Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika

Technologie

Technologie 6 listopada 2019, 13:53

autor: Aquma

5 powodów, dla których Xbox One X jest lepszy od PS4 Pro

Xbox One X czy PS4 Pro? Czy najmocniejsza konsola Microsoftu jest lepszym wyborem od flagowego urządzenia do grania od Sony? Pod pewnymi względami z pewnością tak. Oto pięć najważniejszych.

Kończąca powoli żywot 8. generacja konsol zapadnie nam w pamięci z kilku powodów. Jednym z nich z pewnością będą fantastyczne gry, których od 2013 roku ukazała się całkiem spora liczba - więcej niż można wymienić w krótkim wstępie. Za kolejny można uznać rosnące znaczenie cyfrowej dystrybucji, która coraz bardziej wypiera tradycyjne, fizyczne nośniki. W ostatnich latach wydarzyła się jednak jeszcze jedna nietypowa rzecz, która odróżnia obecną generację od poprzednich - flagowe konsole zarówno od Sony jak i Microsoftu otrzymały w połowie cyklu usprawnione, zdecydowanie mocniejsze modele, skierowane do hardcorowych użytkowników. Mowa oczywiście o PlayStation 4 Pro oraz Xboksie One X.

Te porównania nigdy się nie znudzą, prawda? - 5 powodów, dla których Xbox One X jest lepszy od PS4 Pro - dokument - 2019-11-06
Te porównania nigdy się nie znudzą, prawda?

Trudno jednoznacznie powiedzieć, która z konsol jest lepsza - wiele zależy tutaj od preferowanych gatunków gier i przywiązania do poszczególnych serii. Niewątpliwie konsola Microsoftu ma jednak kilka zasadniczych przewag nad konkurencyjnym modelem, wynikających głównie (ale nie tylko) z większego zaawansowania technologicznego.

Obydwie konsole będące tematem tego tekstu zapewnią Wam tysiące godzin dobrej zabawy. Na obydwu znajdziecie setki świetnych gier. Co więcej, napisanie tekstu „5 powodów, dla których PS4 Pro jest lepsze od Xboksa One” prawdopodobnie nie byłoby wielkim wyzwaniem. Każdy sprzęt ma swoje wady i zalety. Wybierając urządzenie dla siebie powinniście przede wszystkim zastanowić się, co lubicie i co jest dla Was ważne w platformie do grania.

Zestawienia grafiki na obu konsolach pojawiają się w sieci przy okazji wszystkich ważnych premier – tutaj widzimy porównanie RDR2 wykonane przez kanał Candyland. - 5 powodów, dla których Xbox One X jest lepszy od PS4 Pro - dokument - 2019-11-06
Zestawienia grafiki na obu konsolach pojawiają się w sieci przy okazji wszystkich ważnych premier – tutaj widzimy porównanie RDR2 wykonane przez kanał Candyland.
W czym Xbox One X  będzie lepszy od Series X
W czym Xbox One X będzie lepszy od Series X

Premiera nowych konsol zbliża się wielkimi krokami i wygląda na to, że otrzymamy maszyny oferujące dużą moc obliczeniową i szereg bajerów. Jest jednak parę rzeczy, których nie będzie miał Xbox Series X – mimo że dysponował nimi jego poprzednik.

PS4 czy Xbox One? A może Switch? Jaką konsolę kupić w 2020 roku
PS4 czy Xbox One? A może Switch? Jaką konsolę kupić w 2020 roku

Pomagamy w wyborze odpowiedniej konsoli - która jest najlepsza na ten moment? Czy czekając na PS5 i Xbox Scarlett jest w ogóle sens kupowania PS4 czy Xbox One?

Czy warto w 2019 roku kupić PS4 lub Xbox One?
Czy warto w 2019 roku kupić PS4 lub Xbox One?

Czy kupno którejś z konsol obecnej generacji ma obecnie sens? W końcu za mniej więcej rok pojawi się PS5 i Xbox Scarlett. Z drugiej strony, nie każdy chce czekać na Red Dead Redemption 2 na PC...