Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Apex Legends - poradnik do gry

Apex Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Runda 1 - Przebieg meczu w Apex Legends Apex Legends poradnik, porady

Apex Legends zabiera Gracza na mapę o nazwie Królewski Kanion. W rozgrywce Multiplayer można brać udział wyłącznie w zespołach 3-osobowych. Do gry możesz podłączyć się solo (zostaniesz wtedy dopasowany do drużyny złożonej z losowych Graczy) lub wcześniej stworzonym teamie 3 osobowym. Mecz rozpoczyna się od zebrania około 60 graczy w dwudziestu 3-osobowych teamach, po czym zostają oni przetransportowani nad rozległą mapę na której będą rozgrywać się zmagania o przetrwanie. Z niniejszego rozdziału Gracz dowie się, jak grać na każdym z etapów meczu Apex Legends.

Jak grać na początku meczu w Apex Legends?

Początek meczu w Apex Legends zawsze wygląda tak samo. W pierwszej kolejności, każdy członek drużyny musi wybrać Legendę, która będzie sterował przez cały mecz. Następnie Gracze zostają przetransportowani nad Arenę i rozpoczynają proces lądowania. Po pierwszej szybkiej eksploracji rozpoczyna się runda 1.

Wybór drużyny

Wybór drużyny to pierwszy etap rozgrywki w Apex Legends - Runda 1 - Przebieg meczu w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Wybór drużyny to pierwszy etap rozgrywki w Apex Legends. Co bardzo istotne, w teamie może znajdować się tylko jedna Legenda danego typu, a na podjęcie decyzji nie macie za wiele czasu więc trzeba działać zgodnie i szybko. Jeśli przystępujesz do rozgrywki ze znajomymi możecie wcześniej ustalić konkretne role, ale problemy mogą pojawić się w momencie tworzenia zespołu z losowymi Graczami.

Kolejka

Aby nieco pomóc w organizacji drużyny złożonej z losowych Graczy, Apex Legends wprowadza system kolejki przy wyborze Legendy. Oznacza to, że każdy z Graczy musi czekać na swoją kolej i nie może od razu zaznaczyć własnego Bohatera. Gdy pierwszy Gracz dokonuje wyboru, reszta może tylko sugerować swój wybór.

Stwórzcie zbalansowany team

Tworzenie drużyny to bardzo ważny moment, który może przyczynić się do późniejszego sukcesu na Arenie Apex Legends. Starajcie się stworzyć zbalansowany team w którym znajdzie się przynajmniej jeden Bohater atakujący, jeden defensywny i jeden wspomagający.

Lądowanie

Gdy znajdziecie się nad Królewskim Kanionem, zacznie się odliczanie - Runda 1 - Przebieg meczu w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Gdy znajdziecie się nad Królewskim Kanionem, zacznie się odliczanie. Po około 10 sekundach pierwsi Gracze zaczną wyskakiwać z transportowca. Starajcie się wybrać odpowiednie miejsce i zaznaczyć je na mapie, aby Gracz prowadzący lądowanie wiedział, gdzie się kierować.

Skoczek prowadzący (Jumpmaster)

W Apex Legends jedna osoba z drużyny zostaje wybrana na Jumpmastera i przeprowadza cały team przez proces lądowania. Jeśli chcesz, to przy użyciu określonego przycisku możesz odłączyć się od grupy i lądować na własną rękę. Opcja ta jest przydatna w momencie, gdy jesteście bardzo blisko określonego celu i chcecie jak najszybciej przeczesać cały dostępny teren.

Wybierzcie odpowiednie miejsce

Co bardzo istotne, miejsce lądowania musi dostarczyć drużynie potrzebne przedmioty, a w szczególności broń, która będzie niezbędna do przeprowadzenia dalszej eksploracji terenu - Runda 1 - Przebieg meczu w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Co bardzo istotne, miejsce lądowania musi dostarczyć drużynie potrzebne przedmioty, a w szczególności broń, która będzie niezbędna do przeprowadzenia dalszej eksploracji terenu. Przydatny będzie także pancerz, nawet jeśli będzie najgorszej jakości to i tak pomoże Ci w starciu z nieopancerzonym przeciwnikiem. Na początku staraj się wybierać różne miejsca do lądowania, aby poznać mapę i wiedzieć w którym kierunku należy udać się na samym początku.

Runda 1

Runda pierwsza rozpoczyna się po około minucie od lądowania i trwa przez następne 4 minuty - Runda 1 - Przebieg meczu w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Runda pierwsza rozpoczyna się po około minucie od lądowania i trwa przez następne 4 minuty. W rundzie 1 ginie najwięcej zespołów i może się zdarzyć, że do kolejnej rundy przejdzie zaledwie połowa stawki. Skupcie się na zdobyciu potrzebnego uzbrojenia, jak broń główna i pomocnicza, pancerz co najmniej drugiego poziomu i kilka medykamentów, które w razie potrzeby szybko uzupełnią brakujące zdrowie.

Zbieranie przedmiotów i wsparcie drużyny

Pamiętaj, aby od samego początku informować członków drużyny o dostępnym uzbrojeniu z którego sam nie skorzystasz - Runda 1 - Przebieg meczu w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Pamiętaj, aby od samego początku informować członków drużyny o dostępnym uzbrojeniu z którego sam nie skorzystasz. Jeśli dysponujesz pancerzem drugiego poziomu i właśnie znalazłeś kolejny, zaznacz go na mapie aby zespół wiedział gdzie go szukać. Ta sama zasada dotyczy broni i amunicji. Bardzo ważne jest, aby od samego początku dzielić się informacjami i zdobytym ekwipunkiem - to w znacznym stopniu zwiększy Wasze szanse na wygraną.

Pierwszy etap zacieśniania się pierścienia

Po zakończeniu rundy 1 zostaniesz poinformowany o zacieśnianiu się pierścienia Areny - Runda 1 - Przebieg meczu w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Po zakończeniu rundy 1 zostaniesz poinformowany o zacieśnianiu się pierścienia Areny. Jeśli spojrzysz na mapę i zauważysz, że znajdujesz się w miejscu zagrożenia, masz 2:30min na dotarcie do bezpiecznego okręgu. Jeśli tego nie zrobisz, każda sekunda przebywania na zagrożonym terenie będzie kosztować nieco zdrowia Twojego Bohatera.