Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Quake Champions - poradnik do gry

Quake Champions - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Tryby gry | Podstawy rozgrywki | Quake Champions Poradnik Quake Champions

Ostatnia aktualizacja: 24 września 2019

Ekran startowy przed meczem - Tryby gry | Podstawy rozgrywki | Quake Champions - Quake Champions - poradnik do gry
Ekran startowy przed meczem

W grze dostępnych jest kilka trybów rozgrywki. Każdy z nich charakteryzuje się trochę odmiennym sposobem prowadzenia walki. Tryb, w jakim chcemy rozpocząć mecz, wybieramy przed dołączeniem do serwera. Dostęp do niektórych trybów dostępny jest po odblokowaniu pewnych elementów gry, np. charakterów.

Deathmatch

Warto walczyć do końca - Tryby gry | Podstawy rozgrywki | Quake Champions - Quake Champions - poradnik do gry
Warto walczyć do końca

Tryb gry, w którym stajesz do walki przeciwko wszystkim. W meczu bierze udział łącznie 8 zawodników. Trzeba mieć tutaj oczy dookoła głowy, ponieważ ze względu na niezbyt duże mapy, przeciwników spotykamy na każdym kroku. Nie zatrzymuj się i nie stój w miejscu, ponieważ jest to najprostsza recepta na porażkę. Rozgrywka jest bardzo szybka i zadbaj o to, aby po drodze zbierać jak największą ilość broni oraz amunicji.

Deathmatch drużynowy

U góry ekranu widzimy wyniki drużyn - Tryby gry | Podstawy rozgrywki | Quake Champions - Quake Champions - poradnik do gry
U góry ekranu widzimy wyniki drużyn

Tryb gry, w którym do boju ruszają dwie czteroosobowe drużyny. Wygrywa zespół, który na koniec meczu ma wyższy wynik. W odróżnieniu do standardowego deathmatchu rozgrywka jest o wiele wolniejsza, ze względu na to, że przeciwko sobie masz czterech a nie siedmiu przeciwników. Mimo to, nie warto się na dłuższy czas zatrzymywać, ponieważ szybko możemy zginąć.

1v1

Jeden z ciekawszych trybów w grze - Tryby gry | Podstawy rozgrywki | Quake Champions - Quake Champions - poradnik do gry
Jeden z ciekawszych trybów w grze

Tryb, który jest odblokowany w momencie, kiedy posiadamy, co najmniej trzech bohaterów. Mecz składa się z dwóch rund. Do każdej z nich wystawiamy trzech różnych bohaterów. Daną rundę wygrywa gracz, który pokona przeciwnika i zabije jego wszystkich bohaterów. Aby zwyciężyć w całym meczu, należy wygrać dwie rundy. Sama rozgrywka przebiega dość powolnie, ponieważ na dużej mapie znajdują się tylko dwie postaci. Do momentu, kiedy nie spotkamy przeciwnika, warto się dobrze dozbroić, pozbierać ekwipunek, amunicję oraz bronie, których chcemy używać podczas starcia. Kiedy już spotkamy naszego oponenta, musimy go po prostu pokonać. To, co ułatwia nam zadanie to fakt, że nikt nie zaatakuje nas w tym czasie z innej strony.