Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Filmy i seriale

Filmy i seriale 2 kwietnia 2020, 11:04

autor: Aquma

Najlepsze komedie na Netflixie i HBO GO

Dobra komedia pozwala zapomnieć o świecie za oknem - albo dać do myślenia. Tak się złożyło, że Netflix i HBO GO posiada spore zasoby porządnych filmów tego typu. Pomagamy Wam wybrać najlepsze.

Czasem po ciężkim dniu lub tygodniu pracy mamy ochotę już tylko włączyć telewizor i obejrzeć coś, przy czym nie będziemy musieli zbyt dużo myśleć. Coś, co poprawi nam humor, zadziała kojąco na skołatane nerwy. Komedie to jeden z najpopularniejszych gatunków filmowych, ale wbrew pozorom znalezienie produkcji, która faktycznie warta jest obejrzenia, wcale nie okazuje się takie proste, jak mogłoby się wydawać. Dotyczy to zarówno wyprawy do kina, jak i przeglądania ofert różnorakich serwisów VoD. Dlatego przychodzimy z pomocą. Oto kilkanaście propozycji zabawnych filmów – do obejrzenia na Netflixie i HBO GO.

Look Who’s Back

  1. Co to: opowieść o powrocie Hitlera zza grobu – ale bez wojen i apokalips zombie
  2. Rok produkcji: 2015
  3. Gdzie obejrzeć: Netflix

Look Who’s Back (w Polsce On wrócił, a w oryginale Er ist wieder da) to niemiecki film, który udowadnia, że komedia może poruszać niemal każdy temat – nawet tak poważny jak powrót Adolfa Hitlera. Jest to ekranizacja powieści Timura Vermesa pod tym samym tytułem.

Pewnego dnia, kilkadziesiąt lat po zakończeniu drugiej wojny światowej, przywódca Trzeciej Rzeszy budzi się w Berlinie – jak gdyby nigdy nic. Jest zdrowy, w pełni władz umysłowych, a do tego kompletnie nie rozumie zmian, jakie zaszły na świecie i w Europie od lat 40. ubiegłego stulecia. Co więcej, jak można się domyślić, Niemcy XXI wieku niekoniecznie przypadają do gustu byłemu dyktatorowi...

Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy na ślad Hitlera przypadkiem natrafia dokumentalista Fabian Sawatzki, który postanawia wykorzystać niezwykłe okoliczności, by poprawić swoją sytuację zawodową. Mężczyzna proponuje dawnemu tyranowi nakręcenie filmu, a stopniowo uczący się nowych realiów nazista szybko odkrywa w tej sytuacji szansę na powrót do dawnych planów i ambicji (czyli dominacji nad światem). Nie będzie to jednak łatwe – większość osób, które spotyka, widzi w nim jedynie naśladowcę, a jego płomienne przemówienia są odbierane jak dobry stand-up.

TWOIM ZDANIEM

Znajdujesz tajemniczą drewnianą maskę. Co robisz?

85,9%
Zakładam. Co może pójść nie tak?
14,1%
Odkładam. Radzę sobie doskonale bez tajemniczych artefaktów.
Zobacz inne ankiety
Miłe filmy, które poprawią Ci nastrój w czasie kwarantanny
Miłe filmy, które poprawią Ci nastrój w czasie kwarantanny

Koronawirus ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego społeczeństwa, w tym kultury popularnej. Aby zachować pogodę ducha, warto jednak odświeżyć sobie kilka pozytywnie nastawiających klasyków.

Najlepsze seriale komediowe | Netflix, HBO GO i nie tylko
Najlepsze seriale komediowe | Netflix, HBO GO i nie tylko

Wybraliśmy najciekawsze propozycje spośród komedii dostępnych na platformach HBO GO, Netflix i nie tylko, a wszystko po to, by umilić Wam jesienne i zimowe chowanie się pod kocykiem.