Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sniper Elite 4 - poradnik do gry

Sniper Elite 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zabójstwo oficerów w San Celini | Sniper Elite 4 Jak zabić wszystkich oficerów w 1 misji Sniper Elite 4?

Z tej strony opisu przejścia do Sniper Elite 4 dowiesz się jak zabić czwórkę oficerów w ramach zaliczania pierwszej misji gry - Wyspa San Celini. Poradnik podaje informacje o lokalizacjach oficerów oraz o najlepszych naszym zdaniem sposobach ich eliminacji.

Pierwszy oficer

Jednego z grupy oficerów możesz wykończyć już ze zrujnowanej wieży (M1,2) na początku gry - Zabójstwo oficerów w San Celini | Sniper Elite 4 - Sniper Elite 4 - poradnik do gry

Jednego z grupy oficerów możesz wykończyć już ze zrujnowanej wieży (M1,2) na początku gry. Znajduje się on przy różowym domku po lewej (M1,1) w odległości lekko ponad 200m (wspomóż się lornetką w wyznaczaniu dystansu). Jeśli grasz na najniższym poziomie trudności, nie jest uwzględniany wiatr oraz grawitacja. Jeśli jednak próbujesz swoich sił z większym realizmem:

  1. Poczekaj, aż oficer ustawi się "twarzą do ciebie" (dystans 218m),
  2. Ustaw odległość strzału na 200m podczas celowania,
  3. Uwzględnij wiatr - widoczny pasek nad celownikiem pokazuje, w którą stronę i o ile ściągnięta zostanie kula.
  4. Musisz finalnie umieścić celownik ok. 2-3mm wyżej niż znajduje się cel i tyle na prawo/lewo od celu, ile pokazuje pasek wiatru.

Zwróć uwagę, że jeśli użyjesz amunicji wygłuszającej siła strzału jest znacznie słabsza i możesz jedynie zranić cel - wtedy pobliscy żołnierze uleczą oficera. Pierwszy strzał nie spowoduje, że zostaniesz zlokalizowany, choć przeciwnicy przejdą w stan gotowości. Jeśli nie chcesz być wcale wykryty, musisz obrać inną pozycję lub poczekać na przelatujące samoloty, które zagłuszą dźwięk wystrzału.

Drugi oficer

Pierwsza jaskinia jest czysta od wrogów, tak jak dłuższa część traktu - Zabójstwo oficerów w San Celini | Sniper Elite 4 - Sniper Elite 4 - poradnik do gry
Pierwsza jaskinia jest czysta od wrogów, tak jak dłuższa część traktu

Drugiego oficera znajdziesz w małym doku na południu mapy. Bardzo łatwo i niezauważenie przedostaniesz się do niego przechodząc od wieży pierwszym tunelem po prawej stronie (M1,3) i idąc cały czas brukowaną drogą, a gdy dojdziesz do skarpy odgrodzonej płotkiem biegnij kucając tuż przy nim.

Za chwilę będziesz mógł zejść niżej, w pobliże wypalonego ogniska (M1,4) - to dobry punkt snajperski: masz możliwość bezpiecznego schowania się w grocie, żaden z przeciwników cię tu nie dostrzeże, zachowujesz optymalną odległość od celu (M1,2) - Zabójstwo oficerów w San Celini | Sniper Elite 4 - Sniper Elite 4 - poradnik do gry

Za chwilę będziesz mógł zejść niżej, w pobliże wypalonego ogniska (M1,4) - to dobry punkt snajperski: masz możliwość bezpiecznego schowania się w grocie, żaden z przeciwników cię tu nie dostrzeże, zachowujesz optymalną odległość od celu (M1,2).

Przeciwnik, którego ciało znajdzie się za przeszkodą w chwili śmierci pozwoli uzyskać kilka sekund na wycofanie nim zostanie odnalezione - Zabójstwo oficerów w San Celini | Sniper Elite 4 - Sniper Elite 4 - poradnik do gry
Przeciwnik, którego ciało znajdzie się za przeszkodą w chwili śmierci pozwoli uzyskać kilka sekund na wycofanie nim zostanie odnalezione

Najlepiej zaczekaj, aż oficer będzie stał w miejscu. Zmień ustawienia trajektorii na 100m (cel znajduje się w odległości około 60m) i celuj nieznacznie poniżej głowy - strzelając do celu, który znajduje się bliżej niż ustawienie spowoduje, że kula leci nieznacznie wyżej, bo uderza lecąc parabolicznie w cel dopiero na wskazanej odległości 100m. Możesz bez problemu użyć amunicji tłumiącej i celować w głowę. Jeśli trafisz przeciwnika, gdy stoi za skrzyniami przez dłuższy czas nikt nie zauważy jego zniknięcia.

