Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Treasure Hunter Simulator - poradnik do gry

Treasure Hunter Simulator - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Porady na start w Treasure Hunter Simulator? Treasure Hunter Simulator - poradnik, porady

Ostatnia aktualizacja: 13 grudnia 2018

Gra Hunter Treasure Simulator to produkcja stosunkowo prosta, w której jedynym celem gracza jest odnajdywanie skarbów. Jednakże, jest też dość wymagająca, głównie poprzez nieodpowiednio bądź szczątkowo wyjaśnione mechaniki rozgrywki, takie jak szukanie skarbów czy nawigacja na mapie. W tym rozdziale poznasz porady, które ułatwią Ci rozgrywkę w Hunter Treasure Simulator.

Dlaczego zbieram same śmieci?

By pchnąć fabułę do przodu, trzeba wykonywać misje. - Porady na start w Treasure Hunter Simulator? - Treasure Hunter Simulator - poradnik do gry
By pchnąć fabułę do przodu, trzeba wykonywać misje.

Gdy rozpoczniesz grę i ukończysz trening, trafisz do pierwszej pełnoprawnej lokacji w grze - Bavarian Lake. Tam trafić możesz na ścianę - podczas przemierzania lokacji i zbierania przedmiotów, trafiać będziesz cały czas na śmieci i mało wartościowe przedmioty, których zbieranie nie podniesie Twojej rangi prestiżu. By temu zapobiec, wróć na ekran wyboru lokalizacji (MAP), a następnie przejdź do zakładki EMAIL - stamtąd wybrać będzie można kilka misji, głównych i pobocznych, które następnie wykonać będzie można na danej lokalizacji. Za ich wykonanie otrzymasz punkty prestiżu, które zwiększą Twoją rangę i odblokują kolejne misje.

Czym jest prestiż i jak podnosić jego poziom?

Prestiż sprawdzić możesz w lewym górnym rogu ekranu. - Porady na start w Treasure Hunter Simulator? - Treasure Hunter Simulator - poradnik do gry
Prestiż sprawdzić możesz w lewym górnym rogu ekranu.

Prestiż to nic innego jak poziom doświadczenia Twojej postaci. Im wyższy, tym lepszego sprzętu będziesz w stanie używać i tym większa ilość lokacji w grze zostanie dla Ciebie otwarta. Prestiż w grze zdobywa się w jeden sposób - wykonując misje główne i poboczne. Wszystkie misje znajdziesz w zakładce EMAIL. Misje podzielone są na główne, których wykonanie konieczne jest, by pchnąć fabułę do przodu i odblokować nowe tereny i poboczne, które wykonuje się, by zdobyć dodatkowy prestiż.

W każdej lokacji trafisz na 3 misje główne i od 2 do 5 misji pobocznych. Po wykonaniu głównej misji trzeba będzie wrócić do ekranu wypraw i aktywować kolejne cele.

Znajdowanie i zdobywanie skarbów

Gdy będziesz w pobliżu skarbu, w prawym dolnym rogu ekranu pojawi się stosowna ikonka. - Porady na start w Treasure Hunter Simulator? - Treasure Hunter Simulator - poradnik do gry
Gdy będziesz w pobliżu skarbu, w prawym dolnym rogu ekranu pojawi się stosowna ikonka.

Główny aspekt rozgrywki, czyli znajdowanie i pozyskiwanie skarbów, został w grze wytłumaczony trochę po łebkach. Cały proces podzielony jest niejako na trzy etapy:

  • Etap 1 - poszukiwanie miejsca, w którym ukryty jest skarby. Mówiąc wprost - trzeba po prostu pokręcić się po okolicy, aż w prawym dolnym rogu ekranu wyświetli się ikonka lupy - oznaczać to będzie, iż w pobliżu jest skarb.
  • Etap 2 - gdy pojawi się wspomniana ikonka lupy, trzeba wyciągnąć wykrywacz skarbów (domyślnie PPM). Teraz musisz ponownie pokręcić się w okolicy, w promieniu kilkunastu metrów, aż ikonka zacznie się zapełniać - oznaczać to będzie, w myśl dziecięcej zabawy "ciepło-zimno", że zbliżasz się do skarbu. Będzie to także sygnalizowane dźwiękiem - im bliżej do celu, tym "pikanie" będzie szybsze.
  • Etap 3 - gdy zapełni się wskaźnik, poruszaj kursorem na boki, aż wykrywacz zaświeci się na żółto. Wtedy wystarczy nacisnąć przycisk interakcji (domyślnie LPM), by rozpocząć wykopywanie skarbu.

