Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 11 stycznia 2021, 10:20

autor: rassi

Internet światłowód - porównanie ofert | Styczeń 2021

Sieć światłowodowa rozrasta się w Polsce z każdym rokiem. Sprawia to, że z najszybszego Internetu stacjonarnego korzysta coraz więcej osób, a operatorzy prześcigają się w tworzeniu nowych ofert. Tani i szybki Internet światłowodowy – czy to możliwe?

Netia - Domowy światłowód

Netia przygotowała dla swoich klientów trzy prędkości Internetu światłowodowego. Operator umożliwia zawarcie umowy na 24 miesiące lub na czas nieokreślony.

„Nowa rozrywka II” – okres zobowiązania 24 miesiące

Osoby zainteresowane superszybkim Internetem od Netii mają do wyboru jedną z trzech prędkości:

 

Internet 300 Mb/s

Internet 500 Mb/s

Internet 1 Gb/s

Prędkość pobierania (download)

do 300 Mb/s

do 500 Mb/s

do 1 Gb/s

Prędkość wysyłania (upload)

do 50 Mb/s

do 50 Mb/s

do 100 Mb/s

Cena

50 zł/mies.

60 zł/mies.

70 zł/mies.

Jednorazowy koszt aktywacji

59 zł

59 zł

59 zł

Operator niechętnie „chwali się” uploadem. Musieliśmy poszperać nieco głębiej, aby dostać się do informacji na ten temat. Konkretnie w szczegółowym cenniku.

Każdy nowy klient otrzyma nowoczesny router Wi-Fi niezbędny do korzystania z Internetu. Pozwala on także na bezprzewodowe podłączenie kilku urządzeń do domowej sieci.

„Nowa rozrywka II – Internet bez zobowiązania” – oferta bezterminowa

Tą ofertą powinny zainteresować się przede wszystkim osoby pragnące związać się z Netią umową na czas nieokreślony. Sprawia to, że ceny są nieco wyższe. Cennik przy zobowiązaniu bezterminowym prezentuje się następująco:

 

Internet 300 Mb/s

Internet 500 Mb/s

Internet 1 Gb/s

Prędkość pobierania (download)

do 300 Mb/s

do 500 Mb/s

do 1 Gb/s

Prędkość wysyłania (upload)

do 50 Mb/s

do 50 Mb/s

do 100 Mb/s

Cena

60 zł/mies.

70 zł/mies.

80 zł/mies.

Jednorazowy koszt aktywacji

59 zł

59 zł

59 zł

W cenie abonamentu znajduje się urządzenie w postaci routera Wi-Fi dla każdego klienta.

Promocje i dodatkowe usługi

Netia przygotowała kilka ofert promocyjnych. Niektóre z nich są naprawdę bardzo korzystne.

Internet z TIDAL lub HBO GO i TIDAL (tylko umowa na 24 miesiące)

Do podstawowej oferty Internetu światłowodowego klient może dobrać dodatkową usługę w postaci dostępu do serwisu muzycznego TIDAL. W takim przypadku do cen z tabeli należy doliczyć 10 zł/mies.

Na tym dobór dodatkowych usług się nie kończy. W pakiecie z Internetem może znaleźć się nie tylko TIDAL, ale także subskrypcja serwisu HBO GO. Zestaw ten wydaje się najkorzystniejszy, o ile zamierzamy regularnie korzystać z obu serwisów. Jeśli wybór padnie na Internet wraz z TIDAL i HBO GO, do podstawowej ceny za każdą z dostępnych opcji prędkości w ramach umowy na 24 miesiące należy doliczyć 30 zł/mies. Przypominamy, że standardowa opłata (uiszczana bezpośrednio u HBO) za dostęp do biblioteki filmów i seriali HBO GO wynosi 24,90 zł/mies.

HBO GO 1 miesiąc za 1 zł

W ramach oferty Internetu światłowodowego na czas nieokreślony każdy klient, bez względu na to, jaką wybierze prędkość, otrzyma dostęp do zasobów platformy HBO GO za 1 zł na okres miesiąca. Po jego upływie można kontynuować opłacanie usługi, ale jej cena wzrośnie do 20 zł/mies.

