Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Recenzja gry 20 sierpnia 2008, 11:34

autor: Von Zay

Buzz! Quiz TV - recenzja gry

Buzz! Quiz TV jest bardzo udanym przeniesieniem atmosfery teleturnieju w domowe zacisza właścicieli konsol. Pozycja ta stawia nade wszystko na wieloosobową zabawę w gronie znajomych oraz na wykorzystanie sieciowych możliwość PlayStation 3.

Recenzja powstała na bazie wersji PS3.

Buzz! Quiz TV jest w prostej linii potomkiem serii konsolowych teleturniejów, które na rynku growym debiutowały jeszcze w czasach panowania PlayStation 2. Na nasz ojczysty język przełożony został, co prawda, jedynie Buzz! Muzyczny Quiz, natomiast na świecie ukazało się wiele odsłon tegoż cyklu poświęconych najróżniejszym dziedzinom wiedzy. Jak to przy przenosinach na konsolę następnej generacji bywa (patrz Singstar), głównym założeniem było, naturalnie oprócz podciągnięcia estetyki do poziomu uznawanego obecnie za przyzwoity, wprowadzenie gry w świat możliwości, jakie stwarza Internet, a w tym wypadku konkretnie PlayStation Network.

W grze brakuje tylko dowcipu opowiadanego na początku programu i rozmów typu: „Kazimierz jest głową rodziny i na co dzień rozwozi mleko w małym miasteczku”.

Buzz! w wersji na PlayStation 3 osób znających serię raczej nie zaskoczy. Tak jak poprzednie wersje jest to pozycja zdecydowanie stawiająca na formę – w praktyce bowiem to nic innego tylko klasyczny quiz, w którym – odpowiadając na dane pytanie – musimy wskazać jedną z czterech możliwych odpowiedzi. Zabawa stara jak świat, którą spece z Sony skierowali na widowiskowe, teleturniejowe tory – uzyskując naprawdę grywalne efekty.

Gwoździem programu są cztery, dołączone do gry, specjalne, wręcz ikoniczne kontrolery – buzzery. Z powodzeniem mogłyby zastąpić je zwykłe pady, jednak w ten sposób namacalnie łączymy się w telewizyjnym show na ekranie. Warto wspomnieć, że gra nie obsługuje normalnych padów, dlatego planując zakup Buzz!, lepiej albo nabyć od razu edycję zawierającą wspomniane kontrolery, albo mieć na składzie sprzęt z poprzednich odsłon na PlayStation 2. Jedyną różnicą pomiędzy buzzerami starej i nowej generacji jest bezprzewodowość tych ostatnich. Co ważne – wszystkie można stosować zamiennie, działają zarówno na PS2, jak i na PS3.

Może to właśnie Ty udzielisz prawidłowej odpowiedź na to pytanie?

Na każdym kroku widać, że gra stworzona została z myślą o osobach, które na co dzień nie mają zbyt wiele do czynienia z innymi produktami z branży elektronicznej rozgrywki. Objawia się to jej niezwykłą prostotą – oprócz wyboru interesującej nas kategorii (Lifestyle, Sport, Wiedza ogólna, Filmy i TV, Muzyka, wszystkie razem oraz MyBuzz) nie mamy właściwie żadnego wpływu na ilość pytań czy formułę turnieju.

Recenzja gry Rocksmith 2014 - pogromca Guitar Hero powraca
Recenzja gry Rocksmith 2014 - pogromca Guitar Hero powraca

Recenzja gry

Reklamy Rocksmitha 2014 głoszą, że jest to „najszybszy sposób nauki gry na gitarze”. Tym razem produkcja Ubisoftu jeszcze bardziej odchodzi od schematów znanych z Guitar Hero, kładąc większy nacisk na walory edukacyjne.

Recenzja gry Rocksmith - Guitar Hero bez plastiku
Recenzja gry Rocksmith - Guitar Hero bez plastiku

Recenzja gry

Potencjalnie przełomowa gra muzyczna Ubisoftu zadebiutowała w końcu na naszym rynku. W recenzji sprawdzamy, czy szarpanie za struny prawdziwej gitary dostarcza tyle samo frajdy co zabawa plastikowymi atrapami.

Music Master: Chopin - Classic - recenzja gry
Music Master: Chopin - Classic - recenzja gry

Recenzja gry

Po wielu mniej lub bardziej udanych przygodówkach, erpegach, strategiach i strzelaninach polska myśl programistyczna wzięła się za gry muzyczne. Okazją do stworzenia nadwiślańskiego klona Guitar Hero stał się Rok Chopinowski.