Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 6 marca 2023, 13:10

autor: Mateusz "rassi" Ługowik

TOYAnet - światłowód. Jaką ofertę na internet wybrać?

Sieć światłowodowa rozrasta się w Polsce z każdym rokiem. Sprawia to, że z najszybszego internetu stacjonarnego korzysta coraz więcej osób, a operatorzy prześcigają się w tworzeniu nowych ofert. Tani i szybki internet światłowodowy – czy to możliwe?

TOYAnet - światłowód

TOYA dostarcza internet we wielu technologiach, także w tej najbardziej nas interesującej. Światłowód jest dostępny w sześciu prędkościach z opcją umowy na 12 miesięcy, 24 miesiące i czas nieokreślony.

Internet stacjonarny w TOYA

Podstawowa oferta dla umów i aneksów na czas nieokreślony obejmuje sześć prędkości:

 

TOYAnet 100

TOYAnet 250

TOYAnet 300

TOYAnet 500

TOYAnet 600

TOYAnet 1000

Prędkość pobierania (download)

do 100 Mb/s

do 250 Mb/s

do 300 Mb/s

do 500 Mb/s

do 600 Mb/s

do 940 Mb/s

Prędkość wysyłania (upload)

do 20 Mb/s

do 30 Mb/s

do 30 Mb/s

do 50 Mb/s

do 50 Mb/s

do 60 Mb/s

Cena

79 zł/mies.

99 zł/mies.

99 zł/mies.

119 zł/mies.

129 zł/mies.

139 zł/mies.

Podłączenie pierwszego Terminala abonenckiego

299 zł

299 zł

299 zł

299 zł

299 zł

299 zł

Warto zwrócić uwagę na najszybszą opcję TOYAnet. Operator dogonił konkurencję i przyśpieszył swój internet do 1 Gb/s. Osoby mieszkające w budynku jednorodzinnym muszą jednak doliczyć do tej i każdej innej opcji prędkości dodatkowe 10 zł/mies.

Promocje

Zobaczmy jakimi promocjami kusi TOYA.

Oferta promocyjna dla nowych i obecnych klientów

W ramach promocji znalazły się 4 z 6 opcji prędkości. Opłaty, które za chwile zaprezentujemy, uiszczą nowi klienci i ci obecni, którzy zdecydują się na przejście na wyższy pakiet. Jest tu jednak nie-taki-mały haczyk. Jeśli klient nie mieszka w budynku wielorodzinnym, będzie zmuszony dodać do abonamentu 10 zł/mies. i uiścić jednorazową opłatę w wysokości 149 zł za instalację (oprócz tej za aktywację). Instalacja w bloku kosztuje 29 zł.

 

TOYAnet 100

TOYAnet 300

TOYAnet 500

TOYAnet 1000

Prędkość pobierania (download)

do 100 Mb/s

do 300 Mb/s

do 500 Mb/s

do 940 Mb/s

Prędkość wysyłania (upload)

do 20 Mb/s

do 30 Mb/s

do 50 Mb/s

do 60 Mb/s

Cena - 12 miesięcy

59,90 zł/mies.

69,90 zł/mies.

79,90 zł/mies.

89,90 zł/mies.

Cena - 24 miesiące

52,90 zł/mies.

62,90 zł/mies.

72,90 zł/mies.

82,90 zł/mies.

Jednorazowy koszt aktywacji - 12 miesięcy

29,90 zł

29,90 zł

29,90 zł

29,90 zł

Jednorazowy koszt aktywacji - 24 miesiące

19,90 zł

19,90 zł

19,90 zł

19,90 zł

Dwuzakresowe Wi-Fi Plus jest wliczone w cenę abonamentu.

TV Start w cenie

W abonament usługi internetowej wliczony jest dostęp do podstawowego pakietu telewizyjnego TV Start. Zawiera on wybrane kanały z oferty naziemnej telewizji cyfrowej. Kanały można oglądać także poprzez aplikację TOYA GO oraz przez stronę internetową. Trzeba przyznać, że to miły bonus.

