Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 6 marca 2023, 13:10

autor: Mateusz "rassi" Ługowik

Netia - światłowód. Jaką ofertę na internet wybrać?

Sieć światłowodowa rozrasta się w Polsce z każdym rokiem. Sprawia to, że z najszybszego internetu stacjonarnego korzysta coraz więcej osób, a operatorzy prześcigają się w tworzeniu nowych ofert. Tani i szybki internet światłowodowy – czy to możliwe?

Netia - światłowód

Netia przygotowała dla swoich klientów trzy prędkości internetu światłowodowego. Operator umożliwia zawarcie umowy na 24 miesiące lub na czas nieokreślony.

„GigaRozrywka III – rabat 3 miesiące” – okres zobowiązania 24 miesiące

Oferta „GigaRozrywka III – rabat 3 miesiące” jest dostępna od 1 marca do końca 2023 roku. Osoby zainteresowane superszybkim internetem od Netii mają do wyboru jedną z trzech prędkości:

 

Internet 300 Mb/s

Internet 600 Mb/s

Internet 1 Gb/s

Prędkość pobierania (download)

do 300 Mb/s

do 600 Mb/s

do 1 Gb/s

Prędkość wysyłania (upload)

do 50 Mb/s

do 100 Mb/s

do 300 Mb/s

Cena

50 zł/mies.

60 zł/mies.

70 zł/mies.

Jednorazowy koszt aktywacji

79 zł

79 zł

79 zł

Każdy nowy klient otrzyma nowoczesny router Wi-Fi niezbędny do korzystania z internetu. Pozwala on także na bezprzewodowe podłączenie kilku urządzeń do domowej sieci.

„GigaRozrywka III – Internet bez zobowiązania” – oferta bezterminowa

Tą ofertą powinny zainteresować się przede wszystkim osoby pragnące związać się z Netią umową na czas nieokreślony. Sprawia to, że ceny są nieco wyższe. Cennik przy zobowiązaniu bezterminowym prezentuje się następująco:

 

Internet 300 Mb/s

Internet 600 Mb/s

Internet 1 Gb/s

Prędkość pobierania (download)

do 300 Mb/s

do 600 Mb/s

do 1 Gb/s

Prędkość wysyłania (upload)

do 50 Mb/s

do 100 Mb/s

do 300 Mb/s

Cena

60 zł/mies.

70 zł/mies.

80 zł/mies.

Jednorazowy koszt aktywacji

79 zł

79 zł

79 zł

W cenę abonamentu przy umowie bez zobowiązań wliczony jest routera Wi-Fi.

Promocje i dodatkowe usługi

Netia przygotowała kilka ofert promocyjnych. Niektóre z nich są bardzo korzystne.

Internet z TIDAL (tylko umowa 24 miesiące)

Do podstawowej oferty internetu światłowodowego można dodać dostęp do serwisu muzycznego TIDAL. Zwiększa to abonament o 10 zł/mies. Przypominamy, że standardowa opłata za najtańszy pakiet HiFi wynosi 19,99 zł/mies., gdy wykupuje się go bezpośrednio w muzycznym serwisie. Oferta Netia jest więc bardzo atrakcyjna.

„3 miesiące za 0 zł”

Trzymiesięczna promocja dotyczy podstawowej oferty na 24 miesiące, w tym pakietów z TIDAL.

Disney+

Wybierając ofertę samego internetu światłowodowego i internetu z TIDAL na 24 miesiące istnieje opcja dołączenia do zestawu Disney+, czyli usługi VOD od jakiegoś czasu dostępnej także w Polsce. Korzystanie z niej przez 2 lata wymaga opłacania abonamentu wyższego o 15 zł/mies. To niby sporo, ale należy pamiętać, że standardowa opłata (uiszczana bezpośrednio u właściciela serwisu streamingowego) za dostęp do biblioteki filmów i seriali wynosi 28,99 zł/mies.

