Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Total War: Rome II - poradnik do gry

Total War: Rome II - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rodzaje budynków w Total War Rome II | Mapa strategiczna poradnik Total War: Rome II

Ostatnia aktualizacja: 9 września 2019

Rodzaje budynków

W grze występuje kilkadziesiąt różnych typów budynków pogrupowanych w dziewięć kategorii. Konstrukcje te posiadają zazwyczaj kilka poziomów ulepszeń, zwiększających i wydajność. Dodatkowo możliwa jest specjalizacja poszczególnych budowli, np. przekształcenie portu w port handlowy bądź port rybacki. Nie wszystkie ulepszenia są dostępne dla każdej frakcji; czasami są również ograniczone przez brak dostępu do lokalnych dóbr (np. zboża).

Poniżej znajduje się krótka charakterystyka każdej grupy budynków wraz z przykładowym drzewkiem rozwoju (w oparciu o kulturę rzymską).

Stolica prowincji

Jest to podstawowy budynek znajdujący się w każdym mieście stołecznym. Rozbudowa stolicy prowincji zwiększa przyrost naturalny oraz przychód z podatków. Dodatkowo gwarantuje ona coraz to większe bonusy do przychodu pozostałym budynkom znajdującym się w prowincji. Większa stolica oznacza również silniejszy garnizon oraz grubsze mury; największe metropolie posiadają nawet własne machiny wojenne. Maksymalne rozwinięcie miasta zapewnia bonusy do edyktów. Niestety największe lokacje pochłaniają duże ilości żywności oraz znacznie zmniejszają ład publiczny ze względu na panujący wszędzie bród. Aby utrzymać stolicę czwartego poziomu konieczne będzie rozbudowanie naszego systemu farm i świątyń.

Jeśli tylko posiadamy nadmiar pieniędzy i żywności, a w lokacji panuje ład i porządek, stolica powinna być pierwszym budynkiem, jaki ulegnie ulepszeniu - Rodzaje budynków w Total War Rome II | Mapa strategiczna - Total War: Rome II - poradnik do gry

Jeśli tylko posiadamy nadmiar pieniędzy i żywności, a w lokacji panuje ład i porządek, stolica powinna być pierwszym budynkiem, jaki ulegnie ulepszeniu. Dodatkowe wpływy z podatków zwrócą koszta inwestycji już w przeciągu kilkunastu tur! Pamiętajmy jednak, aby wraz z ulepszoną stolicą poprawić również jakość pozostałych budynków, w szczególności farm i świątyń.

Pomniejsza osada

Analogicznie jak w przypadku stolicy, poszczególne osady mogą być również rozwijane. Im wyższy poziom mieściny, tym większy przychód będzie ona generowała oraz produkowała więcej surowców, które następnie mogą być sprzedawane innym frakcjom za pomocą traktatu handlowego. Ulepszone osady również wymagają więcej żywności (poza osadami posiadającymi w swoim zasięgu ryby, zboże i oliwę z oliwek) i zmniejszają ład publiczny. Oprócz tego brakuje im murów, jakie możemy zobaczyć w stolicy, a stacjonujący wewnątrz garnizon jest wyraźnie słabszy.

Podobnie jak stolica prowincji, powinna być ulepszana jak najszybciej - Rodzaje budynków w Total War Rome II | Mapa strategiczna - Total War: Rome II - poradnik do gry

Podobnie jak stolica prowincji, powinna być ulepszana jak najszybciej. Szczególnie cenne są osady produkujące żywność, gdyż są one samowystarczalne a nadmiarowe zboże pozwoli na wyżywienie ludności w pozostałych regionach. W przypadku lokacji nadmorskich zwiększą one znacznie nasze przychody z handlu. Świetna okazja do zbudowania i ulepszenia portów handlowych oraz skorzystania z odpowiedniego edyktu!

Port

Porty znajdują się tylko i wyłącznie w lokacjach położonych bezpośrednio nad morzem. Budynek ten posiada kilka możliwych ulepszeń: port rybacki, port handlowy bądź też doki. W przypadku stolicy prowincji znajdującej się nad akwenem (np. Kartagina), dochodzi jeszcze jedna opcja: nabrzeże wojskowe pozwalające produkować największe okręty dostępne w grze. W większości przypadków wystarczy posiadać jedno nabrzeże wojskowe na kilka prowincji; resztę portów można przeznaczyć na rybołówstwo bądź handel.

Zostało jeszcze 69% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie