Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Recenzja gry 25 marca 2013, 13:00

autor: Przemysław Zamęcki

Gra we wszystko na wszystkim. Fan retro gratów i gier w pudełkach, które namiętnie kolekcjonuje.

Recenzja gry BioShock: Infinite - warto było czekać!

Po Rapture przyszła kolej na Columbię. Długo oczekiwany BioShock Infinite jest jedną z najlepszych gier w historii elektronicznej rozrywki, poruszającą przy tym poważne problemy religijno-społeczne.

Starć w grze jest zatem sporo, choć zdarzają się też dłuższe przestoje, podczas których mamy okazję spokojnie eksplorować Columbię. Oczy cieszy wtedy fantastyczny projekt świata, cudne kolory i zapierające dech w piersiach widoczki. Grafikom z 2K udało się wykreować tak niesamowite rzeczy, że aż trudno uwierzyć, iż gra śmiga na „stareńkim” Unreal Enginie 3. Który niestety ma liczne ograniczenia, co w trakcie zabawy wielokrotnie daje o sobie znać.

BioShock: Infinite byłby grą doskonałą pod względem wizualnym, gdyby nie niemal całkowita statyczność świata. Mam na myśli jego mieszkańców, którzy zazwyczaj stoją jak kołki w jednym miejscu i ani myślą się ruszyć. Różne scenki rodzajowe, których jesteśmy świadkami jako Booker DeWitt, ciągną się zapętlone w nieskończoność. Ćwiczący plażowicze podskakują w takt kilku komend, choćbyśmy spędzili obok nich pół dnia. Pozujący obok do fotografii ludzie prężą się przed aparatem, wykonując przez cały czas te same wygibasy, a pochylony pan fotograf zastygł w jednej pozie. To tylko przykład, ale ten sposób przedstawiania tzw. tła jest w grze nagminny. Jeżeli jednak zgodzimy się, że autorzy musieli pójść w tej kwestii na kompromis, i przymkniemy na to oko, będziemy od początku do końca bawić się wspaniale. W przeciwnym wypadku obawiam się, że czar Columbii może prysnąć.

Przemysław Zamęcki | GRYOnline.pl

Zostało jeszcze 63% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie