Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika

Technologie

Technologie 4 kwietnia 2020, 21:19

autor: LudiBeat

Najlepsze akcesoria do PS4, Xbox One i Nintendo Switch | TOP 10

Mnogość gadżetów do konsol może niejednego przyprawić o zawrót głowy, jednakże w morzu niepotrzebnych zabaweczek można odnaleźć prawdziwe perełki, które spotęgują wrażenia płynące z grania na naszym ulubionym sprzęcie.

Jeśli zaczynamy przygodę z graniem od zakupu konsoli, powinniśmy mieć w głowie jedno: będziemy potrzebować wielu wolnych środków, nie tylko na zakup gier (chociaż na to również, wszak wersje konsolowe są z zasady droższe), lecz także dodatkowych akcesoriów. Producenci sprzętu prześcigają się w znajdowaniu sposobów „na czym by tu zaoszczędzić”, dlatego bardzo często w pudełku z konsolą znajdziemy jedynie przewód zasilający i jednego pada.

Chcecie pograć z przyjaciółmi? Kupcie drugi kontroler! A skoro już przy padach jesteśmy – wszelkiej maści kontrolery dla „pro” graczy zwykle rzeczywiście kosztują krocie, ale oferują w zamian doskonałą jakość wykonania i bogate możliwości konfiguracji, dzięki którym możecie dostosować rozgrywkę do własnego widzimisię. Więcej na ich temat dowiecie się z kolejnych stron tego artykułu oraz tekstu Czy pady dla „pro” graczy mają sens?. Tańszym, ale również podnoszącym komfort zabawy rozwiązaniem są specjalne nakładki/gumki na analogi. Dobrze dobrane znacznie zwiększają precyzję i wygodę.

Istnieje oczywiście o wiele więcej przydatnych, ciekawych akcesoriów do konsol, jak również wiele tańszych i – o zgrozo – droższych alternatyw do przedstawionego sprzętu. Wszystko zależy oczywiście od nas – graczy. Czy potrzebujemy takich gadżetów, by po prostu grać? Nie, ale jeśli chcemy umilić sobie życie, ułatwić je, zwiększyć przyjemność z korzystania z konsoli, to przynajmniej warto poszukać czegoś dopasowanego do naszych potrzeb.

Zaczniemy od małego gadżetu bonusowego, który jeszcze nie znajduje się w regularnej sprzedaży, ale powinien zainteresować wielu posiadaczy konsolki Nintendo…

Projektor do Nintendo Switch

Nintendo Switch reklamowane jest jako przenośna konsola, którą można podłączyć w domu do telewizora i grać jak na sprzęcie stacjonarnym. Co powiecie na połączenie tych dwóch wizji? OJO to przenośny projektor do Switcha. Wystarczy wsunąć konsolę w dedykowane miejsce w obudowie projektora, które działa na tej samej zasadzie co oficjalna stacja dokująca, i rzucić obraz na dowolną powierzchnię. Wymiary są niewiele większe od standardowego sprzętu Nintendo, oczywiście pomijając cały moduł projektora doczepiony do urządzenia.

Projektor OJO jest w tej chwili w fazie prototypu, dlatego traktujemy go na razie jako ciekawostkę. Ma zostać wyposażony w głośnik i powerbank z wyjściami USB do ładowania innych urządzeń. Wychodzi z tego całkiem zgrabny pakiet… mający docelowo kosztować ponad 1000 zł. Sporo? Z pewnością, ale jeśli OJO okaże się sukcesem, to można być pewnym, że prędzej czy później podobne wynalazki pojawią się na rynku w różnych, niekoniecznie tak wygórowanych cenach. Sam pomysł zasługuje na aplauz i myślę, że wielu fanów sprzętu Nintendo skusi się na zakup.

Świetny pomysł dla kogoś, kto chce grać na „dużym ekranie” nawet w podróży. - Najlepsze akcesoria do PS4, Xbox One i Nintendo Switch | TOP 10 - dokument - 2020-04-04
Świetny pomysł dla kogoś, kto chce grać na „dużym ekranie” nawet w podróży.
Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach
Czy pady dla „pro” graczy mają sens?
Czy pady dla „pro” graczy mają sens?

Włodarze firmy Thrustmaster dokonali śmiałego wyboru decydując się na wypuszczenie zupełnie nowego kontrolera do PS4 na rok przed premierą PS5. Niedługo również Microsoft wyda Xbox Elite Series 2… Tylko czy to ma sens?