Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Hardware 12 stycznia 2020, 10:04

autor: rassi

Internet światłowód - porównanie ofert styczeń 2020

Sieć światłowodowa rozrasta się w Polsce z każdym rokiem. Sprawia to, że z najszybszego Internetu stacjonarnego korzysta coraz więcej osób, a operatorzy prześcigają się w tworzeniu nowych ofert. Tani i szybki Internet światłowodowy – czy to możliwe?

Netia - Domowy światłowód

Netia przygotowała dla swoich klientów trzy prędkości Internetu światłowodowego. Operator umożliwia zawarcie umowy na 24 miesiące lub na czas nieokreślony.

„GigaWyprzedaż” – okres zobowiązania 24 miesiące

Osoby zainteresowane superszybkim Internetem od Netii mają do wyboru jedną z trzech prędkości:

 

Internet 300 Mb/s

Internet 500 Mb/s

Internet 1 Gb/s

Prędkość pobierania (download)

do 300 Mb/s

do 500 Mb/s

do 1 Gb/s

Prędkość wysyłania (upload)

do 50 Mb/s

do 50 Mb/s

do 100 Mb/s

Cena

50 zł/mies.

60 zł/mies.

70 zł/mies.

Jednorazowy koszt aktywacji

49 zł

49 zł

49 zł

Operator niechętnie „chwali się” uploadem. Musieliśmy poszperać nieco głębiej, aby dostać się do informacji na ten temat. Konkretnie do regulaminu świadczenia usług.

Każdy nowy klient otrzyma nowoczesny router Wi-Fi niezbędny do korzystania z Internetu. Pozwala on także na bezprzewodowe podłączenie kilku urządzeń do domowej sieci.

„Oferta bezterminowa”

Tą ofertą powinny zainteresować się przede wszystkim osoby pragnące związać się z Netią umową na czas nieokreślony. Sprawia to, że ceny są nieco wyższe. Cennik przy zobowiązaniu bezterminowym prezentuje się następująco:

 

Internet 150 Mb/s

Internet 500 Mb/s

Internet 1 Gb/s

Prędkość pobierania (download)

do 150 Mb/s

do 500 Mb/s

do 1 Gb/s

Prędkość wysyłania (upload)

do 50 Mb/s

do 50 Mb/s

do 100 Mb/s

Cena

60 zł/mies.

80 zł/mies.

100 zł/mies.

Jednorazowy koszt aktywacji

99 zł

99 zł

99 zł

W cenie abonamentu znajduje się urządzenie w postaci routera Wi-Fi dla każdego klienta.

Promocje i dodatkowe usługi

Netia przygotowała kilka ofert promocyjnych. Niektóre z nich są naprawdę bardzo korzystne.

Internet z TIDAL lub HBO GO i TIDAL (tylko umowa na 24 miesiące)

Do podstawowej oferty Internetu światłowodowego klient może dobrać dodatkową usługę w postaci dostępu do serwisu muzycznego TIDAL. W takim przypadku do cen z tabeli należy doliczyć 10 zł/mies.

Na tym dobór dodatkowych usług się nie kończy. W pakiecie z Internetem może znaleźć się nie tylko TIDAL, ale także subskrypcja serwisu HBO GO. Zestaw ten wydaje się najkorzystniejszy, o ile zamierzamy regularnie korzystać z obu serwisów. Jeśli wybór padnie na Internet wraz z TIDAL i HBO GO, do podstawowej ceny za każdą z dostępnych opcji prędkości w ramach umowy na 24 miesiące należy doliczyć 20 zł/mies. Przypominamy, że standardowa opłata (uiszczana bezpośrednio u HBO) za dostęp do biblioteki filmów i seriali HBO GO wynosi 24,90 zł/mies.

HBO GO 1 miesiąc za 1 zł

W ramach oferty Internetu światłowodowego na czas nieokreślony każdy klient, bez względu na to, jaką wybierze prędkość, otrzyma dostęp do zasobów platformy HBO GO za 1 zł na okres miesiąca. Po jego upływie można kontynuować opłacanie usługi, ale jej cena wzrośnie do 19,90 zł/mies.

„3 miesiące za 0 zł”

Promocja dotyczy podstawowej oferty na 24 miesiące, Internetu z TIDAL i pakietu z HBO GO i TIDAL. Nie jest nią objęta oferta bezterminowa.

Specjalna oferta Internetu stacjonarnego dla obecnych klientów

Netia szanuje swoich stałych klientów i oferuje im korzystniejsze warunki umowy na Internet światłowodowy. Jakie konkretnie? Tego nie byliśmy w stanie ustalić. Wymaga to bowiem bezpośredniego kontaktu między operatorem a faktycznym klientem korzystającym z usług Netii już od jakiegoś czasu. Można się jedynie domyślać, że im większy staż, tym lepsze warunki będzie skłonny zaoferować operator. O indywidualną ofertę specjalną dla stałego klienta można zapytać podczas kontaktu telefonicznego. Wystarczy pozostawić swój numer na stronie https://www.netia.pl/pl/internet/obecni-klienci i poczekać na połączenie z biurem obsługi klienta.

Dodatkowe opłaty

Ceny podane w tabelkach uwzględniają rabat za zgody marketingowe (5 zł) oraz zgodę na elektroniczną komunikację i e-faktury (5 zł). Jeśli klient nie chce otrzymywać informacji o nowych usługach lub preferuje papierowe faktury oraz kontakt listowny, będzie zmuszony zapłacić odpowiednio 5 zł/mies. lub 10 zł/mies. więcej.

„Bezpieczny Internet”

Wraz z Internetem światłowodowym abonent uzyskuje dostęp do pakietu „Bezpieczny Internet”, w którym udostępniono dwie licencje na oprogramowanie do wykorzystania na dowolnych urządzeniach. Zapewniają one pełną ochronę plików i zwiększają poziom bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu (zakupy online, płatności internetowe, przeglądanie stron www). „Bezpieczny Internet” pozwala także skonfigurować kontrolę rodzicielską.

Pierwsze dwa miesiące korzystania z pakietu ochronnego są darmowe w przypadku każdej z ofert w ramach „GigaWyprzedaży". Po tym czasie klient musi kontynuować subskrypcję „Bezpiecznego Internetu”, uiszczając dodatkową opłatę w wysokości 9,90 zł/mies.

Największe wady i zalety światłowodowej oferty Netii

PLUSY:

  1. 3 darmowe miesiące
  2. dwa miesiące darmowego „Bezpiecznego Internetu” z licencją na dwa urządzenia i miesiąc HBO GO za 1 zł

MINUSY:

  1. przeciętna prędkość wysyłania
  2. konieczność zamówienia dodatkowo płatnej usługi Bezpieczny Internet
Najlepszy darmowy antywirus | Top 10 na 2020 rok
Najlepszy darmowy antywirus | Top 10 na 2020 rok

Na rynku znaleźć można prawdziwe zatrzęsienie darmowych programów antywirusowych, charakteryzujących się większą lub mniejszą skutecznością i oferujących szereg dodatkowych funkcji. W tym tekście znajdziecie zestawienie najlepszych z nich.