Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika

Technologie

Technologie 20 października 2021, 14:50

autor: DamnGoodGamer

Jak się połapać na Discordzie? Praktyczne podpowiedzi nie tylko dla początkujących

Discord to jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych. Z naszego tekstu dowiesz się czym on właściwie jest i jak najlepiej wykorzystać jego funkcje.

Discord to platforma komunikacyjna, która zaczynała jako komunikator dla graczy, jednak w ostatnich latach coraz szerzej otwiera się na nowych użytkowników. Jej najważniejszą opcją jest możliwość tworzenia publicznych oraz prywatnych serwerów, skupiających konkretne społeczności, przez co zaadaptowana została np. przez studentów i wykładowców, pasjonatów różnych hobby, czy pomniejsze firmy.

Jak założyć konto na Discordzie?

To naprawdę prosty proces.

Zakładanie konta jest dość proste i nie stanowi większych problemów, wymaga podania adresu email oraz hasła, a także potwierdzenia wieku (min. 13 lat). Po utworzeniu konta możesz je podrasować ustawiając zdjęcie, czy zabezpieczyć dwustopniową weryfikacją SMS. Osobiście polecam utworzenie osobnego adresu email, do tego typu kont i aplikacji.

Discorda używać możesz bezpośrednio w przeglądarce, pobierając aplikację do instalacji w twoim systemie (Windows, macOS, Linux), a także instalując ja w swoim telefonie.

Macie znajomych na Discordzie?

Posiadając już konto, możesz zaprosić znajomych do kontaktów lub dołączyć do wybranej społeczności. Publiczne serwery możesz wyszukać bezpośrednio z listy w aplikacji, do serwerów prywatnych natomiast musisz dostać odpowiednie zaproszenie w postaci linku. Jeśli chcesz wygenerować zaproszenie do swojego serwera i wysłać je znajomym, wystarczy nacisnąć na ikonkę „tworzenie zaproszenia”, która pojawi się po najechaniu kursorem na nazwę kanału tekstowego.

Nasz oficjalny serwer ma regulamin, którego trzeba przestrzegać.

Dobrym pomysłem będzie zapoznanie się z regulaminem każdego serwera, do którego dołączysz, ponieważ zwykle różni się on zależnie od społeczności, a jego złamanie może skończyć się niepotrzebnym banem. Zwykle zostaniesz do niego przekierowany już na samym początku po dołączeniu, a w przypadku dużych serwerów, możliwe że będziesz musiał zareagować klikając w odpowiedni emotikon, by zostać dopuszczonym do czytania innych wiadomości na serwerze.