Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Warzone: Komunikacja CoD Warzone poradnik, porady

Ostatnia aktualizacja: 23 marca 2020

Dobra, zrozumiała komunikacja i ścisła współpraca wewnątrz drużyny to klucz do sukcesu w trybie Battle Royale w grze Call of Duty Warzone. Po przeczytaniu niniejszego rozdziału naszego poradnika, Gracz dowie się w jaki sposób może komunikować się z drużyną, co to jest system pingowania oraz w jaki sposób z niego korzystać. Udzielamy także kilku istotnych porad, które w znacznym stopniu polepszą grę zespołową, która jest niezwykle istotna podczas rozgrywki w Call of Duty Warzone.

W grze Call of Duty Warzone istnieje kilka sposobów na komunikowanie się z drużyna. Pierwszą z nich jest czat głosowy, drugim specjalny system pingowania, a ostatnim i najmniej skutecznym - czat tekstowy wewnątrz gry.

Bez względu na to, którą metodę wybierzesz, zawsze warto komunikować drużynie o swoich zamiarach lub potwierdzić zrozumienie intencji sojuszników - Warzone: Komunikacja - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Bez względu na to, którą metodę wybierzesz, zawsze warto komunikować drużynie o swoich zamiarach lub potwierdzić zrozumienie intencji sojuszników. W trakcie rozgrywki drużynowej w trybie Battle Royal komunikacja to jedna z najważniejszych rzeczy, które mogą zapewnić drużynie zwycięstwo.

Komunikacja głosowa (voice chat) w grze Call of Duty Warzone

Voice chat wewnątrz gry to najskuteczniejszy system komunikowania się z drużyną w trakcie rozgrywki w Call of Duty Warzone. Informacje przekazywane głosem są najszybsze i nie wymagają wykonania żadnych dodatkowych czynności, jak np. wpisanie treści na czacie. Czat głosowy to także najbezpieczniejszy sposób komunikacji, bo nie odrywa Gracza od wykonywanej czynności.

Chyba nikt nie wyobraża sobie sytuacji, w której w trakcie walki ktoś staje w miejscu, żeby napisać kilka zdań na czacie - Warzone: Komunikacja - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Chyba nikt nie wyobraża sobie sytuacji, w której w trakcie walki ktoś staje w miejscu, żeby napisać kilka zdań na czacie. W tym czasie cała drużyna może zostać całkowicie zlikwidowana. Z czatu głosowego można korzystać na dwa sposoby: naciśnij i mów oraz tryb ciągłej pracy mikrofonu. Jeśli grasz sam i wiesz, że nikt nie będzie Ci w tym czasie przeszkadzał, możesz zdecydować się na komunikację ciągłą. W innym wypadku lepiej jest skorzystać z opcji naciśnij i mów, aby nie rozpraszać drużyny dźwiękami z otoczenia.

System pingowania w grze Call of Duty Warzone

Poza czatem głosowym, w grze Call of Duty Warzone istnieje specjalny system przekazywania informacji za pomocą pingów. Pingi to krótkie informacje głosowe wypowiadane przez postaci z jednoczesnym oznaczeniem graficznym na mapie.

Zauważyłeś wroga lub pokonałeś któregoś z przeciwników i wyrzucił cenne przedmioty, które mogą przydać się innemu członkowi drużyny - Warzone: Komunikacja - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Zauważyłeś wroga lub pokonałeś któregoś z przeciwników i wyrzucił cenne przedmioty, które mogą przydać się innemu członkowi drużyny? A może znalazłeś dodatkowe płytki pancerza, które nie są Ci potrzebne? To świetny moment na użycie systemu pingów, żeby dać znać drużynie, co znalazłeś i gdzie tego szukać. Warto także zaznaczyć fakt, że pingów można użyć na sklepach lub miejscach kontraktu. Komunikacja za pomocą pingowania ułatwia Graczom porozumiewanie się bez użycia czatu głosowego lub stanowi jego świetne uzupełnienie.

Jak korzystać z systemu pingowania?

System pingowania w grze Call of Duty Warzone jest niezwykle prosty do użycia. Wystarczy skierować postać w odpowiednim kierunku i wcisnąć odpowiedni przycisk (pojedynczo lub dwukrotnie) - na klawiaturze jest to domyślnie lewy alt. Gracze konsolowi będą musieli skorzystać z D-Pada.

Przycisk odpowiedzialny za wydanie komendy pingu można dowolnie zmienić w opcjach wewnątrz gry - Warzone: Komunikacja - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Przycisk odpowiedzialny za wydanie komendy pingu można dowolnie zmienić w opcjach wewnątrz gry. Przejdź do zakładki skróty klawiszowe, zjedź nieco w dół i zmień domyślny przycisk lub dodaj przycisk alternatywny.

Daj znać o wyposażeniu, którego nie potrzebujesz (loot ping)

W czasie eksploracji terenu w grze Call of Duty Warzone możesz znaleźć wiele przedmiotów, z których nie będziesz w stanie skorzystać lub po prostu nie będą Ci potrzebne. Przykładowo, posiadasz już broń główną i pomocniczą, a następna znaleziona na ziemi broń nie będzie Ci do niczego potrzebna. W takiej sytuacji możesz ją oznaczyć i wysłać komunikat do drużyny, gdzie mogą ją znaleźć.

