Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Total War: Rome II - poradnik do gry

Total War: Rome II - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Kierowanie wojskiem | Walka w Total War Rome II poradnik Total War: Rome II

Ostatnia aktualizacja: 9 września 2019

Sterowanie

Sterowanie oddziałami w Total War: Rome II jest banalnie proste. LPM zaznacza oddział, PPM przemieszcza go. Dwuklik PPM rozkazuje oddziałowi poruszać się biegiem (w tym celu możemy również użyć klawisza R).

Gdy chcemy zaznaczyć kilka oddziałów, możemy przeciągnąć kursor myszy trzymając LPM bądź też zaznaczać je pojedynczo z wciśniętym klawiszem CTRL. W podobny sposób wybieramy poszczególne "kafelki" oddziałów z listy armii. Używając klawisza SHIFT i LPM możemy zaznaczyć jednostki "od" "do" w liście armii.

Przeciągnięcie PPM gdy zaznaczyliśmy oddział pozwoli nam uformować szyk o żądanej przez nas szerokości i głębokości - Kierowanie wojskiem | Walka w Total War Rome II - Total War: Rome II - poradnik do gry

Przeciągnięcie PPM gdy zaznaczyliśmy oddział pozwoli nam uformować szyk o żądanej przez nas szerokości i głębokości.

Grupy zaznaczamy za pomocą klawisza CTRL oraz cyfr 1-9. W przypadku, gdy ustawiliśmy kilka oddziałów w formację i chcemy, aby została ona utrzymana podczas walki wystarczy przycisnąć kombinację klawiszy CTRL+G.

Oprócz tego koniecznie zapamiętajmy o korzystaniu z pauzy pod klawiszem P oraz pełnego widoku pola walki pod SPACJĄ.

W przypadku niektórych oddziałów konieczne jest zastosowanie kilku tricków, aby skorzystać z ich wszystkich możliwości - Kierowanie wojskiem | Walka w Total War Rome II - Total War: Rome II - poradnik do gry

Sterowanie zaawansowane

W przypadku niektórych oddziałów konieczne jest zastosowanie kilku "tricków", aby skorzystać z ich wszystkich możliwości.

Falanga

Oddziały korzystające z formacji falangi, a w szczególności pikinierzy mogą atakować wroga na dwa sposoby. Jeśli klikniemy PPM na wrogim oddziale, nasi wojacy podbiegną do niego nie korzystając z posiadanych pik. Opcja ta jest przydatna, gdy chcemy dobić harcowników lub uciekający oddział przeciwnika.

Gdy jednak chcemy przesunąć falangę i nadziać ciężką piechotę wroga na mur pik, powinniśmy kliknąć PPM bezpośrednio ZA oddziałem wroga, czyli wydać rozkaz przemarszu. Poruszająca się falanga będzie powoli torowała sobie drogę przez wrogi oddział. Pamiętajmy również o tym, aby w tym przypadku nie korzystać z opcji biegu, gdyż nasi pikinierzy schowają wtedy broń drzewcową i ruszą na wroga z mieczami.

Rydwany - Kierowanie wojskiem | Walka w Total War Rome II - Total War: Rome II - poradnik do gry

Rydwany

Podobnie jak w przypadku falangi, rydwany również posiadają dwa sposoby ataku. Gdy klikniemy na wroga PPM (po wybraniu trybu walki wręcz), rydwany uderzą na wrogi oddział i rozpoczną wymianę ciosów. Metoda ta jest przydatna podczas walki z oddziałami miotającymi nieprzyjaciela.

Drugą opcją jest atak za pomocą przymocowanych do rydwanu kos: tym razem wykonujemy dwuklik PPM bezpośrednio ZA oddziałem wroga - nasze rydwany przejadą przez jego szeregi. W tym przypadku możemy od razu oddalić się i przygotować do kolejnego natarcia.

Pamiętajmy o tym, że rydwany są odporne na ostrzał, lecz są bardzo wrażliwe na ciosy zadawane w walce wręcz, z tego też powodu wykorzystując powyższe możliwości powinniśmy wybrać szarżę bądź przejazd zależnie od obranego przez nas celu - Kierowanie wojskiem | Walka w Total War Rome II - Total War: Rome II - poradnik do gry

Pamiętajmy o tym, że rydwany są odporne na ostrzał, lecz są bardzo wrażliwe na ciosy zadawane w walce wręcz, z tego też powodu wykorzystując powyższe możliwości powinniśmy wybrać szarżę bądź przejazd zależnie od obranego przez nas celu.

Piechota do walki wręcz wyposażona w oszczepy

Niektóre oddziały piechoty do walki wręcz posiadają na swoim wyposażeniu oszczepy bądź pilum, które wykorzystują podczas szarży na wrogi oddział. Aby skorzystać z tej zdolności wystarczy rozkazać im zaatakować przeciwnika. W wielu przypadkach można użyć tej broni jako dodatkowego "strzału" we wroga - rozkazujemy szarżę, a następnie zatrzymujemy rozpędzonych wojaków.

1 - Kierowanie wojskiem | Walka w Total War Rome II - Total War: Rome II - poradnik do gry