Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 20 września 2019, 09:59

autor: Lazlo

Najlepsze darmowe programy | TOP 50

Sporządziliśmy listę 50 najlepszych aplikacji dla każdego komputera z systemem Windows. Znajdziecie wśród nich darmowe pakiety biurowe, antywirusy, odtwarzacze multimediów czy programy graficzne i do edycji wideo, a także przydatne narzędzia.

Odtwarzacze filmów i muzyki

VLC

VLC to odtwarzacz o otwartym kodzie, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Aplikacja radzi sobie z odtwarzaniem większości popularnych formatów plików multimedialnych. Warto jednak zwrócić uwagę na jej największy atut – odtwarzanie różnej maści streamów - zarówno internetowych jak i lokalnych.

Odtwarzacz obsługuje także napisy, wybór ścieżek dźwiękowych, a dzięki wtyczkom możemy rozbudować jego możliwości i dopasować go do swoich potrzeb.

  1. Platformy: Windows / macOS / Linux / Android / iOS
  2. Licencja: Open Source
  3. Oficjalna strona VLC

Kodi

Kodi to prawdziwy kombajn, który umożliwia zebranie wszystkich naszych multimediów w jednym miejscu. Jest on dostępny na komputerach PC, jednak szczególnie dużą popularnością cieszy się wśród użytkowników Android Boxów podłączanych do telewizora.

Dzięki licznym wtyczkom możemy z jednego miejsca przeglądać multimedia przechowywane lokalnie, w sieci domowej, oglądać telewizję internetową lub nawet podłączyć swoje konto na Netflixie. Aplikacja nie jest może najbardziej przyjazna dla nowych użytkowników, jednak w sieci łatwo znaleźć instrukcje pokazujące jak korzystać z licznych dobrodziejstw Kodi.

  1. Platformy: Windows / macOS / Linux / Android / iOS
  2. Licencja: Open Source
  3. Oficjalna strona programu Kodi

Spotify

Pora na pierwszy z odtwarzaczy muzycznych - Spotify. Nie jest to w zasadzie czystej krwi odtwarzacz, a aplikacja stanowiąca fundament bardzo popularnego szwedzkiego serwisu streamingowego. Oprócz muzyki, której wystarczy na ponad 80 lat słuchania bez przerwy, znajdziemy w niej także informacje o artystach ich koncertach oraz podcasty.

Zostało jeszcze 62% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
Najlepsze darmowe programy do grafiki | TOP 10
Najlepsze darmowe programy do grafiki | TOP 10

Co oferują nam bezpłatne programy graficzne i dlaczego warto z nich korzystać? Czy darmowe programy do grafiki mogą konkurować z płatnymi? Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najlepszych z nich.

10 darmowych programów, które instaluję na nowym Windows 10
10 darmowych programów, które instaluję na nowym Windows 10

Masz nowy komputer do gier z Windows 10? A może po prostu postawiłeś system na nowo? Żeby zacząć pracę/zabawę, musisz zainstalować kilka programów. Ja zawsze zaczynam od tych 10 darmowych aplikacji.

TOP 10 programów do pracy zdalnej
TOP 10 programów do pracy zdalnej

Choć praca zdalna jest czymś zupełnie normalnym, to nie każdy miał okazję zaznajomić się z takim trybem wykonywania obowiązków zawodowych. Niestety pandemia koronawirusa wymusza na wielu pracodawcach dokonywanie szybkich zmian w tej materii.