Na powyższym obrazku widać, że jeden z członków drużyny oznaczył karabin znajdujący się w budynku naprzeciwko - Warzone: Komunikacja - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Na powyższym obrazku widać, że jeden z członków drużyny oznaczył karabin znajdujący się w budynku naprzeciwko. Ikony oznaczonych przedmiotów są doskonale widoczne nawet przez ściany co znacznie ułatwia ich odnalezienie. Aby oznaczyć niepotrzebną broń lub inny przedmiot leżący na ziemi wystarczy skierować na niego postać i użyć raz przycisku odpowiedzialnego za ping.

Daj znać o zagrożeniu (danger ping)

Kolejnym szybkim komunikatem, który można wydać za pomocą systemu pingowania w grze Call of Duty Warzone jest informacja o potencjalnym zagrożeniu. Komunikat ten funkcjonuje nieco inaczej, bo nie wymaga od Gracza skierowania się centralnie na dany obiekt.

Aby ostrzec drużynę przed potencjalnym zagrożeniem wystarczy skierować się mniej więcej w kierunku, w którym zauważyłeś jakieś zagrożenie (np - Warzone: Komunikacja - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Aby ostrzec drużynę przed potencjalnym zagrożeniem wystarczy skierować się mniej więcej w kierunku, w którym zauważyłeś jakieś zagrożenie (np. snajper na dachu budynku lub w oknie, pojazd wroga) i dwukrotnie wcisnąć przycisk odpowiedzialny za pingowanie. Po chwili nad danym obszarem pojawi się czerwony znacznik.

Daj znać w którym kierunku się udajesz (moving ping)

Trzecim z kolei pingiem dostępnym w grze Call of Duty Warzone jest informacja w którym kierunku Gracz chce się udać. Przydaje się on w momencie, gdy chcecie się na chwilę rozdzielić w celu np. eksploracji większego terenu. Innym przykładem może być sytuacja, w której któryś z Graczy zauważył ruch przeciwnika i jeden z Was chce zajść go od tyłu i komunikuje to reszcie zespołu.

Aby użyć znacznika przemieszczania się wystarczy skierować postać w odpowiednim kierunku i raz wcisnąć przycisk odpowiedzialny za ping - Warzone: Komunikacja - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Aby użyć znacznika przemieszczania się wystarczy skierować postać w odpowiednim kierunku i raz wcisnąć przycisk odpowiedzialny za ping. Po chwili w danym miejscu pokaże się określony znacznik, który można zauważyć na powyższym obrazku. Każdy Gracz ma określony kolor znacznika, aby ułatwić komunikację wewnątrz drużyny.

Daj znać, gdy zauważysz wroga (enemy ping)

Oznaczenie wroga to kolejna możliwość przekazania szybkiego komunikatu drużynie. Używaj tej komendy za każdym razem, gdy zauważysz wroga, żeby reszta drużyny wiedziała w którym kierunku skierować swoją uwagę.

Chcąc powiadomić drużynę o obecności wroga możesz go oznaczyć poprzez nakierowanie celownika w kierunku wroga i wciśnięcie przycisku pingu - Warzone: Komunikacja - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Chcąc powiadomić drużynę o obecności wroga możesz go oznaczyć poprzez nakierowanie celownika w kierunku wroga i wciśnięcie przycisku pingu. Po chwili nad głową przeciwnika ukaże się czerwony znak sygnalizujący jego pozycję.

Potwierdź, że zrozumiałeś intencje sojuszników (Roger that ping)

Wszystkie komendy przekazywane poprzez system pingowania w grze Call of Duty Warzone mogą zostać potwierdzone przez resztę drużyny. Jest to przydatne np. w celu dalszej eksploracji mapy, potwierdzenia zrozumienia zagrożenia lub przy wyborze miejsca do lądowania.

Chcąc potwierdzić swój udział w proponowanej przez sojuszników akcji wystarczy skierować postać na znacznik pozostawiony przez zespół i wcisnąć przycisk odpowiedzialny za ping - Warzone: Komunikacja - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Chcąc potwierdzić swój udział w proponowanej przez sojuszników akcji wystarczy skierować postać na znacznik pozostawiony przez zespół i wcisnąć przycisk odpowiedzialny za ping. Po chwili nad znacznikiem zaczną pojawiać się dodatkowe kropki sygnalizujące poszczególnych Graczy. Na powyższym obrazku można zauważyć oznaczone miejsce do lądowania z trzema kolorowymi kropkami. Oznacza to, że każdy Gracz potwierdził punkt lądowania.

Odwołuj złe ostrzeżenia lub nieprawdziwe informacje (Wait... i cancel that!)

Jeśli przez przypadek użyłeś złego znacznika lub w trakcie akcji zmieniłeś zdanie i podjąłeś inne niż zakomunikowane wcześniej działa, odwołaj swoją komendę. Aby odwołaj komendę i zlikwidować znacznik pingu wystarczy na niego nakierować i ponownie użyć przycisku odpowiedzialnego za ping. Po chwili Twoja postać wyda komendę głosową, a znacznik zniknie.