Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 2 września 2022, 14:59

autor: Artur "ArcziN" Niedoba

Jakość wykonania gwarancją długiego użytkowania. Jak wybrać odpowiedni fotel gamingowy?

Najważniejszym sprzętem, sprzyjającym komfortowi długich posiedzeń przy ulubionej grze, jest niewątpliwie wygodne siedzisko. Na co powinniśmy zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego fotela gamingowego?

Jakość wykonania gwarancją długiego użytkowania

Źle wykonane mocowanie praktycznie niweczy funkcje poduszek | źródło: Artur Niedoba, autor tekstu - Jak wybrać odpowiedni fotel gamingowy? - dokument - 2022-09-14
Źle wykonane mocowanie praktycznie niweczy funkcje poduszek | źródło: Artur Niedoba, autor tekstu

Wszystkie dotychczasowe elementy, choć istotne, nie wystarczą, jeśli fotel nie zostanie wykonany z należytą starannością i z wysokiej jakości materiałów. O ile, jak już wspomniałem wcześniej, naturalna skóra raczej gwarantuje odpowiednią trwałość, tak w przypadku tej sztucznej, jak i obszycia z tkaniny, może być różnie. Pęknięcia i otarcia może i nie pojawią się od razu, ale im gorszy rodzaj surowca, tym szybciej się ich doczekamy. Podobnie zresztą z podłokietnikami. W przypadku marnej jakości gumowych podparć, pierwsze pęknięcia mogą pojawić się dość szybko. Niestety tak się stało w przypadku mojego fotela i uwierzcie mi na słowo, taka szpara, przy odrobinie pecha, potrafi naprawdę boleśnie uszczypać, że już o braku komfortu przy ciągłym odczuwaniu ubytku pod ramieniem nie wspomnę. W tej materii dość ciekawym rozwiązaniem może pochwalić się wspominany już TITAN Evo 2022, który posiada nie tylko podłokietniki ze znacznie wygodniejszą pianką z efektem pamięci, ale również dość ciekawy pomysł, jakim są wymienne nakładki.

Inną kwestią są elementy pozwalające na dopasowywanie kształtu punktów podparć. W przypadku mojego fotela zastosowano poduszki do podparcia lędźwi i karku. Niestety, jako możecie zobaczyć na zdjęciu, zostały one przymocowane za pomocą gum, które są wyraźnie zbyt luźne, by utrzymać je we właściwym miejscu. Nawet niezbyt gustowny węzełek tylko zminimalizował problem. A skoro już TITAN Evo 2022 od Secretlab posłużył mi jako pozytywny przykład, to i w tym przypadku się na nim będę opierał zwłaszcza, że bardzo różni się od mojego złomka. W tym przypadku zrezygnowano z poduszki pod lędźwie na rzecz wbudowanego w oparcie, dość zaawansowanego systemu regulacji, co jest rozwiązaniem pewniejszym, oraz moim skromnym zdaniem, znacznie bardziej estetycznym. Ciekawie też została rozwiązana kwestia poduszki pod kark, która przytwierdzana jest do oparcia za pomocą magnesów neodymowych, przez co nie ma tu problemu ze zbyt luźną gumką.

Zostało jeszcze 57% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Artur "ArcziN" Niedoba

Najlepsze fotele gamingowe. Ranking 2022
Najlepsze fotele gamingowe. Ranking 2022

Zobaczcie listę najlepszych foteli gamingowych. Zapewnijcie sobie komfort i zadbajcie o zdrowie podczas długich godzin przed komputerem z pomocą naszych propozycji.

Czy fotel gamingowy, monitor i biurko dla gracza mogą być dobre dla zdrowia?
Czy fotel gamingowy, monitor i biurko dla gracza mogą być dobre dla zdrowia?

Długie godziny spędzone z ulubioną grą potrafią nieźle dać w kość naszemu ciału. Bóle pleców, zmęczenie oczu, przeciążone nadgarstki. Te wszystkie niedogodności można ograniczyć, jeśli zadbamy o właściwe stanowisko do grania.