Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Kompendia 26 maja 2020, 16:30

autor: Vergil

Wszystko o Assassin’s Creed Valhalla - data premiery, cena, wymagania sprzętowe

Niniejszy artykuł stanowi kompendium wiedzy na temat gry AC Valhalla studia Ubisoft, przeznaczonej na PC, PS4 i XO, ale też na PS5 i XSX. Tekst będzie uzupełniany o najważniejsze informacje i materiały.

AC Valhalla - data premiery

Assassin’s Creed: Valhalla zadebiutuje na komputerach osobistych, PlayStation 4, Xboksie One oraz platformie streamingowej Stadia 17 listopada 2020 roku. W późniejszym terminie tytuł trafi również na PlayStation 5 oraz Xboksa Series X. Nad Wisłą gra doczeka się kinowej lokalizacji.

Fabuła

Akcja gry Assassin’s Creed: Valhalla rozpoczyna się w 873 roku. Mając dosyć ciągłych wojen, w których pogrążona jest ich ojczysta Norwegia, a także nieustannego braku podstawowych zasobów, klan wikingów dowodzony przez postać imieniem Eivor postanawia opuścić tę krainę i przepłynąć Morze Północne w poszukiwaniu nowego domu. Po przybiciu do brzegów bogatej w surowce Anglii wojownicy szybko odkrywają, że trwa tutaj krwawa walka o władzę. Na domiar złego wikingowie przyciągają uwagę Alfreda Wielkiego z Wessex, który nie tylko potępia pogan, uważając ich za barbarzyńców, lecz także uważa się za prawowitego władcę tych ziem. Eivor i pozostali wojowie nie mają już jednak wyboru – chcąc uczynić Anglię swym nowym domem, muszą wziąć udział w kolejnym konflikcie.

Zostało jeszcze 59% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
TWOIM ZDANIEM

Grasz jeszcze w Assassin's Creed Odyssey?

Tak
49,4%
Jeszcze nie zacząłem/am
37,1%
Nie, już skończyłem/am
13,6%
Zobacz inne ankiety
Assassin's Creed: Valhalla

Assassin's Creed: Valhalla