Po wykopaniu skarbu, trzeba będzie go jeszcze zidentyfikować, klikając na przycisk w prawym dolnym rogu i będzie można go zebrać. Jeśli znaleziony skarb to śmieć (jak gwóźdź czy guzik), to nie będzie konieczna identyfikacja.

Uwaga - nie ma limitu przenoszonych w inwentarzu skarbów.

Zdobywanie pieniędzy

Pamiętaj - przedmiotów legendarnych nie da się sprzedawać. - Porady na start w Treasure Hunter Simulator? - Treasure Hunter Simulator - poradnik do gry
Pamiętaj - przedmiotów legendarnych nie da się sprzedawać.

Pieniądze w grze wykorzystywane są do dwóch celów - odblokowywania nowego sprzętu, który pozwala na zdobywanie jeszcze cenniejszych skarbów i opłacania wypraw. Gotówkę w grze pozyskuje się w jeden sposób - znajdując skarby, a następnie je sprzedając. Proces zdobywania skarbów opisany został w poprzednim akapicie, samej sprzedaży zaś dokonuje się po powrocie do bazy, w ramach zakładki COLLECTION - tam można wybrać i sprzedać pozyskany przedmiot.

Uwaga - nie można sprzedawać przedmiotów legendarnych.

Jakość i rzadkość zdobywanych przedmiotów

Każdy znaleziony przedmiot ma swoją jakość i rzadkość (Condition i Quality). - Porady na start w Treasure Hunter Simulator? - Treasure Hunter Simulator - poradnik do gry
Każdy znaleziony przedmiot ma swoją jakość i rzadkość (Condition i Quality).

Jakość i rzadkość to dwie cechy opisujące pozyskiwane w grze przedmioty. Im te wartości są lepsze, tym wyższa będzie cena, jaką uda Ci się uzyskać za przedmiot. Jakość i rzadkość to parametry dobierane losowo, w momencie wykopania skarbu - nie da się w żaden sposób na nie wpłynąć. Wszelakie śmieci - jak gwoździe, kapsle czy guziki - zawsze są najgorszej rangi i warte są 1$.

Legendarne skarby

Legendarne przedmioty są bezcenne. - Porady na start w Treasure Hunter Simulator? - Treasure Hunter Simulator - poradnik do gry
Legendarne przedmioty są bezcenne.

Wśród całego morza śmieci i przedmiotów o różnorakiej wartości, w grze da się także natrafić na legendarne skarby. Są to w każdym przypadku przedmioty historyczne, z własnymi, unikatowymi opisami, które są jak najbardziej obecne w rzeczywistości. Przedmioty legendarne zdobywa się w grze zawsze w ramach ostatniego (trzeciego) zadania głównego w danej lokalizacji - nie da się pominąć tego procesu.

Tryb fotograficzny

Miejsca, w których trzeba zrobić zdjęcie w ramach misji, oznaczane są żółtą ikonką aparatu. - Porady na start w Treasure Hunter Simulator? - Treasure Hunter Simulator - poradnik do gry
Miejsca, w których trzeba zrobić zdjęcie w ramach misji, oznaczane są żółtą ikonką aparatu.

Tryb fotograficzny służy, jak nietrudno się domyślić, do fotografowania lokacji czy przedmiotów dostępnych w grze. W głównej mierze wykorzystywany jest on do wykonywania misji głównych i pobocznych, które wymagają od gracza zrobienia zdjęcia danego obiektu, kwiatów czy widoku na miasteczko. Dodatkowo, każde wykonane w grze zdjęcie zapisywane jest na dysku twardym komputera - można je sobie w dowolnym momencie przeglądnąć.

Ścieżka, w której zapisywane są zdjęcia, to: C:\Użytkownicy\[nazwa-użytkownika]\Appdata\Local\TH\Saved\Screenshots.