Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika

Technologie

Technologie 28 września 2022, 14:55

autor: Mateusz "rassi" Ługowik

Android 13 - wszystko co trzeba wiedzieć o nowym systemie

Nie minął nawet rok od premiery Androida 12, a już pierwsze urządzenia otrzymały aktualizację do Androida 13. Nowy system ma do zaoferowania duży pakiet nowości. Rozwija też rzeczy wprowadzone w poprzedniku. Zapraszam na przegląd najistotniejszych funkcji

Jestem szczęśliwym posiadaczem smartfona Google Pixel 6. W związku z tym jako jeden z pierwszych otrzymałem możliwość pobrania stabilnej wersji Androida 13. Niezwłocznie postanowiłem z niej korzystać i od jakiegoś już czasu poznaję nowości zaimplementowane w świeżym systemie. Muszę przyznać, że tuż po jego instalacji praktycznie nie odnotowałem żadnych zmian, ale wystarczyło kilka minut, aby zauważyć, że pewne elementy interfejsu zostały umieszczone w innym, bardzo często łatwiej dostępnym miejscu. W odszukaniu nowości pomogło też wyłączenie launchera Nova, z którego korzystam na co dzień. Im dalej w las, tym więcej zmian wychodziło na wierzch. Niemniej patrząc powierzchownie, dało się odnieść wrażenie, że „trzynastka” to żadna rewolucja, a tylko ewolucja. Zwłaszcza że oprogramowanie rozwija wiele funkcji wprowadzonych wcześniej w Androidzie 12. Nie oznacza to jednak, że nie ma tu nic całkowicie nowego. Świeżynek nie brakuje i część z nich faktycznie ma szansę przydać się szerokiemu gronu użytkowników.

Ja już mam. Źródło: własne - Android 13 - wszystko co trzeba wiedzieć o nowym systemie - dokument - 2022-09-28
Ja już mam. Źródło: własne

Android 13 aktualizacja – co warto wiedzieć

„Trzynastką” powinni zainteresować się wszyscy użytkownicy, którzy cenią swoją prywatność oraz chcą poczuć się bezpieczniej w cyfrowym świecie. Google przygotowało też coś dla osób lubujących się w zmaksymalizowanej personalizacji oraz tych, którzy chcą w prosty i szybki sposób upiększyć interfejs graficzny.

  1. Premiera
  2. Zmiany wizualne w Material You
  3. Bezpieczeństwo i prywatność
  4. Zmiana języka aplikacji / Większa wydajność
  5. Bluetooth Low Energy Audio / Regulacja wibracji
  6. Inne nowości i zmiany
  7. Lista telefonów z aktualizacją Android 13

Na kolejnych stronach przeczytacie o najważniejszych nowościach w Androidzie 13, dowiecie się, kiedy była premiera oraz sprawdzicie, na jakich telefonach należy spodziewać się aktualizacji. Dobrą wiadomością, którą zdradzę od razu, jest to, że wiele urządzeń ma dostać nową wersję jeszcze w tym roku.

12 aplikacji na Androida i iOS-a, których nie znasz, a ułatwią ci życie
12 aplikacji na Androida i iOS-a, których nie znasz, a ułatwią ci życie

Smartfony potrafią ułatwić życie, ale samo urządzenie bez oprogramowania to za mało. Polecamy 12 aplikacji, które pomogą zmagać się z codziennością.

Jak skanować kody QR w Androidzie
Jak skanować kody QR w Androidzie

Kody QR są piktogramami, które mogą mieć wiele zastosowań. Mogą zawierać każdą informację, łącznie z adresami www. Ich podstawowym zadaniem jest łatwe przeniesienie tej wiadomości do urządzenia, za pomocą optycznego interfejsu.