Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Filmy i seriale

Filmy i seriale 4 kwietnia 2019, 14:15

autor: Filip „fsm” Grabski

Rocznik 84, gra w gry, często chodzi do kina, sporo czyta, serialuje, podcastuje i docenia riffy.

Co Netflix szykuje w 2019 roku? Filmy i seriale, na które warto czekać

Każdy kolejny rok jest dla Netfliksa bardziej pracowity, jeśli chodzi o oryginalne produkcje. Zebraliśmy dla Was 5 najciekawszych seriali i 5 filmów, które powinny pojawić się na platformie do końca roku.

Netflix, jako największa platforma strumieniująca filmy i seriale, produkuje najwięcej nowych treści. Co kilka miesięcy pojawiają się informacje o kolejnych miliardach dolarów, które gigant przeznacza na przygotowanie własnej oferty, a widzowie zacierają ręce. No, przynajmniej niektórzy – inni narzekają, że Netflix idzie w ilość, a nie w jakość. Na szczęście taka lawina nowych filmów i seriali oznacza, że któreś z nich po prostu muszą być dobre.

Ten tekst ma pomóc Wam zorientować się w planach Netflixa na najbliższe miesiące 2019 roku. Wybrałem 5 filmów i 5 seriali, które zapowiadają się wyjątkowo ciekawie i powinny spotkać się z pozytywnym przyjęciem zarówno przez krytyków, jak i zwykłych widzów.

TO NIE WSZYSTKO

Niniejsza lista oczywiście nie wyczerpuje tematu. Wartych uwagi nowości z pewnością będzie więcej, należy też pamiętać, że nie wszystkie produkcje opisane w zeszłorocznym tekście doczekały się premiery. Jeśli czegoś nie uwzględniliśmy, możecie o tym wspomnieć w komentarzach.

The Irishman (film)

Patrząc na nazwiska w obsadzie, trudno się nie ekscytować. - 2019-04-05
Patrząc na nazwiska w obsadzie, trudno się nie ekscytować.
  1. Co to: bazująca na faktach gangsterska opowieść mistrza gatunku
  2. Reżyseria: Martin Scorsese
  3. Grają: Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci
  4. Premiera: 2019

O tym filmie mówi się od lat – pierwsza oficjalna wzmianka pojawiła się we wrześniu 2014 roku, kiedy to Al Pacino potwierdził swoje zaangażowanie w ten projekt oraz informację, że będzie to następny film Martina Scorsese po premierze Ciszy. The Irishman to bazująca na faktach historia zabójstwa Jimmy’ego Hoffy, lidera amerykańskich związków zawodowych, opowiadana z perspektywy Franka Sheerana, podejrzanego i jednego ze związkowych oficjeli, mającego powiązania z mafią.

W postać Franka wcieli się Robert De Niro, dla którego będzie to dziewiąty film nakręcony z Martinem Scorsese. Jimmy’ego Hoffę zagra Al Pacino, a reszta obsady to plejada nazwisk niezwykle atrakcyjnych dla fanów reżysera i nie tylko: Joe Pesci, Harvey Keitel, Bobby Cannavale, Ray Romano. The Irishman ma ogromny budżet – ponad 200 milionów dolarów, co czyni go najdroższym filmem w karierze Scorsese i najdroższym filmem, którego dystrybucją zajmie się Netflix. Podobno duża kwota poszła na efekty odmładzające ekipę aktorską. Część pieniędzy twórcy chcą odzyskać w tradycyjny sposób – The Irishman, tak jak wcześniej Roma, trafi również do kin.

Six Underground (film)

Michael Bay stał się synonimem taniego efekciarstwa... które kochają miliony. - 2019-04-05
Michael Bay stał się synonimem taniego efekciarstwa... które kochają miliony.
  1. Co to: wybuchowa sensacja pełna akcji i znanych twarzy
  2. Reżyseria: Michael Bay
  3. Grają: Ryan Reynolds, Melanie Laurent, Dave Franco
  4. Premiera: 2019

Oto kolejny gigantyczny projekt sponsorowany przez platformę Netflix. Six Underground jest bowiem kosztującym podobno aż 150 milionów dolarów nowym filmem Michaela Baya – człowieka, który zasypia przy akompaniamencie eksplozji. Poza nazwiskiem reżysera trzeba odnotować jeszcze scenarzystów – to panowie odpowiedzialni za sukces pierwszego Deadpoola – oraz główną gwiazdę, mającą przyciągnąć przed ekrany miliony widzów. W tej roli Ryan Reynolds.

Fabuła jest jeszcze trzymana w tajemnicy, ale bazowy pomysł brzmi tak: sześciu miliarderów tworzy jedyny w swoim rodzaju oddział do powstrzymywania różnych nieuchwytnych kryminalistów. Brzmi to trochę niedorzecznie, ale jeśli chociaż ułamek deadpoolowej magii uda się połączyć z wysokooktanową akcją, istnieje szansa na niezłą zabawę.

TWOIM ZDANIEM

Co oglądasz częściej?

77,5%
Seriale
22,5%
Filmy
Zobacz inne ankiety
Męskie kino z Netflixa. 9 mocnych filmów, które warto znać
Męskie kino z Netflixa. 9 mocnych filmów, które warto znać

Mimo słusznych, zachodzących w kinie zmian, mocne, męskie filmy nigdzie sobie nie poszły. Dlatego prezentujemy dziś dziewięć obrazów, które warto zobaczyć na Netflixie.

Najciekawsze premiery kinowe 2020 roku – na jakie filmy warto czekać?
Najciekawsze premiery kinowe 2020 roku – na jakie filmy warto czekać?

Oto Wasz filmowy przewodnik na najbliższe 12 miesięcy. Wybraliśmy ponad 20 kinowych premier, o których trzeba pamiętać.

Najlepsze nowe filmy 2019 roku [aktualizacja: grudzień]
Najlepsze nowe filmy 2019 roku [aktualizacja: grudzień]

W tym na bieżąco aktualizowanym artykule będziemy przedstawiać filmy wypuszczone w 2019 roku, które naszym zdaniem zasługują na wyróżnienie, oraz w szybki sposób odsyłać Was do recenzji danych tytułów.