Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 13 maja 2022, 16:38

autor: Sandra Kicińska

Ile kosztuje usługa Xbox All Access?. Wszystko o programie Xbox All Access

Program Xbox All Access pozwala kupić najnowszą konsolę Xbox Series X lub S wraz z abonamentem Xbox Game Pass Ultimate w atrakcyjnych ratach. Odpowiadamy na najważniejsze pytania dotyczące usługi.

Ile kosztuje usługa Xbox All Access?

Miesięczna opłata za wariant z konsolą Xbox Series X to 145 złotych. Jeśli zdecydujemy się na Xboksa Series S, rata wyniesie tylko 99 złotych. Oczywiście uwzględniamy tutaj ceny podane przez jedynego współpracującego z Microsoftem sprzedawcę detalicznego na terenie Polski, czyli sieć Media Expert. Aby sprawdzić opłacalność abonamentu Xbox All Access, rozłóżmy wszystko na czynniki pierwsze. Na początku przyjrzyjmy się droższemu wariantowi.

Konsola Xbox Series X w usłudze All Access to 145 zł miesięcznie przez dwa lata (24 miesiące). Za cały okres trwania umowy zapłacimy więc 3480 złotych. Konsola kupowana osobno, bez żadnych dodatków, kosztuje w Media Expert – w chwili pisania tego artykułu – 2499 złotych. Natomiast subskrypcja Xbox Game Pass Ultimate, wyceniona na 54,99 zł miesięcznie, opłacana przez dwa lata uszczupli nasz portfel o 1319,76 zł. Zatem jeśli samodzielnie zainwestujemy w obydwie rzeczy, to wydamy łącznie 3818,76 złotych. Na umowie z Microsoftem zaoszczędzimy więc 338,76 zł.

Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku wariantu z Xboksem Series S. Przy miesięcznym wydatku 99 złotych całkowity koszt abonamentu to 2376 złotych. Cena detaliczna konsoli wynosi 1399 złotych, a, jak ustaliliśmy wcześniej – xboksowa subskrypcja na dwa lata to koszt 1319,76 złotych. Łącznie otrzymujemy więc 2718,76 zł. Decydując się na opcję Xbox All Access, w skali dwóch lat zaoszczędzimy aż 342,76 zł.

Warto wspomnieć, że subskrypcja Xbox Game Pass może nas kosztować mniej niż 1300 złotych. Dotyczy to jednak wyłącznie graczy, którym nie zależy na ciągłości abonamentu. Dla tych, którzy nigdy wcześniej nie korzystali z usługi, Microsoft oferuje pierwszy miesiąc (w przypadku Xbox Game Pass Ultimate) lub pierwsze trzy miesiące (podstawowy Xbox Game Pass) za 4 zł. Korzystając z tej oferty, na Game Passie zaoszczędzimy trochę więcej. Trzeba jednak liczyć się z tym, że biblioteką gier będziemy cieszyć się w takim wypadku w bardziej krótkotrwałym zakresie. Xbox All Access jest opcją wygodniejszą i pewniejszą.

Gdzie i jak kupić konsole w abonamencie Xbox All Access?

Kiedy już zdecydujemy się na najbardziej odpowiadającą nam opcję, musimy udać się do punktu, z którym Microsoft ma podpisany kontrakt (jeszcze raz przypominamy, że w Polsce jest to wyłącznie sieć Media Expert). Konsolę otrzymamy natychmiast po przejściu procesu weryfikacji – oczywiście pod warunkiem, że sprzęt jest dostępny w danym sklepie. Na szczęście można to łatwo sprawdzić na stronie Media Expert – tutaj w przypadku Xboxa Series X, tu zaś dla Xboxa Series S.

Pierwszą ratę trzeba opłacić w przeciągu 30 dni od podpisania umowy. Potem wystarczy już tylko trzymać się kolejnych terminów zapłaty. Brzmi banalnie prosto, prawda? Ale czy każdy z nas może pójść do sklepu i skorzystać z usługi All Access? Nie do końca.

Xbox All Access – nieważne jak ładnie przedstawiony – w rzeczywistości jest tylko pożyczką bankową w przebraniu abonamentu. Jeśli zechcemy skorzystać z tej usługi, konieczne będzie podpisanie umowy finansowej, ale nie z firmą Microsoft bądź z siecią Media Expert. Pożyczki udziela nam tradycyjnie jeden z banków współpracujących ze sprzedawcą. Aby ją otrzymać, konieczne jest przejście przez proces weryfikacji finansowej i pozytywna ocena zdolności kredytowej. Jest to też jednoznaczne z tym, że z usługi skorzystać mogą tylko osoby pełnoletnie.

Xbox All Access – czy to się opłaca? Gdzie jest haczyk?

Umowa kredytowa dla niektórych może brzmieć przerażająco – na myśl od razu przychodzą koszta, których na pierwszy rzut oka nie widać, a do tego rosnące ostatnio niczym grzyby po deszczu raty. Tak, to wszystko faktycznie zachodzi w przyrodzie i warto mieć tego świadomość. Ostrożności nigdy za wiele. Jednak w przypadku Xbox All Access takich haczyków nie uświadczymy. Stworzona pod tę konkretną usługę oferta kredytowa nie uwzględnia żadnych dodatkowych opłat ani prowizji. W dodatku RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) wynosi 0%.

Jeśli więc zastanawiacie się, czy skorzystanie z oferty Microsoftu się opłaca, to tak właśnie jest. I to nie tylko dlatego, że daje ona możliwość rozłożenia dużego, jednorazowego wydatku na mniejsze, wygodne raty. Dzięki Xbox All Access możemy też nieco zaoszczędzić, co szczegółowo rozpisaliśmy we wcześniejszej części tego artykułu.

Więcej informacji o programie All Access znajdziecie tutaj

ZASTRZEŻENIE

Materiał powstał przy współpracy z firmą Microsoft.

Sandra Kicińska

Pograłem na Xbox Series X i już nigdy nie wrócę do starych konsol
Pograłem na Xbox Series X i już nigdy nie wrócę do starych konsol

Po 2 tygodniach z konsolą Xbox Series X w redakcji, jeszcze trudniej zdecydować mi jaki sprzęt wybiorę w listopadzie, ale jak na razie Microsoft kupuje mnie za sprawą wstecznej kompatybilności.

Abonament na gry? Co musisz wiedzieć o Xbox Game Pass
Abonament na gry? Co musisz wiedzieć o Xbox Game Pass

Kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych miesięcznie, aby mieć dostęp do wielu najnowszych gier? Brzmi całkiem nieźle. Tym właśnie jest Xbox Games Pass, którego postaramy się Wam przybliżyć. Co musicie wiedzieć o usłudze Microsoftu?