Darmowy miesiąc internetu przy zamówieniu online

Z tej promocji mogą skorzystać nowi klienci, którzy mieszkają w bloku i podpiszą umowę na 12 lub 24 miesiące. Dla osób w domkach jednorodzinne przygotowano mniej atrakcyjną, ale nadal niezła, zniżkę. Pierwszy miesiąc będzie ich kosztować 10 zł.

„Bezpieczny Internet”

Pakiet bezpieczeństwa obejmujący m.in. zabezpieczenie loginów i haseł bankowości elektronicznej, kompleksową ochronę przed atakami hakerów, ochronę przed złośliwym oprogramowaniem i kontrolę rodzicielską jest udostępniony za darmo w miesiącu aktywacyjnym. „Bezpieczny Internet” umożliwia ochronę maksymalnie 5 urządzeń.

Licencja na 5 urządzeń jest objęta promocyjną ceną. Korzystanie z pakietu kosztuje 6,90 zł/mies. (po pierwszym darmowym miesiącu). Żeby nie podwyższać abonamentu podanego w powyższej tabeli, można zrezygnować z Bezpiecznego Internetu po pierwszym miesiącu.

Zwiększanie prędkości internetu

Dla obecnych klientów operator przygotował usługę, w ramach której mogą oni zwiększyć prędkość swojego internetu w sposób zdalny, czyli bez potrzeby wychodzenia z domu i bez kontaktu z TOYA. W tym celu należy przejść do swojego konta klienta i wybrać jedną w szybszych dostępnych opcji prędkości. Następnie trzeba zrestartować urządzenie i już można cieszyć się z szybszego połączenia. Cała operacja trwa dosłownie chwilę.

Dodatkowe opłaty

Niestety, dostawca nie ustrzegł się ukrywania bardzo ważnych informacji, które mają wpływ na ostateczną wysokość abonamentu. Uważamy, że było to zupełnie zbędne, bo nawet po uwzględnieniu dodatkowych (koniecznych) usług końcowa suma jest konkurencyjna.

Użytkowanie modemu Wi-Fi

Operator nie zapewnia darmowego urządzenia przy podstawowej ofercie internetu stacjonarnego. Firma wypożycza modem, który po zakończeniu umowy należy zwrócić. Użytkowanie sprzętu od TOYA wymaga doliczenia do abonamentu dodatkowych 5 zł/mies.

Brak zgody na ekoFakturę

Cennik podstawowej oferty dostępu do internetu stacjonarnego TOYAnet zawiera uwzględniony rabat przysługujący za korzystanie z „ekoFaktury”. Decydując się na tradycyjne faktury przesyłane drogą listową, należy doliczyć do abonamentu za niektóre opcje prędkości od kilku do maksymalnie 10 zł miesięcznie.

Największe wady i zalety oferty TOYAnet

PLUSY:

  1. miesiąc za darmo
  2. błyskawiczna możliwość zwiększenia prędkości internetu
  3. wiele opcji prędkości pozwala na dobranie usługi według indywidualnych potrzeb i zasobności portfela

MINUSY:

  1. w domkach 10 zł/mies. drożej
Jak światłowód zmienił moje życie?
Jak światłowód zmienił moje życie?

Superszybki internet światłowodowy dociera do coraz większej liczby domów i mieszkań. Co można zrobić z prędkościami rzędu kilkuset Mb/s?

Najlepszy darmowy antywirus. Top 10 na 2022 rok
Najlepszy darmowy antywirus. Top 10 na 2022 rok

Na rynku znaleźć można prawdziwe zatrzęsienie darmowych programów antywirusowych, charakteryzujących się większą lub mniejszą skutecznością i oferujących szereg dodatkowych funkcji. W tym tekście znajdziecie zestawienie najlepszych z nich.

Telefon na abonament czy na kartę? Porównanie ofert
Telefon na abonament czy na kartę? Porównanie ofert

Play, Orange, Plus i T-Mobile to nie jedyni operatorzy, którzy mają dla Polaków ciekawe oferty na abonament i na kartę. Porównujemy je ze sobą, aby pomóc Wam wybrać najlepszą i najtańszą.