Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Hardware 8 listopada 2019, 08:00

autor: Barx

Smartfony z najlepszą baterią 2019 | Top 10

Teoretycznie producenci smartfonów z roku na rok stosują baterie o coraz większej pojemności. Jednak czy surowe liczby przekładają się na faktyczny czas działania? Oto 10 smartfonów, które osiągają najdłuższy czas pracy na jednym ładowaniu baterii.

Motorola Moto E5 Plus

SPECYFIKACJA

  1. Bateria: 5000 mAh
  2. Ekran: 6,0”, 1440x720 pikseli
  3. Procesor: Qualcomm Snapdragon 425, 1,4 GHz
  4. RAM: 2/3 GB
  5. Pamięć wbudowana: 16/32 GB

Miejsce drugie w teście zajęła kolejna Motorola, tym razem jest to model Moto E5 Play. Imponujące wyniki są oczywiście zasługą olbrzymiej baterii, ale też średnio-półkowch podzespołów, co daje Motoroli zdecydowaną przewagę nad np. Asusem Zenfone 6 o takiej samej pojemności ogniwa. Warto też odnotować, że E5 Play jest dużo smuklejszym telefonem, niż wspomniany Asus.

Połączenie średniej klasy podzespołów i bardzo pojemnych baterii to najwyraźniej specjalizacja Motoroli. - Smartfony z najlepszą baterią 2019 | Top 10 - dokument - 2019-11-07
Połączenie średniej klasy podzespołów i bardzo pojemnych baterii to najwyraźniej specjalizacja Motoroli.

Jednak Motorola nie wyróżnia się czasem ładowania do pełna, a wręcz nieco odstaje od niektórych konkurentów – mimo szybkiej ładowarki w zestawie, 50% „tankowania” jesteśmy w stanie zobaczyć dopiero po godzinie, a 100% po ok. 150 minutach. Jednak taki czas jest wciąż jak najbardziej akceptowalny - szczególnie przy pojemności baterii rzędu 5000 mAh.

Jeśli natomiast zdarzy nam się sytuacja, w której nawet tak spora wielkość ogniwa będzie niewystarczająca, zawsze możemy posiłkować się opcję oszczędzania energii, która w przypadku Motoroli kładzie szczególny nacisk na ograniczenie transferu danych przez sieć komórkową, co uniemożliwi większości aplikacji pobieranie informacji internetowych, chyba że zdecydujemy się na łączność Wi-Fi. Tryb ten nie wpłynie na jakość rozmów telefonicznych.

Portal TechRadar bez niespodzianki wymienia baterię jako jeden z najważniejszych atutów Moto E5 Plus. Autor recenzji przeprowadził test sprawdzający możliwości akumulatora podczas odtwarzania multimediów, a konkretniej 90-minutowego filmu w rozdzielczości Full HD. Procent naładowania zmniejszył się jedynie o 10 jednostek. Niemniej ciekawe wyniki uzyskał portal Trusted Reviews, który zabrał Motorolę do Londynu. Użytkownik telefonu spędził cały dzień na robieniu zdjęć, przeglądaniu Internetu, a także kilkugodzinnym streamowaniu. Pod koniec dnia stan baterii pokazywał jeszcze 48%.

Smartfony z najlepszym aparatem | TOP 10
Smartfony z najlepszym aparatem | TOP 10

Aparaty w smartfonach dokonały dużego skoku jakościowego – 20 lat temu oferowały sensory 0,3 megapiksela i zdjęcia o rozdzielczości 352x288. Teraz na rynku znajdziemy modele posiadające kilka obiektywów i 48 Mpix. Które robią najlepsze zdjęcia?

Smartfon do 1200 złotych? 10 telefonów, które warto kupić w 2019 roku
Smartfon do 1200 złotych? 10 telefonów, które warto kupić w 2019 roku

Smartfony ze średniej półki cenowej cieszą się coraz większą popularnością (m.in. dzięki Xiaomi) – postanowiliśmy więc przejrzeć co w Polsce oferują najwięksi producenci i sprawdzić, jakie modele telefonów do 1200 zł warto wybrać.

Najlepsze smartfony 2019 roku | TOP 10
Najlepsze smartfony 2019 roku | TOP 10

Co ciekawego w 2019 roku przygotowały dla nas firmy Huawei, Apple, Samsung czy Xiaomi? Wybór flagowca jeszcze nigdy nie był tak trudny. Dlatego wybraliśmy naszym zdaniem 10 najlepszych modeli, które zadebiutowały w ostatnich miesiącach.