Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

FIFA 17 Recenzja gry

Recenzja gry 5 października 2016, 11:22

Recenzja gry FIFA 17 na PC – gracze równi wobec wirtualnego futbolu

W odróżnieniu od pecetowego portu PES-a 2017 FIFA 17 w wersji na komputery osobiste dorównuje poziomem wydaniom konsolowym. Poziomem, który naprawdę zadowala.

Recenzja powstała na bazie wersji PC.

PLUSY:
  1. konwersja w niczym nieustępująca swym konsolowym odpowiednikom;
  2. niektóre rozwiązania w warstwie technicznej sprawiają mniejsze kłopoty niż na PS4 czy XONE;
  3. sprawnie działający tryb multiplayer i nowości w FIFA Ultimate Team;
  4. dobra jakość oprawy wizualnej i animacji;
  5. w FIF-ę 17 niezmiennie gra się bardzo przyjemnie.
MINUSY:
  1. nowy system wykonywania rzutów wolnych i karnych nadal niezbyt dobrze się sprawdza;
  2. precyzyjne podanie prostopadłe to chyba zbyt duże udziwnienie.

Konsolowy pojedynek dwóch nowych odsłon najpopularniejszych serii piłkarskich – FIF-y oraz Pro Evolution Soccera – już za nami. Ta batalia została rozstrzygnięta na korzyść futbolowego diamentu ze stajni Konami. Postanowiliśmy jednak sprawdzić również pecetowe wersje obydwu „siedemnastek” i w tym wypadku – patrząc na stan faktyczny nieudanego portu nowego PES-a na komputery osobiste – wynik rywalizacji był łatwy do przewidzenia. FIFA 17 na PC to gra równie dobra jak na PlayStation 4. By ten pojedynek zakończył się takim rezultatem, wystarczyło po prostu nie traktować po macoszemu posiadaczy komputerów. Tak wiele i zarazem tak niewiele.

Jednym z największych zarzutów, jakie kierowano w stronę Pro Evolution Soccera 2017 w wersji pecetowej, był oczywiście bardzo mizerny stan strony technicznej tego tytułu. Dla nowego PES-a na tej platformie czas po prostu stanął w miejscu – oprawa graficzna zdecydowanie nie przystaje do współczesnych standardów, a niektóre elementy otoczenia boiska po prostu straszą, z rozmazanymi teksturami na strojach zawodników czy ich rachitycznymi animacjami włącznie. W przeszłości FIFA w wydaniu na komputery osobiste również potrafiła nas niemiło zaskoczyć, ale w przypadku tej edycji możecie być spokojni – wizualnie gra ewidentnie nie zawodzi.

Recenzja gry FIFA 17 na PC – gracze równi wobec wirtualnego futbolu - ilustracja #1

Niniejszym artykułem zamykamy temat recenzji tegoroczonych gier piłkarskich. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do naszych poprzednich tekstów:

  1. recenzja gry FIFA 17 – wersja konsolowa
  2. recenzja gry Pro Evolution Soccer 2017 – wersja konsolowa
  3. recenzja gry Pro Evolution Soccer 2017 – wersja pecetowa

Na szczęście silnik Frostbite w pełnej krasie zawitał również na pecety – choć wiąże się to ze wzrostem wymagań sprzętowych (mimo to nową FIF-ę spokojnie uruchomimy też na kilkuletnim komputerze), cała boiskowa otoczka i to, co dzieje się na wirtualnej murawie, wygląda lepiej niż jeszcze rok temu. Przesiadka na nową technologię to trafiona decyzja – stadiony oraz kibice na trybunach prezentują się bardzo dobrze zarówno z bliska, jak i z dalszej odległości, a wrażenia z obserwowania kolejnych spotkań są naprawdę pozytywne. Cieszy znacznie poprawiona animacja zawodników, którzy sprawnie poruszają się po boisku. Paradoksalnie na pececie lepiej sprawuje się fizyka starć i kolizji, do jakich dochodzi między zawodnikami – błędy związane z nienaturalnym ułożeniem ciał po wślizgu czy walce bark w bark wystąpiły ledwie kilka razy na kilkadziesiąt rozegranych spotkań.

Oceny redaktorów, ekspertów oraz czytelników VIP ?

Saint GutFree Ekspert 21 września 2017

(PS4) Hucznie zapowiadany tryb fabularny wypadł nieco mizernie – ważnych wyborów tak naprawdę nie ma, a całość ogranicza się do rozgrywania meczu za meczem i oglądania przerywników filmowych. Poza tym jednak FIFA 17 po raz kolejny dostarcza zabawy na setki godzin. Nowy silnik sprawuje się wyśmienicie, generując śliczne stadiony i wiernie odwzorowane twarze zawodników. Największe zmiany są jednak zauważalne w rozgrywce: zwiększyło się tempo wyprowadzania akcji, a gra wyraźnie premiuje szybszych piłkarzy. To z kolei daje materiał na wyjątkowo ekscytujące mecze, szczególnie w trybach sieciowych.

8.5
Recenzja gry FIFA 17 - trzy punkty w nieco wymęczonym stylu
Recenzja gry FIFA 17 - trzy punkty w nieco wymęczonym stylu

Recenzja gry

„Droga do sławy” to najbardziej oczekiwana nowość w FIF-ie 17 – na szczęście nie jest to jedyna nowinka. Wirtualna piłka od EA to jednak tym razem pasmo niekoniecznie trafionych decyzji.

Recenzja Mario Strikers: Battle League - świetnej gry zasługującej na żółtą kartkę
Recenzja Mario Strikers: Battle League - świetnej gry zasługującej na żółtą kartkę

Recenzja gry

Żółta kartka to nie żarty, ale Mario Strikers, pomimo całej swojej fajności, w pełni na nią zasługuje. W tytuł ten naprawdę dobrze się gra, a z piłką przy nodze łatwo jest się zatracić, ale po końcowym gwizdku człowiek traci chęci do dalszej zabawy.

Recenzja Nintendo Switch Sports - Sony zrobiło to lepiej
Recenzja Nintendo Switch Sports - Sony zrobiło to lepiej

Recenzja gry

Nintendo Switch Sports mogło być wielkim powrotem gier ruchowych. Zamiast tego cofa ten gatunek do 2006 roku, oferując mniej niż poprzednie pozycje z cyklu, seria Sports Champions Sony czy wiele innych produkcji dostępnych na Switchu.