Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Call of Duty Mobile - poradnik do gry

Call of Duty Mobile - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Jak działa tryb battle royale w Call of Duty Mobile? Call of Duty Mobile poradnik, tipy

Jednym z dostępnych wariantów zabawy w Call of Duty Mobile jest niezwykle popularne obecnie Battle Royale. W przypadku mobilnego tytułu od Activision ten tryb rozgrywki opiera się na znanych i sprawdzonych rozwiązaniach tego gatunku. Poniższa strona poradnika zawiera omówienie tego aspektu rozgrywki.

Przygotowania

Kiedy zdecydujesz się na zabawę w tym trybie, to zostaniesz przeniesiony na ekran dostosowania meczu. Możesz tutaj zdefiniować mecz w taki sposób, by odpowiadał ci jak najbardziej. Dostępne parametry są następujące:

Po zatwierdzeniu wybranych parametrów będziesz musiał wybrać także jedną z sześciu klas postaci - Jak działa tryb battle royale w Call of Duty Mobile? - Call of Duty Mobile - poradnik do gry
 1. Perspektywa [1] - w tym momencie musisz wybrać czy rozgrywkę będziesz obserwował z widoku TPP czy FPP. Zabawa będzie łatwiejsza, jeśli wybierzesz trzecioosobową perspektywę; zasięg widzenia jest wówczas większy;
 2. Drużyny [2] - w CoD Mobile możesz grać samotnie oraz w dwu- i czteroosobowych ekipach;
 3. Mapa [3] - w momencie pisania poradnika dostępna jest tylko jedna mapa. Panel wskazuje jednak, że wraz z rozwojem produkcji dodane zostaną nowe.

Po zatwierdzeniu wybranych parametrów będziesz musiał wybrać także jedną z sześciu klas postaci:

Cały mecz zaczynasz w losowej części mapy - Jak działa tryb battle royale w Call of Duty Mobile? - Call of Duty Mobile - poradnik do gry
 1. Scout - pozwala na efektywne śledzenie pozycji przeciwników;
 2. Medic - ta klasa postaci umożliwia leczenie postaci;
 3. Defender - specjalizuje się w zwiększaniu odporności na obrażenia;
 4. Clown - ta klasa umożliwia przywoływanie i wpływanie na aktywność zombie;
 5. Ninja - umożliwia ciche poruszanie się oraz szybki doskok do przeciwnika;
 6. Mechanic - specjalizuje się w wykrywaniu pułapek oraz pozwala na wypuszczanie drona EMP.

Przebieg meczu

Cały mecz zaczynasz w losowej części mapy. Będziesz mieć wówczas czas na zapoznanie się z okolicą. W tym czasie możesz także zebrać leżącą w okolicy broń i sprawdzić, jak się sprawuje w twoich rękach. W tym momencie jesteś całkowicie nieśmiertelny.

Następnie trafisz do samolotu - Jak działa tryb battle royale w Call of Duty Mobile? - Call of Duty Mobile - poradnik do gry

Następnie trafisz do samolotu. Będziesz musiał sam zdecydować, kiedy chcesz wyskoczyć. Po wylądowaniu rozpocznie się typowa rozgrywka typu Battle Royale. Rozpoczniesz bez żadnego wyposażenia - będziesz musiał zdobyć je przeszukując budynki. Twoim celem jest przetrwanie najdłużej ze wszystkich stu uczestników zabawy. Oczywiście z postępem zabawy obszar mapy zacznie się kurczyć.

Na mapie znajdziesz kilka strategicznych punktów, do których możesz się udać - Jak działa tryb battle royale w Call of Duty Mobile? - Call of Duty Mobile - poradnik do gry

Na mapie znajdziesz kilka strategicznych punktów, do których możesz się udać. Są to:

 1. Zrzuty zaopatrzenia - są to zrzucane losowo paczki, które zawierają drogocenny ekwipunek. Zaznaczone są na mapie kolorem zielonym;
 2. Punkty ulepszeń - są to miejsca, gdzie znajdziesz skrzynie z ulepszeniami. Na mapie widnieją jako fioletowe punkty;
 3. Boss - jeśli chcesz stanąć przed większym wyzwaniem, to możesz stanąć do walki z bossem. Na mapie zaznaczony on jest czerwonym kolorem.

Porady ogólne

 1. W trakcie lotu, uważnie obserwuj okolicznych graczy. Dzięki temu będziesz w stanie określić, gdzie wylądują twoi najbliżsi przeciwnicy. W ten sposób możesz określić, z której strony może nadejść zagrożenie.
 2. W czasie rozgrywki obserwuj minimapę. Jeśli twój przeciwnik porusza się głośno, to na pojawią się na niej "odciski" stóp. Pozwoli ci to zlokalizować przeciwnika i ocenić zagrożenie.
 3. Gdy na mapie pojawi się nowa, pomniejszona strefa, nie biegnij do niej od razu. Nie zostanie ona ograniczona natychmiast, więc masz czas, żeby ocenić sytuację. Zbytnia brawura może cię wpędzić w zasadzkę.
 4. Dostosuj styl rozgrywki do posiadanego ekwipunku. Jeśli na wyposażeniu będziesz posiadać karabin snajperski, to warto znaleźć dogodne miejsce, z którego będziesz mógł atakować przechodzących w okolicy przeciwników. Jeśli natomiast znajdziesz strzelbę, to będziesz musiał po cichu poruszać się po mapie i atakować wrogów z bliskiej odległości.
 5. Nie zbieraj amunicji na zapas. Zamiast zbierać każdy napotkany nabój, skupi się na szukaniu pocisków pasujących do posiadanego przez ciebie uzbrojenia.