Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Minecraft Earth - poradnik do gry

Minecraft Earth - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Jak zacząć rozgrywkę w Minecraft Earth? Minecraft Earth poradnik, porady

W Minecraft Earth istotną rolę stanowi początek przygody. Dzięki niemu zapoznasz się z podstawowymi mechanikami rozgrywki. Poniższa strona poradnika zawiera porady, które pomogą ci sprawniej rozpocząć rozgrywkę.

Zacznij od gromadzenia surowców

Całą grę zaczynasz z pustym ekwipunkiem. Chociaż nawet podstawowa płyta zawiera surowce, które możesz wykorzystać, to jest ich bardzo mało. dlatego zanim zabierzesz się za budowanie, skup się na zbieraniu surowców.

Z czasem twój ekwipunek wypełni się surowacami. - Jak zacząć rozgrywkę w Minecraft Earth? - Minecraft Earth - poradnik do gry
Z czasem twój ekwipunek wypełni się surowacami.

Sprawdzaj dostępność surowców w twojej okolicy

Tytuł kładzie nacisk na pozyskiwanie surowców, poprzez eksplorację świata. Dlatego dobrze jest regularnie sprawdzać ich dostępność na danym obszarze. Najsprawniejszą i bezpieczną (!) metodą zbierania zapasów jest jazda w komunikacji miejskiej.

Pamiętaj także, że surowce na danym obszarze ulegają odnowieniu. Jeśli więc się nie poruszasz, to wystarczy poczekać, a w twoim obszarze ponownie pojawią się zapasy.

Nie zapomnij o wytwarzaniu przedmiotów

Zebrane w czasie przeszukiwania otoczenia dają ci tylko podstawowe surowce. Do stworzenia bardziej zaawansowanych konstrukcji będziesz potrzebował przedmiotów wytworzonych za pomocą panelu wytwarzania. Dlatego jak najszybciej zacznij wykorzystywać mechanikę craftingu.

Poruszaj się w czasie budowania

Po umieszczeniu płyty konstrukcyjnej będziesz mógł puścić wodze wyobraźni. Aby ułatwić sobie budowanie poruszaj się wokół swojego dzieła. W ten sposób będziesz w stanie dotrzeć do każdego zakamarka planszy. Dodatkowo budowanie ułatwia patrzenie z góry.

Nieodpowiednio dobrana perspektywa i odległość sprawią, że budowanie będzie bardzo trudne. - Jak zacząć rozgrywkę w Minecraft Earth? - Minecraft Earth - poradnik do gry
Nieodpowiednio dobrana perspektywa i odległość sprawią, że budowanie będzie bardzo trudne.

Nie podążaj na ślepo za mapą

W czasie, kiedy będziesz zbierać surowce lub poszukiwać przygód do rozgęgania musisz uważać na to co się dzieje wokół ciebie. Część elementów pojawiających się na mapie może znajdować się w miejscach niedostępnych lub trudnodostępnych. Dlatego dla własnego bezpieczeństwa musisz kontrolować to, gdzie się dokładnie znajdujesz.

Wykonuj dzienne wyzwania

Szybkim sposobem na zdobycie punktów doświadczenia jest wykonywanie dziennych wyzwań. Zmieniają się one codziennie przez co regularnie możesz odbierać nagrody za ich wykonanie. Dodatkowo w większości nie wymagają one bardzo skomplikowanych czynności.