Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Call of Duty Black Ops 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Call of Duty Black Ops 4 - poradnik do gry

Call of Duty Black Ops 4 - poradnik do gry

Samotność w topniejącym tłumie. Poradnik do gry Call of Duty Black Ops 4 to zbiór najważniejszych porad i wskazówek do tej pierwszoosobowej strzelanki. Poniżej dowiecie się, jak wygrywać w trybie Blackout, jak zdobywać punkty wsparcia oraz jak szybko zdobyć wysoki poziom doświadczenia.

Poradnik do gry Call of Duty: Black Ops IIII opisuje system walk sieciowych w wyżej wymienionej pozycji. Na kolejnych stronach znajdziesz informacje ogólne: opis dostępnych trybów gry, zestawienie klas postaci (specjalistów), oraz porady i wskazówki przy niektórych z nich. Ponadto nie zabrakło małego FAQ z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania i problemy graczy. Człon poradnika stanowi opis podstaw rozgrywki: opis interfejsu, nagród wsparcia czy ogólne porady dotyczące rozgrywki. Jak zwykle, na ostatnich stronach poradnika znajdziesz zestawienie i opis dostępnych trofeów / osiągnięć, które możesz odblokować podczas rozgrywki.

Call of Duty: Black Ops IIII to kolejna część znanej serii gier z gatunku FPS. Tym razem nie napotkamy jednak w grze trybu dla jednego gracza: dostępne rozgrywki mają wyłącznie charakter gry wieloosobowej (sieciowej lub lokalnej). Dostępne są trzy tryby: klasyczny wieloosobowy, podzielony na aż 8 form meczów; Blackout: czyli nowy tryb typu Battle Royal, gdzie używając znalezionego wyposażenia próbujesz przetrwać na mapie pełnej graczy; Zombie (IX) - tryb kooperacyjny, w którym walczysz z oponentami sterowanymi przez SI. Dla tych, którzy zagłębili się w fabułę serii Black Ops, nie zabrakło także do odblokowania zawartości fabularnej, w postaci filmików - ukończ misje treningowe, by zyskać do nich dostęp.

Kluczowe rozdziały FAQ i tryby gry:

 1. Jak zmienić i dostosować broń oraz wyposażenie specjalistów?
 2. Jak zdobywać punkty wsparcia i dostosować nagrody za serie punktowe?
 3. Jak szybko zdobywać poziom doświadczenia dla naszego konta?

Tryby gry

 1. Domyślne tryby wieloosobowe
 2. Tryb Hardcore
 3. Blackout

Interfejs (gra wieloosobowa)

Interfejs użytkownika jest prosty i dzieli się na kilka elementów - Call of Duty Black Ops 4 - poradnik do gry

Interfejs użytkownika jest prosty i dzieli się na kilka elementów:

 1. Mapa i zestawienie wyników drużyny (1) - ilości punktów / respawnów oraz opcjonalnie pozostały czas rozgrywki.
 2. Panel boczny (2) - wskazuje na ilość zdrowia i opcjonalnie pancerza naszego bohatera; powyżej ukazują się ostatnie zabójstwa między graczami.
 3. Umiejętności specjalisty (3) - od lewej: leczenie, umiejętność specjalna, umiejętność podstawowa. Gdy zaświecą się na żółto, możesz z nich skorzystać. Biała obwódka wokół ikony wskazuje czas potrzebny do załadowania, który zmniejsza się wraz z czasem rundy i twoimi postępami. Gdy umiejętność specjalna ograniczona jest czasowo, obwódka będzie znikać i wskaże ci pozostały czas.
 4. Broń (4) - aktualnie trzymana broń, ilość amunicji w magazynku oraz ilość dostępnych magazynków; gdy się kończą, zamień broń na inną lub szukaj miejsca do uzupełnienia.
 5. Nagrody za serie - wsparcie (5) - gdy uda ci się zdobyć duże ilości punktów bez umierania, odblokujesz kolejne nagrody za serie: umożliwiają wezwanie wsparcia. Nagrody możesz wybrać przed rozpoczęciem rozgrywki z poziomu lobby. Żółty pasek porusza się w górę i gdy dojdzie do końca, odblokujesz kolejny element. Cyfry na dole wskazują, ile punktów jeszcze musisz uzyskać (licznik w dół).
 6. Przedmiot do podniesienia (6) - jeśli stoisz na jakimś przedmiocie, który możesz podnieść, ujrzysz jego podgląd w tym miejscu. Jeśli jest to broń, dowiesz się także, jakie ulepszenia posiada. Modyfikacje te są jednak oznaczone obrazkami, więc musisz je kojarzyć ze swoich broń, by rozumieć ich znaczenie.
 7. Pamiętaj, że grając w trybach Hardcore cały interfejs znika.