„3 miesiące za 0 zł”

Promocja dotyczy podstawowej oferty na 24 miesiące, Internetu z TIDAL i pakietu z HBO GO i TIDAL. Nie jest nią objęta oferta bezterminowa.

Specjalna oferta Internetu stacjonarnego dla obecnych klientów

Netia szanuje swoich stałych klientów i oferuje im korzystniejsze warunki umowy na Internet światłowodowy. Jakie konkretnie? Tego nie byliśmy w stanie ustalić. Wymaga to bowiem bezpośredniego kontaktu między operatorem a faktycznym klientem korzystającym z usług Netii już od jakiegoś czasu. Można się jedynie domyślać, że im większy staż, tym lepsze warunki będzie skłonny zaoferować operator. O indywidualną ofertę specjalną dla stałego klienta można zapytać podczas kontaktu telefonicznego. Wystarczy pozostawić swój numer na stronie i poczekać na połączenie z biurem obsługi klienta.

Dodatkowe opłaty

Ceny podane w tabelkach uwzględniają rabat za zgody marketingowe (5 zł) oraz zgodę na elektroniczną komunikację i e-faktury (5 zł). Jeśli klient nie chce otrzymywać informacji o nowych usługach lub preferuje papierowe faktury oraz kontakt listowny, będzie zmuszony zapłacić odpowiednio 5 zł/mies. lub 10 zł/mies. więcej.

„Bezpieczny Internet”

Wraz z Internetem światłowodowym abonent uzyskuje dostęp do pakietu „Bezpieczny Internet”, w którym udostępniono dwie licencje na oprogramowanie do wykorzystania na dowolnych urządzeniach. Zapewniają one pełną ochronę plików i zwiększają poziom bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu (zakupy online, płatności internetowe, przeglądanie stron www). „Bezpieczny Internet” pozwala także skonfigurować kontrolę rodzicielską.

Pierwsze dwa miesiące korzystania z pakietu ochronnego są darmowe w przypadku każdej z ofert w ramach „Nowa rozrywka II" i „Nowa rozrywka II – Internet bez zobowiązania". Po tym czasie klient może, ale nie musi kontynuować subskrypcję „Bezpiecznego Internetu”, uiszczając dodatkową opłatę w wysokości 10 zł/mies.

Największe wady i zalety światłowodowej oferty Netii

PLUSY:

  1. atrakcyjny cennik
  2. 3 darmowe miesiące
  3. dwa miesiące darmowego „Bezpiecznego Internetu” z licencją na dwa urządzenia i miesiąc HBO GO za 1 zł

MINUSY:

  1. przeciętna prędkość wysyłania
Najlepszy darmowy antywirus | Top 10 na 2021 rok
Najlepszy darmowy antywirus | Top 10 na 2021 rok

Na rynku znaleźć można prawdziwe zatrzęsienie darmowych programów antywirusowych, charakteryzujących się większą lub mniejszą skutecznością i oferujących szereg dodatkowych funkcji. W tym tekście znajdziecie zestawienie najlepszych z nich.

Telefon na abonament czy na kartę? Porównanie ofert
Telefon na abonament czy na kartę? Porównanie ofert

Play, Orange, Plus i T-Mobile to nie jedyni operatorzy, którzy mają dla Polaków ciekawe oferty na abonament i na kartę. Porównujemy je ze sobą, aby pomóc Wam wybrać najlepszą i najtańszą.

Internet mobilny i domowy LTE – porównanie ofert 2020
Internet mobilny i domowy LTE – porównanie ofert 2020

Internet mobilny dociera do większej liczby domów niż światłowód. Dotyczy to nie tylko mniejszych miejscowości, ale także miast. Domowy Internet LTE może być więc dobrą alternatywą, a czasem jedyną opcją. Który operator oferuje najlepsze warunki?