Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Death Stranding Kompendia

Kompendia 1 października 2019, 12:42

autor: LuthFuin

Wszystko o Death Stranding (data premiery, cena, edycje kolekcjonerskie)

Niniejszy artykuł stanowi kompendium wiedzy na temat gry Death Stranding. Tekst będzie uzupełniany o kolejne informacje oraz materiały udostępniane przez twórców.

[Aktualizacja #1]: Ciekawostki o aktorach, zwiastun z TGS2018

[Aktualizacja #2]: Data premiery, fabuła, gameplay, wersje gry i edycje specjalne, zwiastuny angielskojęzyczny i japoński

[Aktualizacja #3]: Gameplay, obsada, gameplay demo Gamescom 2019, zwiastun z Gamescom 2019 (Multimedia i trailery)

[Aktualizacja #4]: Data premiery, gameplay, wersja PC, gameplay demo z Tokyo Game Show ukazujący fragmenty rozgrywki i kryjówkę Sama

[Aktualizacja #5]: Data premiery na PC (Data premiery), wersja PC (Exclusive PS4 a wersja PC), Launch Trailer (Multimedia i trailery)

[Aktualizacja #6]: Przegląd recenzji (Recenzje)

[Aktualizacja #7]: Pełna data premiery na PC (Data premiery), dodano stronę Cena i zawartość wersji PC.

Data premiery na PS4 i PC

Death Stranding jest przygotowywaną ekskluzywnie na konsole PlayStation 4 innowacyjną grą akcji, której wydaniem zajmuje się Sony Interactive Entertainment. Głównym projektantem tego tytułu jest żywa legenda Hideo Kojima, czyli współtwórca serii Metal Gear. Death Stranding to pierwszy samodzielny projekt studia Kojima Productions, które odłączyło się od Konami w 2015 roku.

Kojima zapowiada, że ten tytuł będzie podwaliną nowego gatunku gier video, jednak sam dokładnie nie potrafi określić ani zaklasyfikować swego dzieła.

Informacje o rozgrywce przez długi czas były bardzo skąpe i w dużej mierze prezentowane jedynie podczas znanych imprez. - Wszystko o Death Stranding (data premiery, cena, edycje kolekcjonerskie) - dokument - 2020-06-04
Informacje o rozgrywce przez długi czas były bardzo skąpe i w dużej mierze prezentowane jedynie podczas znanych imprez.

Produkcja pierwszy raz została zapowiedziana podczas targów E3 w 2016 roku. W ciągu czterech kolejnych lat w sieci pojawiło się zaledwie kilka zwiastunów. Data premiery została ujawniona podczas streamingu 29 maja 2019 roku. Gra ukazała się 8 listopada 2019 roku na konsoli PlayStation 4, a cena wersji cyfrowej wynosi 289 zł. Death Stranding ma kategorię wiekową PEGI 18.

Death Stranding pierwotnie planowane było jako exclusive dla Sony Playstation, jednak ostatecznie okazało się, że Death Stranding trafi na PC wczesnym latem 2020 roku. Początkowo miał być to 2 czerwca, jednak w związku z pandemią koronawirusa zdecydowano się przełożyć datę premiery na kolejny miesiąc, a dokładniej na 14 lipca 2020. Zakup Death Stranding na PC możliwy jest na platformie Steam i Epic Game Store.

Death Stranding

Death Stranding