Trzeci oficer

Piętro stodoły to dobre miejsce do zdjęcia oficera w drugim budynku - Zabójstwo oficerów w San Celini | Sniper Elite 4 - Sniper Elite 4 - poradnik do gry
Piętro stodoły to dobre miejsce do zdjęcia oficera w drugim budynku

Ten przeciwnik może sprawić trochę problemów. Najłatwiej dostaniesz się do niego od południowej strony idąc wybrzeżem i wspinając się koło zniszczonej wieży (M1,6). Z niej ciężko będzie ci go dostrzec, jako że przechadza się w oddalonej o 100m stodole (M1,3) (tam gdzie kamera). Możesz wyciągnąć go stamtąd strzelając w kamerę, beczki lub hak przy stodole, lecz to dość nieostrożne posunięcie.

Jeśli chcesz pokazać klasę, możesz przejść do pobliskiej stodoły (M1,7) i wyjść po drabinie na pięterko. Stamtąd zobaczysz dowódcę dokonującego inspekcji tarcz strzelniczych.

1 - Zabójstwo oficerów w San Celini | Sniper Elite 4 - Sniper Elite 4 - poradnik do gry
Regularna amunicja snajperki ma siłę rpzebić się przez drewniane obiekty - Zabójstwo oficerów w San Celini | Sniper Elite 4 - Sniper Elite 4 - poradnik do gry
Regularna amunicja snajperki ma siłę rpzebić się przez drewniane obiekty

Jest opcja, że w tym czasie będzie stał za ścianką z desek i nie dostrzeżesz go z tej pozycji - jednakże, jeśli oznaczyłeś go lornetką możesz do niego strzelić przez ścianę. Dobrze wycelowany pocisk pozwoli na eliminację, jednakże musisz wtedy użyć amunicji standardowej.

Wadą tego miejsca jest słaba możliwość wycofania się po dokonanym zamachu. Najlepiej przeczekać aż żołnierze zakończą poszukiwania, ewentualnie odwracać ich uwagę niszcząc różne obiekty (korzystając już z amunicji wytłumionej).

Czwarty oficer

Czwarty i ostatni oficer znajduje się w mieście na wschodzie, w białym budynku pośrodku, na piętrze (M1,4) - Zabójstwo oficerów w San Celini | Sniper Elite 4 - Sniper Elite 4 - poradnik do gry

Czwarty i ostatni oficer znajduje się w mieście na wschodzie, w białym budynku pośrodku, na piętrze (M1,4). Przechadza się od pokoju na balkon, gdzie od strony południowej lub opcjonalnie od zachodniej łatwo jest go trafić. Moja propozycja to zbliżenie się do pierwszego budynku od strony południowej (w linii prostej od celu, niedaleko mostu) i schowanie w krzakach (M1,8). Stamtąd możesz wyeliminować cel używając amunicji tłumiącej przez okno lub gdy stoi na balkonie (2).

Nad wejściem do budynku na drugim balkonie znajduje się pomarańczowa maszyna (1) - strzel w nią (wystarczy pistolet z tłumikiem), aby zaczęła hałasować - spowoduje to, że drugi żołnierz będący na piętrze wyjdzie ją naprawić, więc nie będzie miał kto zgłosić zabójstwa - dodatkowe sekundy na ucieczkę.

Opcjonalnie możesz wykończyć cel niepostrzeżenie z broni krótkiej - Zabójstwo oficerów w San Celini | Sniper Elite 4 - Sniper Elite 4 - poradnik do gry
Opcjonalnie możesz wykończyć cel niepostrzeżenie z broni krótkiej

W ostateczności możesz ściągnąć cel od zachodniej strony (po wyeliminowaniu wcześniej stacjonującego tam nazisty) (M1,9). Wtedy wystarczy, że poczekasz aż cel podejdzie na balkon a potem się odwróci - wychyl się i oddaj strzał (możesz strzelać z biodra / użyć pistoletu).