Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Hong Kong Massacre - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
Hong Kong Massacre - poradnik do gry

Hong Kong Massacre - poradnik do gry

Wielka draka w pikselowej dzielnicy. Poradnik do Hong Kong Massacre stanowi kompendium wiedzy na temat tej wymagającej gry akcji z widokiem z góry. Dowiesz się w nim jak skuteczniej walczyć, rzadziej ginąć oraz jak pokonać wszystkich bossów. Nie zabrakło również poradnika do trofeów.

Nieoficjalny poradnik do gry Hong Kong Massacre pomaga w zaliczaniu kolejnych etapów tej dość wymagającej produkcji. Został on podzielony na kilka rozdziałów. Na początkowych stronach poradnika znalazły się przede wszystkim różnorakie porady. Zamieściliśmy między innymi podpowiedzi jak rzadziej ginąć w grze, jak zaliczać wyzwania w misjach czy w jakiej kolejności ulepszać bronie. Nie zabrakło również poradnika trofeowego, który informuje w jaki sposób odblokować wszystkie osiągnięcia i zdobyć dzięki temu platynowe trofeum.

W poradniku do Hong Kong Massacre znalazł się pełny opis przejścia gry. Omówiliśmy wszystkie dostępne etapy informując między innymi o liczbie przeciwników do pokonania czy o unikalnych założeniach poszczególnych misji (np. konieczność przeskakiwania na dachy sąsiednich budynków). W solucji znalazły się także szczegółowe opisy walk z bossami, którzy w przeciwieństwie do zwykłych przeciwników posiadają tradycyjne paski zdrowia.

The Hong Kong Massacre to debiutancki projekt dwuosobowego szwedzkiego studia VRESKI. Jest to twin stick shooter z akcją obserwowaną z lotu ptaka. W grze przenosimy się do tytułowego Hong Kongu i bierzemy udział w widowiskowych strzelaninach. Hong Kong Massacre wykazuje wiele podobieństw do popularnej serii Hotline Miami, przy czym podczas staczania walk możliwe jest korzystanie z trybu bullet time.

Czy mogę zmienić poziom trudności?

Nie, Hong Kong Massacre nie posiada opcji zmiany poziomu trudności. Możesz na szczęście znacząco ułatwić sobie przechodzenie gry poprzez częste korzystanie ze spowolnienia czasu. Możesz je odpalać dowolną ilość razy, przy czym po zużyciu paska bullet-time’u musisz odczekać aż ponownie się naładuje.

Jak załączyć spowolnienie czasu?

Mechanizm korzystania z funkcji spowolnienia czasu (bullet time) nie jest dostatecznie dobrze wyjaśniony w trakcie gry - Hong Kong Massacre - poradnik do gry

Mechanizm korzystania z funkcji spowolnienia czasu (bullet time) nie jest dostatecznie dobrze wyjaśniony w trakcie gry. W celu załączenia spowolnienia czasu musisz PRZYTRZYMAĆ przycisk, który jest odpowiedzialny za jego użycie – w przypadku wersji na PS4 jest to L2. Bullet time wyczerpuje pasek widoczny w prawym dolnym rogu ekranu (zaznaczyliśmy go na obrazku) i oznacza to, że z trybu tego nie możesz korzystać bez ograniczeń. Wystarczy na szczęście odczekać na chwilę po wyłączeniu spowolnienia czasu żeby pasek samoczynnie zregenerował się.

Używanie spowolnienia czasu nie jest wymagane do zaliczania misji. Co więcej, polegając na tym trybie ominie Cię szansa zaliczenia niektórych wyzwań. Bullet time przydaje się podczas początkowych przejść danego etapu. Po tym jak dobrze go poznasz warto spróbować go zaliczyć bez polegania na bullet timie.

Dlaczego nie ma Hong Kong Massacre w sklepie Sony?

