Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Hardware 8 listopada 2019, 08:00

autor: Barx

Smartfony z najlepszą baterią 2019 | Top 10

Teoretycznie producenci smartfonów z roku na rok stosują baterie o coraz większej pojemności. Jednak czy surowe liczby przekładają się na faktyczny czas działania? Oto 10 smartfonów, które osiągają najdłuższy czas pracy na jednym ładowaniu baterii.

Sony Xperia XZ2

SPECYFIKACJA

  1. Bateria: 3180 mAh
  2. Ekran: 5,7”, 2160x1080 pikseli
  3. Procesor: Qualcomm Snapdragon 845 2,8 GHz
  4. RAM: 4 GB
  5. Pamięć wbudowana: 64 GB

Najniżej uplasował się jedyny smartfon spod szyldu Sony w tym zestawieniu, mianowicie Xperia XZ2. W poszczególnych testach osiągał przyzwoite wyniki, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że modele Xperia rzadko kiedy mogły stanąć w szranki z konkurentami o miano najdłużej działających na jednym ładowaniu baterii. Jednak trzeba pamiętać, że jeśli chciałoby się wykorzystywać w pełni możliwości ekranu HDR oferowanego przez XZ2, należy liczyć się z dużo szybszym rozładowywaniem baterii. Na szczęście Sony nie zapomniało o funkcji bezprzewodowego ładowania indukcyjnego, dzięki której w łatwy sposób możemy zaradzić topniejącym procentom, jeśli oczywiście posiadamy właściwa podkładkę.

Chociaż jeden smartfon Sony można nazwać oszczędnym jeśli chodzi o zużycie energii. - Smartfony z najlepszą baterią 2019 | Top 10 - dokument - 2019-11-07
Chociaż jeden smartfon Sony można nazwać oszczędnym jeśli chodzi o zużycie energii.

Ponadto, pośród opcji smartfonu znajdziemy również te dedykowane oszczędzaniu energii. Jest standardowa uruchamiająca się przy 15%, która ogranicza działanie aplikacji w tle czy łączności bezprzewodowych, a także obniża jasność ekranu. W ustawieniach można regulować graniczny procent baterii inicjujący oszczędzanie. Jeśli bardziej Nam zależy na przedłużeniu życia baterii, możemy się zdecydować na tryb Ultra. Po włączeniu, z poziomu interfejsu mamy dostęp jedynie do najpotrzebniejszych aplikacji, takich jak telefon, wiadomości, bądź przeglądarka, a kolory zostają zmienione na biało-czarną paletę. Ma to ogromny wpływ na żywotność urządzenia, jednak obsługa jest równie znacząco ograniczona.

Portal Tom’s Guide zwraca uwagę na dość długie działanie na jednym ładowaniu oraz inteligentne oprogramowanie, które ma zadanie zapewnienie długowieczności baterii. GSM Arena natomiast podkreśla połączenie dobrze skonfigurowanego systemu z wydajnym procesorem jako przyczyny świetnych wyników działania bez konieczności częstego sięgania po ładowarkę.

Smartfony z najlepszym aparatem | TOP 10
Smartfony z najlepszym aparatem | TOP 10

Aparaty w smartfonach dokonały dużego skoku jakościowego – 20 lat temu oferowały sensory 0,3 megapiksela i zdjęcia o rozdzielczości 352x288. Teraz na rynku znajdziemy modele posiadające kilka obiektywów i 48 Mpix. Które robią najlepsze zdjęcia?

Smartfon do 1200 złotych? 10 telefonów, które warto kupić w 2019 roku
Smartfon do 1200 złotych? 10 telefonów, które warto kupić w 2019 roku

Smartfony ze średniej półki cenowej cieszą się coraz większą popularnością (m.in. dzięki Xiaomi) – postanowiliśmy więc przejrzeć co w Polsce oferują najwięksi producenci i sprawdzić, jakie modele telefonów do 1200 zł warto wybrać.

Najlepsze smartfony 2019 roku | TOP 10
Najlepsze smartfony 2019 roku | TOP 10

Co ciekawego w 2019 roku przygotowały dla nas firmy Huawei, Apple, Samsung czy Xiaomi? Wybór flagowca jeszcze nigdy nie był tak trudny. Dlatego wybraliśmy naszym zdaniem 10 najlepszych modeli, które zadebiutowały w ostatnich miesiącach.