Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Hardware 20 września 2019, 09:59

autor: Lazlo

Najlepsze darmowe programy | TOP 50

Sporządziliśmy listę 50 najlepszych aplikacji dla każdego komputera z systemem Windows. Znajdziecie wśród nich darmowe pakiety biurowe, antywirusy, odtwarzacze multimediów czy programy graficzne i do edycji wideo, a także przydatne narzędzia.

Programy antywirusowe

Avast Free Antivirus

To bez wątpienia jeden z najpopularniejszych darmowych programów antywirusowych w naszym kraju, zapewniający solidnej klasy ochronę przed każdym typem zagrożeń. Avast oferuje też wiele dodatkowych funkcji, takich jak ochrona przeglądarki, menadżer haseł, narzędzie do skanowania środowisk sieciowych, a także tryb agresywny (blokuje on podejrzane programy, jeśli nie znajdują się na tzw. białej liście producenta, nawet gdy wstępne skanowanie nie sugeruje, że mogą być szkodliwe) i dodatkowe zabezpieczenie systemu (program najpierw uruchamia poddany w wątpliwość plik w bezpiecznym, wirtualnym środowisku – tzw. piaskownicy – dokładnie analizując jego działanie i dopiero po pomyślnym przejściu takiego testu dopuszcza go do zasobów systemu Windows).

Avast niestety ma jednak także swoje wady – największą z nich jest nachalne nakłanianie użytkowników do skorzystania z płatnej licencji.

  1. Platformy: Windows / macOS / Linux / Android
  2. Licencja: Freeware
  3. Oficjalna strona programu Avast

AVG AntiVirus Free

Od pewnego czasu AVG korzysta z dokładnie tej samej bazowej technologii co Avast, jednak posiada przy tym zdecydowanie mniej dodatkowych funkcji. Co prawda, dzięki temu mniej obciąża system, jednak na rynku istnieją jeszcze „lżejsze” alternatywy, zapewniające przy tym porównywalną lub lepszą ochronę. Wciąż jest to jednak skuteczny, darmowy program antywirusowy.

  1. Platformy: Windows / Linux / macOS
  2. Licencja: Freeware
  3. Oficjalna strona AVG

Kaspersky Free

To stosunkowo nowy program, będący darmową wersją znanego, komercyjnego antywirusa. Wykorzystywana w nim technologia odpowiadająca za wykrywanie wirusów jest jedną z najlepszych na rynku – regularnie zwycięża w różnego rodzaju testach przeprowadzanych przez ekspertów (szczególnie dobre wyniki osiąga w sprawdzianach serwisu AV-Test).

Zostało jeszcze 60% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie