nie mają jeszcze wyrobionego nawyku celowania w głowę. FR 5.56 to niezwykle rzadko spotykana broń na mapie Verdansk i cechuje się największym współczynnikiem obrażeń od jednego pocisku ze wszystkich karabinów szturmowych dostępnych w grze Call of Duty Warzone. Minusem jest niska szybkostrzelność co jest poniekąd związane z trybem strzelania. Statystyki i średnie obrażenia FR 5.56 od jednego pocisku prezentują się następująco:

 1. Strzał w głowę - 64 obrażeń;
 2. Strzał w klatkę piersiową - 40 obrażeń;
 3. Strzał w brzuch - 40 obrażeń;
 4. Strzał w nogi - 40 obrażeń;
 5. RPM - 560;
 6. ADS - 317ms;
 7. Pojemność magazynka - 30 naboi;
 8. Czas przeładowania - około 1.6 sekundy.