Specjalna oferta internetu stacjonarnego dla obecnych klientów

Netia szanuje swoich stałych klientów i oferuje im korzystniejsze warunki umowy na internet światłowodowy. Jakie konkretnie? Tego nie byliśmy w stanie ustalić. Wymaga to bowiem bezpośredniego kontaktu między operatorem a faktycznym klientem korzystającym z usług Netii już od jakiegoś czasu. Można się jedynie domyślać, że im większy staż, tym lepsze warunki będzie skłonny zaoferować operator. O indywidualną ofertę specjalną dla stałego klienta można zapytać podczas kontaktu telefonicznego. Wystarczy pozostawić swój numer na stronie i poczekać na połączenie z biurem obsługi klienta.

Dodatkowe opłaty

Ceny podane we wszystkich tabelkach uwzględniają rabat za zgody marketingowe (5 zł) oraz zgodę na elektroniczną komunikację i e-faktury (5 zł). Jeśli klient nie chce otrzymywać informacji o nowych usługach lub preferuje papierowe faktury oraz kontakt listowny, będzie zmuszony zapłacić odpowiednio 5 zł/mies. lub 10 zł/mies. więcej.

Jeszcze cztery miesiące temu w tym miejscu była tabelka z droższą ofertą dla mieszkańców domków. Teraz jej nie ma, bo z cennika operatora zniknął zapis o wyższej stawce dla klientów mieszkających w zabudowie jednorodzinnej. Pozwala to sądzić, że warunki dla wszystkich są od teraz takie same, ale radzę skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta i sprawdzić to dla swojej lokalizacji.

„Bezpieczny Internet 2”

Wraz z internetem światłowodowym abonent może uzyskać dostęp do opcjonalnego pakietu „Bezpieczny Internet 2”, w którym udostępniono dwie licencje na oprogramowanie do wykorzystania na dowolnych urządzeniach. Zapewniają one pełną ochronę plików i zwiększają poziom bezpieczeństwa podczas korzystania z internetu (zakupy online, płatności internetowe, przeglądanie stron www). „Bezpieczny Internet 2” pozwala także skonfigurować kontrolę rodzicielską.

Pierwsze dwa miesiące korzystania z pakietu ochronnego są darmowe w przypadku wybrania usługi „Bezpieczny Internet 2” na czas nieokreślony. Po tym czasie klient może, ale nie musi kontynuować subskrypcję, uiszczając dodatkową opłatę w wysokości 10 zł/mies. We wszystkich powyższych cennikach nie została ona uwzględniona. Pakiet bezpieczeństwa jest dostępny również na czas określony (24 miesiące). W takim przypadku nie ma darmowych miesięcy i nie można z niego zrezygnować w dowolnej chwili. Mniejsza jest za to comiesięczna opłata.

Wzmacniacze Wi-Fi

Netia oferuje szeroką gamę urządzeń wzmacniających sygnał Wi-Fi. W przypadku gdy chcemy poprawić zasięg, wydaje się to dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza patrząc na ceny. Za podstawowe urządzenie trzeba płacić tylko 5 zł/mies. (dzierżawa). Najbardziej zaawansowany system Mesh składający się z 3 elementów to koszt w wysokości 25 zł/mies.

Największe wady i zalety światłowodowej oferty Netii

PLUSY:

  1. TIDAL i Disney Plus tańsze niż u właścicieli tych serwisów
  2. 3 darmowe miesiące
  3. spory upload

MINUSY:

  1. mało rozbudowana oferta na czas nieokreślony
Jak światłowód zmienił moje życie?
Jak światłowód zmienił moje życie?

Superszybki internet światłowodowy dociera do coraz większej liczby domów i mieszkań. Co można zrobić z prędkościami rzędu kilkuset Mb/s?

Najlepszy darmowy antywirus. Top 10 na 2022 rok
Najlepszy darmowy antywirus. Top 10 na 2022 rok

Na rynku znaleźć można prawdziwe zatrzęsienie darmowych programów antywirusowych, charakteryzujących się większą lub mniejszą skutecznością i oferujących szereg dodatkowych funkcji. W tym tekście znajdziecie zestawienie najlepszych z nich.

Telefon na abonament czy na kartę? Porównanie ofert
Telefon na abonament czy na kartę? Porównanie ofert

Play, Orange, Plus i T-Mobile to nie jedyni operatorzy, którzy mają dla Polaków ciekawe oferty na abonament i na kartę. Porównujemy je ze sobą, aby pomóc Wam wybrać najlepszą i najtańszą.