Umiejętności specjalistów

Każdy ze specjalistów posiada specjalne umiejętności: podstawą dla każdego jest leczenie, oraz dwie unikalne zdolności. Obie odnawiają się wraz z czasem, a zdobycie dodatkowych punktów za walkę i wsparcie przyspiesza ten proces. Jedna umiejętność (widoczna po prawej stronie) jest często powtarzalna i łatwa do odblokowania. Umiejętność widoczna pośrodku jest unikalna i musisz poświęcić więcej czasu, by ją odblokować - czasem może zdarzyć się nawet tylko raz na mecz. Umiejętności specjalne zazwyczaj zapewniają czasowy "boost", czyli poprawienie parametrów postaci bezpośrednio lub poprzez użycie specjalnego gadżetu: tarczy, broni, czy urządzenia. Są ograniczone czasowo lub ilościowo, przy czym w przypadku śmierci tracisz cały niewykorzystany czas / zasób. Aby szybciej odblokowywać umiejętności, należy:

 1. Wspomagać swoich towarzyszy,
 2. Zabijać przeciwników,
 3. Wykonywać cele misji.

Dodatkową i pomocną opcją jest wykorzystanie specjalnego gadżetu, podczas budowy klasy wyposażenia: Ładowanie wyposażenia. Wybranie go pozwala na znacznie szybsze odnawianie się umiejętności - tak biernie jak i przy seriach punktów.

Porady ogólne (tryb wieloosobowy)

 1. W początkowych fazach gry (choć i nie tylko) zbieraj bronie po pokonanych przeciwnikach. Najczęściej będą lepsze niż twoja, a przynajmniej z lepszymi gadżetami i celownikiem! Naucz się grać różnym wyposażeniem, a gdy braknie ci amunicji nie będziesz mieć problemu z walką używając znalezionych broni.
 2. Dużo się czołgaj - w tej grze czołganie się zapewnia bardzo wysoki poziom ukrycia, gdyż jest ona bardzo dynamiczna, i wielu graczy nie przywiązuje uwagi do szczegółów.
 3. Jeśli atakujesz wręcz, rób to mądrze: jeden cios od frontu nie zabije przeciwnika, który ma pełne zdrowie. Nim go uderzysz, udaj 1-2 strzały bez celownika. Cios w plecy jednakże zawsze kończy się śmiercią oponenta.
 4. Pamiętaj o leczeniu - szybkie schowanie się za osłoną i zregenerowanie zdrowia zapewnia przewagę w pojedynkach.
 5. Strzelanie przez przeszkody - większość elementów, jak cienkie ściany i osłony pozwalają na zadanie wysokich obrażeń. Jeśli wróg chowa się za ścianą, spróbuj ją ostrzelać (jeśli posiadasz broń automatyczną) - masz bardzo wysoką szansę na dobicie przeciwnika.
 6. Wybierz ulubioną broń i graj ją jak najczęściej: z czasem odblokujesz wiele przydatnych ulepszeń i nowych celowników, które znacząco wpływają na wydajność ostrzału z broni.
 7. Warto wyposażyć się w wyrzutnię rakiet. Możesz niszczyć wrogie drony, barykady i inne przeszkody - pomożesz w ten sposób nie tylko drużynie, ale zazwyczaj dostaniesz tyle punktów nagród, co za zabójstwo oponenta. Wyrzutnia zadaje jednak minimalne obrażenia przeciwnikom.
 8. Wypełniaj cele misji - jeśli nikt tego nie robi, zajmij się tym ty. Inaczej nie zwyciężycie. Otrzymasz za to również wiele punktów.
 9. Koło wyboru komunikatów

Komunikacja w drużynie

Gra wspiera komunikację głosową w drużynie z użyciem mikrofonu: tak w wersji PC jak i na konsolach - Call of Duty Black Ops 4 - poradnik do gry

Gra wspiera komunikację głosową w drużynie z użyciem mikrofonu: tak w wersji PC jak i na konsolach. Jeśli jednak gracz nie posiada mikrofonu, nadal może przydać się drużynie wysyłając komunikaty. Przytrzymaj klawisz $ lub przycisk w lewo na D-Padzie i wybierz komendę z koła wyboru. Patrząc na przedmiot czy pojazd na dole pojawi się opcja poinformowania o znalezieniu Komunikaty mają tą zaletę, że wyświetlają się u każdego gracza w jego języku.

Minimalne wymagania sprzętowe Call of Duty: Black Ops 4:

 1. Procesor: Intel Core i3-4340 / AMD FX-6300
 2. Pamięć RAM: 8 GB RAM
 3. Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 660 2 GB / GeForce GTX 1050 2GB lub AMD Radeon HD 7950 2 GB

Pełne wymagania sprzętowe gry zostały przedstawione na dedykowanej stronie tego poradnika.

Patrick "YxU" Homa - www.gry-online.pl)

Informacje o Call of Duty Black Ops 4 - poradnik do gry

Autor : Patrick Yxu Homa

Ostatnia aktualizacja : 17 października 2018

Poradnik zawiera : strony: 24, ilustracje: 130 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Call of Duty Black Ops 4 - poradnik do gry