Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie

Hardware

Hardware 4 grudnia 2019, 06:10

autor: rassi

Najlepszy smartfon do 1000 zł | TOP 10

Żeby cieszyć się szybkim i robiącym dobre zdjęcia smartfonem nie trzeba wydawać kilku tysięcy złotych. Już telefony ze średniej półki spełnią oczekiwania większości użytkowników. Którymi z nich warto zainteresować się w pierwszej kolejności?

Jeszcze jakiś czas temu, wybierając nowy telefon, mogliśmy usłyszeć, że kilkuletni flagowiec będzie lepszy niż świeży model ze średniej półki. W wielu przypadkach zasada ta z powodzeniem sprawdza się również dzisiaj, ale coraz częściej okazuje się, że nowe modele do 1000 złotych oferują podobną, a nawet taką samą wydajność. Ponadto na ich pokładzie bardzo często znajdziemy aktualniejsze oprogramowanie.

Telefony w cenie do 1000 złotych cieszą się ogromną popularnością. - Najlepszy smartfon do 1000 zł | TOP 10 - dokument - 2019-12-06
Telefony w cenie do 1000 złotych cieszą się ogromną popularnością.

Na wydanie kilku tysięcy złotych na topowy model smartfona, który będzie mógł poszczycić się tym określeniem jedynie do premiery kolejnego telefonu z serii, może sobie pozwolić wciąż niewielu z nas. Nawet ci, którzy dysponują odpowiednim budżetem na flagowca, bardzo często pochodzą do swoich zakupów rozsądnie i ostatecznie decydują się na znacznie tańszy telefon. Dla części użytkowników bowiem stosunek jakości do ceny jest najważniejszy. Ten w przypadku najmocniejszych modeli znanych marek, które dopiero co zadebiutowały na rynku, jest najczęściej mało korzystny dla konsumenta. Podatek od nowości to nie fikcja. Tak samo, jak płacenie za logo.

Z drugiej strony kupienie jak najtańszej „komórki” może okazać się nie najlepszym pomysłem. Smartfony takie nierzadko mają ogromny problem z zapewnieniem komfortu podczas tak podstawowych czynności, jak przeglądanie Internetu, wykonywanie połączeń głosowych i oglądanie zdjęć. Zacinanie, wyłączanie się aplikacji i powolne działanie to zmora każdego użytkownika taniego telefonu. Niedogodności te są obecne w sporej części najtańszych modeli i to nawet pomimo tego, że ich specyfikacja „na papierze” wygląda całkiem przyzwoicie. Problemom tym można zapobiec, dokładając do telefonu trochę grosza.

Czego można spodziewać się po smartfonach, których cena zbliża się do 1000 złotych?

Każdy model jest nieco inny, ale nie ma większego problemu z wymienieniem kilku cech charakterystycznych. Za 700, 800 i 900 złotych da się kupić telefon, który będzie miał na swoim pokładzie jedną z nowszych wersji systemu operacyjnego, zapewni odpowiednią wydajność w podstawowych aplikacjach, będzie miał duży wyświetlacz o przyzwoitej rozdzielczości, pozwoli na robienie dobrych zdjęć przy korzystnym oświetleniu, umożliwi nagrywanie wideo w co najmniej Full HD, pozwoli na zabezpieczenie dostępu za pomocą odcisku palca i będzie można na nim pograć w mało i średnio wymagające gry. Za kwotę do 1000 złotych nie dostaniemy jednak wszystkiego.

Możliwości fotograficzne obok wielkości wyświetlacza, szybkości działania i pojemności baterii stanowią ważny czynnik przy wyborze telefonu. - Najlepszy smartfon do 1000 zł | TOP 10 - dokument - 2019-12-06
Możliwości fotograficzne obok wielkości wyświetlacza, szybkości działania i pojemności baterii stanowią ważny czynnik przy wyborze telefonu.

W jakich aspektach „średniak” będzie odstawał od flagowców?

W niektórych przypadkach będzie to jakość wykonania i nie mamy tu na myśli braku dopasowania poszczególnych elementów bryły telefonu, tylko materiały użyte do jego produkcji. Oprócz tego przy ograniczonym budżecie należy liczyć się z tym, że otrzymamy wyświetlacz IPS - raczej nie ma co liczyć na OLED-a. Tylko niektóre średniaki poradzą sobie z zachowaniem wysokiej jakości fotografii przy ograniczonym oświetleniu i umożliwią płynną rozgrywkę w najbardziej wymagających, trójwymiarowych grach mobilnych. W przypadku komórek z półki cenowej do 1 tys. złotych producenci zapewniają krótkie wsparcie dla urządzenia np. w postaci aktualizacji systemu i zabezpieczeń lub rezygnują z niego całkowicie. Bolączką modeli, o których mówimy „średnie”, jest także stosunkowo mała ilość wbudowanej pamięci wewnętrznej, ale problem ten najczęściej można rozwiązać, decydując się na zakup w przyszłości karty rozszerzającej maksymalną pojemność.

Planując zestawienie najlepszych telefonów do 1000 złotych, nie chcieliśmy skupić się jedynie na modelach, których cena kręci się w pobliżu wyznaczonej granicy. W rankingu znalazło się również miejsce dla tańszych modeli, których cena mieści się w 700 złotych. Jednocześnie staraliśmy się, aby odpowiadały one na różnorakie potrzeby użytkowników.

Wystarczy tych ogólników, przejdźmy do konkretów, czyli do 10 smartfonów, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze telefonu do 1000 złotych. Ich kolejność nie jest przypadkowa. Modele posortowaliśmy od najdroższego do najtańszego.

TWOIM ZDANIEM

Co jest dla Ciebie najważniejsze, kiedy wybierasz smartfona?

Procesor i ilość pamięci RAM
43,9%
Pojemność baterii
23,9%
Jakość aparatu
16,8%
Rozmiar i jakość wyświetlacza
7,3%
System operacyjny
3,7%
Wygląd
2,4%
Ilość pamięci na dane
2,1%
Zobacz inne ankiety
Najlepsze smartfony 2019 roku | TOP 10
Najlepsze smartfony 2019 roku | TOP 10

Co ciekawego w 2019 roku przygotowały dla nas firmy Huawei, Apple, Samsung czy Xiaomi? Wybór flagowca jeszcze nigdy nie był tak trudny. Dlatego wybraliśmy naszym zdaniem 10 najlepszych modeli, które zadebiutowały w ostatnich miesiącach.

Bardzo tani smartfon – jaki telefon do 350 złotych wybrać w 2019 roku?
Bardzo tani smartfon – jaki telefon do 350 złotych wybrać w 2019 roku?

Kupno taniego smartfona nie zawsze musi oznaczać wydanie pieniędzy na beznadziejną i leciwą konstrukcję – choć sprzęty za mniej niż 350 złotych nie są demonami wydajności, to da się wybrać model, który spełni Wasze oczekiwania.

Mały telefon – jaki smartfon do 5 cali warto kupić?
Mały telefon – jaki smartfon do 5 cali warto kupić?

Znalezienie smartfona wygodnie mieszczącego się w dłoni w dzisiejszych czasach stanowi spory kłopot. W odnalezieniu odpowiedniego modelu z pewnością pomoże Wam nasze zestawienie najciekawszych modeli z ekranem o przekątnej do 5 cali.