Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Total Club Manager 2003 - poradnik do gry

Total Club Manager 2003 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

U siebie i na wyjeździe | Taktyka Total Club Manager 2003 poradnik Total Club Manager 2003

U siebie i na wyjeździe

Przed rozpoczęciem sezonu zasadniczego organizuj jak najwięcej spotkań towarzyskich i sprawdzaj wszelkie możliwe ustawienia swego zespołu. Zwróć uwagę, jakim systemem gra się twoim zawodnikom najlepiej. Dzięki temu będziesz w stanie upewnić się, co do dwóch najważniejszych rzeczy nadchodzącego sezonu: taktyki na spotkania domowe i wyjazdowe.

Oczywiste jest, iż na własnym stadionie wymagane jest bardziej ofensywne ustawienie i to my mamy dyktować warunki - U siebie i na wyjeździe | Taktyka Total Club Manager 2003 - Total Club Manager 2003 - poradnik do gry

Oczywiste jest, iż na własnym stadionie wymagane jest bardziej ofensywne ustawienie i to my mamy dyktować warunki. Stąd nie wystawiaj do składu zbyt dużo obrońców, skup się raczej na rozstawieniu strefy środkowej i napastnikach. Należy jednak pamiętać, że taktykę budujemy pod graczy, których mamy w zespole. Nigdy jedno ustawienie nie sprawdzi się w każdym klubie. Przyjrzyj się swoim zawodnikom, zobacz jakie mają atuty i postaraj się ustawić drużynę pod tych wiodących. Pamiętaj jednak o kilku podstawowych zasadach każdego managera:

  • Na boisku rywala nie stawiaj wszystkiego na jedną kartę. Poczekaj jakiś czas, zobacz jak gra twój rywal i dopiero wtedy postaraj się zepsuć mu szyki. Na wyjazdach nigdy nie nastawiaj się wyłącznie na taktykę ofensywną, gdyż możesz zostać mocno skarcony. Lepiej grać z rozwagą, licząc na kontrataki. W końcu to gospodarz zawsze odczuwa presję i chce za wszelką cenę wygrać. Postaraj się więc przeczekać wszelkie ataki i zadać jeden, dwa zabójcze ciosy.
  • W trakcie sezonu nie zmieniaj ciągle taktyki. Jeśli drużynie nie idzie zbyt dobrze to spróbuj wystawić innych zawodników, zrobić małe korekty w ustawieniu. Nie kombinuj jednak z sześcioma zupełnie nowymi taktykami w dwóch meczach. Cała ekipa musi mieć czas na zgranie się pod nową formacją.
  • Nie popełniaj podstawowych błędów związanych z ustawieniem drużyny i indywidualnymi poleceniami taktycznymi. Jeśli decydujesz się grać pięcioma pomocnikami w drugiej linii, to za żadne skarby nie każ grać drużynie długimi podaniami. Skończy się to na tym, że linia pomocy zostanie całkowicie pominięta i obrońcy będą starali się wkopać futbolówkę od razu na pole karne rywala. Nie ustawiaj też strzałów z dystansu dla drużyny, mając w ataku jednego napastnika. Może i bramkarz popełni błąd fatalnie odbijając piłkę, ale czy jeden ofensywny zawodnik będzie w tym czasie w odpowiednim miejscu, aby ją dobić?

Takich przykładów jest więcej, więc koniecznie zwracaj uwagę na najdrobniejsze nawet ustawienia, gdyż mogą znacząco zepsuć ogólną koncepcję gry.