The Hong Kong Massacre miało swoją premierę 22 stycznia 2019 roku, przy czyma nie miała ona charakteru premiery światowej. Gra może być niedostępna na niektórych rynkach. W przypadku wersji na PS4 dotyczy to między innymi rynku amerykańskiego. Wynika to zapewne z faktu, że grę przygotowały zaledwie dwa osoby. Pozostaje jedynie w takiej sytuacji liczyć na to, że gra zostanie wydana w najbliższej przyszłości także w innych rejonach świata.

Sterowanie w Hong Kong Massacre na PS4

Poniższa tabela prezentuje sterowanie w grze Hong Kong Massacre w wersji na konsolę PlayStation 4. Rozmieszczenia przycisków nie można zmieniać – jest ono odgórnie narzucone. Sterowanie w grze nie jest bardzo skomplikowane, przy czym wymusza ono szybkie podejmowanie decyzji i błyskawiczne reagowanie na wydarzenia na ekranie. Musisz zapamiętać jak i kiedy wciskać poszczególne przyciski, w szczególności te odpowiedzialne za wykonywanie skoków/uników (R1) oraz za bullet time (L2).

Poruszanie się – postać zawsze wyrusza w stronę, w którą wychylona została gałka (np - Hong Kong Massacre - poradnik do gry

Poruszanie się – postać zawsze wyrusza w stronę, w którą wychylona została gałka (np. w stronę górnej krawędzi ekranu w przypadku wychylenia gałki w górę).

Celowanie – odbywa się ono niezależnie od poruszania się - Hong Kong Massacre - poradnik do gry

Celowanie – odbywa się ono niezależnie od poruszania się. Możesz np. iść w górę celując przy tym w prawo. Na ekranie widoczny jest mały celownik, który jest bardzo pomocny w ustaleniu gdzie polecą wystrzelone naboje.

Spowolnienie czasu (bullet time) – Musisz przytrzymać ten przycisk - Hong Kong Massacre - poradnik do gry

Spowolnienie czasu (bullet time) – Musisz przytrzymać ten przycisk. Spowolnienie czasu pozostaje aktywne do momentu puszczenia przycisku lub wyczerpania paska bullet time (automatycznie może się on odnawiać).

Przeładowanie broni – jest to możliwe tylko jeśli posiadasz dodatkowy magazynek - Hong Kong Massacre - poradnik do gry

Przeładowanie broni – jest to możliwe tylko jeśli posiadasz dodatkowy magazynek.

Podniesienie broni z ziemi – warto okradać w ten sposób pokonanych przeciwników np - Hong Kong Massacre - poradnik do gry

Podniesienie broni z ziemi – warto okradać w ten sposób pokonanych przeciwników np. jeśli posiadają lepszą broń lub jeśli masz mało amunicji do aktualnej broni.

Oddanie strzału z broni – możesz przytrzymać przycisk żeby prowadzić ciągły ogień (jeśli broń na to pozwala) - Hong Kong Massacre - poradnik do gry

Oddanie strzału z broni – możesz przytrzymać przycisk żeby prowadzić ciągły ogień (jeśli broń na to pozwala).

Wykonanie skoku/rzutu/uniku – to najlepsza metoda unikania wrogich ataków, gdyż bohater nie może zostać trafiony w trakcie skoku - Hong Kong Massacre - poradnik do gry

Wykonanie skoku/rzutu/uniku – to najlepsza metoda unikania wrogich ataków, gdyż bohater nie może zostać trafiony w trakcie skoku.

Menu pauzy – możesz przejść do opcji oraz zrestartować aktualny etap - Hong Kong Massacre - poradnik do gry

Menu pauzy – możesz przejść do opcji oraz zrestartować aktualny etap.

Informacje o Hong Kong Massacre - poradnik do gry

Autor : Jacek Stranger Hałas

Ostatnia aktualizacja : 23 stycznia 2019

Poradnik zawiera : strony: 22, ilustracje: 104 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Hong Kong Massacre - poradnik do gry