Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Hardware 20 września 2019, 09:59

autor: Lazlo

Najlepsze darmowe programy | TOP 50

Sporządziliśmy listę 50 najlepszych aplikacji dla każdego komputera z systemem Windows. Znajdziecie wśród nich darmowe pakiety biurowe, antywirusy, odtwarzacze multimediów czy programy graficzne i do edycji wideo, a także przydatne narzędzia.

Darmowy Office

OpenOffice

Open Office to chyba najbardziej znana darmowa alternatywa dla pakietu Office od Microsoftu. Kompletny zestaw narzędzi biurowych zawiera edytor tekstu Writer, arkusz kalkulacyjny Calc, program do tworzenia prezentacji Impress, edytor grafiki Draw, aplikację do obsługi baz danych Base oraz narzędzie do tworzenia formuł matematycznych Math.

Interfejsy poszczególnych aplikacji na pierwszy rzut oka są podobne do tych znanych z pakietu Office 2003, jednak są one przemyślane i na dłuższą metę naprawdę wygodne. Standardowym formatem plików wykorzystywanym przez Open Office jest *.ODF, jednak aplikacje bez większych problemów radzą sobie z otwieraniem plików w popularnych formatach takich jak .doc czy .xls.

  1. Platformy: Windows / macOS / Linux
  2. Licencja: Open Source
  3. Oficjalna strona OpenOffice

Google Docs

Google Docs mogą okazać się świetnym wyborem, jeśli nie potrzebujemy nadmiaru możliwości edycyjnych, a chcemy mieć dostęp do naszych plików z dowolnego miejsca, zawsze w aktualnej wersji oraz z historią edycji.

Na pakiet składają się cztery aplikacje - edytor tekstu, edytor prezentacji, arkusz kalkulacyjny oraz narzędzie do tworzenia aktywnych formularzy. Istnieje także możliwość importu oraz eksportu plików do wielu popularnych formatów, tak byśmy mogli kontynuować edycję na dowolnej platformie.

  1. Platformy: Web / Google Chrome
  2. Licencja: Freeware
  3. Oficjalna strona Google Docs

WPS Office

Podstawowa wersja pakietu jest darmowa i składa się z aplikacji WPS Writer, WPS Presentation oraz WPS Spreadsheet. Charakteryzują się one przejrzystym interfejsem użytkownika, który jest bardzo podobny do tego znanego z programów pakietu Microsoft Office i jest z nim w pełni kompatybilny.

Zostało jeszcze 58% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie