Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie

Hardware

Hardware 27 grudnia 2019, 06:00

autor: Aquma

Najlepsze darmowe programy pocztowe dla Windows, MacOS i Linux

Liczba przeróżnych programów pocztowych jest olbrzymia. Aplikacje te różnią się od siebie interfejsem, dostępnymi funkcjami i kompatybilnością. Wybór nie jest prosty i wcale nie należy traktować go lekko, bowiem e-mail to ważne narzędzie.

Jaką aplikację pocztową wybrać? - Najlepsze darmowe programy pocztowe dla Windows, MacOS i Linux - dokument - 2019-12-23
Jaką aplikację pocztową wybrać?

Z e-maila korzysta na co dzień większość z nas. Elektroniczna skrzynka pocztowa w wielu wypadkach zastąpiła nam tradycyjną pocztę – odbieramy na niej rachunki, wyciągi bankowe, komunikujemy się zawodowo i wymieniamy listy ze znajomymi. Podstawową funkcjonalność zapewnia na ogół interfejs przygotowany na potrzeby przeglądarki Internetowej, ale jeśli naprawdę chcemy wyciągnąć maksymalnie dużo ze swojego e-maila – albo po prostu korzystamy z niego bardzo często – warto zaopatrzyć się w program do obsługi poczty. Na szczęście na rynku nie brakuje solidnych, darmowych aplikacji tego typu.

Aplikacje dla wielu systemów

Niektóre z programów omówionych w sekcji poświęconej systemowi Windows posiadają także wersje dedykowane komputerom Apple oraz opartym na Linuksie. Jest tak m.in. w przypadku Thunderbirda czy aplikacji Mailspring (a w przypadku MacOS także eM Client). Warianty te nie różnią się niczym ważnym pod względem funkcjonalności, dlatego nie ma sensu opisywać ich po raz kolejny. Spokojnie możecie jednak rozszerzyć powyższe listy o dodatkowe pozycje.

Który wybrać?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Prawda jest taka, że wszystkie wymienione tu programy doskonale poradzą sobie z typowymi zadaniami, których oczekujemy od tego typu oprogramowania – ułatwią i przyspieszą zarządzanie pocztą oraz poprawią produktywność pracy. Dobierając aplikacje staraliśmy się wskazać takie, które w jakiś sposób wyróżniają się na tle konkurencji – czy to prostotą, czy dostępnymi funkcjami (np. szyfrowaniem wiadomości lub wsparciem dla rozszerzeń). Najlepiej zapoznać się z nimi samodzielnie i wybrać ten, który pasuje do naszych osobistych preferencji.

Gdzie moja Opera?!

Aplikacja Opera Mail do dziś cieszy się przychylnością wielu użytkowników, z uwagi m.in. na dobrze zaprojektowany interfejs oraz tagowanie, które pozwala na łatwe segregowanie przychodzących wiadomości. Niestety, od 2013 roku program nie jest już rozwijany przez swoich twórców, co oznacza, że stanowi rozwiązanie dość przestarzałe – potencjalnie także z punktu widzenia bezpieczeństwa. Dlatego nie możemy polecić go z czystym sumieniem.