Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Total War Saga Thrones of Britannia - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
Total War Saga Thrones of Britannia - poradnik do gry

Total War Saga Thrones of Britannia - poradnik do gry

Poradnik strategiczny Wikinga. Poradnik do gry Total War Saga Thrones of Britannia to zbiór porad i rozwiązań umożliwiających skuteczną grę. W naszym poradniku dowiecie się, jaką frakcję wybrać, jak zwiększyć dochód skarbca oraz zasób żywności, prowadzić armię i zachować ład publiczny.

Poradnik do gry Total War Saga: Thrones of Britannia to zbiór porad oraz wskazówek do kolejnej odsłony gier z serii Total War. Tematem przewodnim tej części są czasy wikingów i formowanie się pełnoprawnych królestw na wyspach brytyjskich w IX wieku naszej ery.

Osią gry są bitwy prowadzone w czasie rzeczywistym, które mogą nabrać spektakularnych rozmiarów. Poza tym, bezpośrednio wpływasz na ruchu twoich armii na mapie strategicznej oraz zarządzasz podbitymi prowincjami. Masz pełną kontrolę nad wieloma aspektami rządzenia swoją frakcją: jak rozbudować prowincję, stosunki dyplomatyczne oraz rekrutacja i dowodzenie wojskiem. W tej odsłony nie zabrakło polityki wewnętrznej polegającej na interakcji ze ważnymi postaciami w twoim państwie (dowódcy i zarządcy). W grze istnieje wiele dróg do zwycięstwa, ale większość sprowadza się do prowadzenia wojen. W poradniku znajdziesz liczne porady dotyczące każdego aspektu gry.

Porady na start

W tych rozdziałach znajdziesz garść informacji, który przydadzą się tobie przy pierwszym spotkaniu z Total War Saga: Thrones of Britannia lub po dłuższej przerwie od starszego tytułu z tej serii. Na początek dowiesz się jak przemieszczać i zarządzać armią, nawiązywać kontakty dyplomatyczne oraz zwiększyć swoje dochody. Zdobędziesz podstawową wiedzę o postaciach (jaką mają rolę, statystyki) oraz o specjalnych wartościach w grze jak ferwor wojenny oraz sława.

Rodzina i mężowie stanu

W Total War Saga: Thrones of Britannia, bardzo ważną rolę odgrywają postacie. Członkowie twojej rodziny mogą piastować stanowiska dowódców oraz zarządców, a córki możesz wydać za mąż z rodziną królewską innej frakcji, aby zacieśnić więzy. Każda postać jest opisana szeregiem różnych współczynników oraz statystyk, które wpływają na ich skuteczność.

Zarządzenie prowincją

Tutaj znajdziesz porady odnośnie zarządzania prowincją. Każda z nich dzieli się na kilka mniejszych obszarów, które razem współpracują. Odpowiednia rozbudowa takich placówek, stawianie konkretnych struktur oraz dobieranie właściwych zarządców może zwiększyć twoje dochody oraz efektywność. Rozwój technologii publicznej zapewni tobie różne bonusy oraz nowe możliwości rozwoju miast i wiosek. W prowincjach musisz dbać o ład publiczny, inaczej narazisz się na liczne powstania. W poniższych rozdziałach, znajdziesz porady do każdej części powyższego opisu.

Prowadzanie wojen

Wygrania wojny zależy od wielu czynników. Ilość armii, kompozycja oddziałów, dowódcy... Oprócz tego nie zawsze celem wojny musi być podbicie nowych terenów. Czasem wystarczy łupić okoliczne wioski, albo wyzwolić inną nację. Oprócz tego, warto wiedzieć w jaki sposób stworzyć nowe armie oraz rekrutować dodatkowe oddziały. Bardzo ważnym surowcem jest stan żywności, który wpływa na uzupełnianie stanu osobowego każdej armii. Co więcej, każda frakcja posiada trochę inny zestaw typów wojsk oraz technologii.

Frakcje

Cechą wyróżniającą Total War jest duża ilość zróżnicowanych państw, plemion czy królestw jakimi możesz grać. Nie inaczej jest w tej odsłonie. Do dyspozycji masz lokalne królestwa na wyspach brytyjskich oraz kilka frakcji wikingów, które postanowili się osiedlić i stworzyć własne państwa. Jest pięć głównych grup frakcji, które dzielą podobne bonusy, technologię oraz oddziały. W każdej grupie masz dwie frakcje do wyboru.

Informacje o Total War Saga Thrones of Britannia - poradnik do gry

Autor : Mateusz mkozik Kozik

Ostatnia aktualizacja : 8 maja 2018

Poradnik zawiera : strony: 32, ilustracje: 48 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Total War Saga Thrones of Britannia - poradnik do gry