Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 7 marca 2019, 15:00

autor: Radosław Wasik

Miłośnik gier wszelakich. Często ich nie kończy, bo ciągle instaluje modyfikacje.

Najlepsze mody do TES V: Skyrim – niby 2019 rok, a Skyrim dalej rządzi

W przeciągu ostatnich dwóch lat społeczność moderska The Elder Scrolls V: Skyrim nie próżnowała, a gra doczekała się wielu interesujących modów. Warto opisać najlepsze z nich.

Powiedzieć – Skyrim modami stoi – to jakby nic nie powiedzieć. Ci bardziej złośliwi stwierdzą, że Skyrim to tylko silnik do produkcji modyfikacji. I jest w tym trochę prawdy, bo niedawno na Steamie odbyła się premiera Enderal: The Forgotten Stories – największy mod do The Elder Scrolls V widnieje teraz na platformie Valve jako osobna pozycja. Dzieło Bethesdy skończyło niedawno siedem lat, a mimo to popularność modyfikacji zdaje się nie słabnąć. Co więcej, to właśnie w ostatnim czasie światło dzienne ujrzały najlepsze mody. Moderzy nabrali doświadczenia, odkryli wszystkie techniczne sekrety piątego TES-a i stworzyli świetne produkcje w postaci wspomnianego Enderala czy The Forgotten City.

Niniejszy artykuł poświęcony jest nowym modyfikacjom do Skyrima. Zostawiamy już w spokoju taką klasykę jak Immersive Armors czy Moonpath to Elsweyr. Czas bowiem przyjrzeć się modom, których premiera odbyła się w ciągu dwóch ostatnich lat. Ulepszony system zaklinania, rozbudowana przygoda z dwemerską tajemnicą w tle czy przepiękny zamek w Rzecznej Puszczy – każdy powinien znaleźć tu coś dla siebie. Zapraszamy zatem na przegląd ciekawych modów do The Elder Scrolls V: Skyrim.

JAK INSTALOWAĆ MODY DO SKYRIMA?

Sposobów na instalację modów jest kilka. Najprostszy i najbezpieczniejszy stanowi skorzystanie z managera modyfikacji (np. Nexus Mod Managera). Możliwe jest również wgrywanie ręczne, jednak raczej nie sprawdza się to przy większej liczbie dodatków. Dokładną instrukcję instalacji modów do Skyrima znajdziecie w naszym poradniku.

Andromeda – nowe Kamienie Przeznaczenia

W SKRÓCIE

Mod całkowicie zmienia efekty zapewniane przez Kamienie Przeznaczenia. Koniec z nijakimi cyferkami – pora na unikatowe umiejętności.

Bez obaw – niniejsza modyfikacja nie ma nic wspólnego z nie do końca udaną częścią serii Mass Effect. Kamienie Przeznaczenia w Skyrimie stanowią uzupełnienie wybranego sposobu rozwoju postaci – wojownicy mogą zdecydować się na szybsze doskonalenie umiejętności bojowych, a czarodziejom przydają się dodatkowe punkty many. Niestety, zdecydowana większość efektów to tylko cyferki, a nie pełnoprawne zdolności wpływające na przebieg potyczek z wrogami.

Sytuację zmienia Andromeda – Unique Standing Stones of Skyrim, gruntownie modyfikując działanie Kamieni Przeznaczenia. Kamienie zapewniają teraz unikatowe umiejętności, mające realny wpływ na rozgrywkę. Przykładowo Kamień Kochanka sprawia, że nasz partner, co jakiś czas obdarowuje nas zaklętymi przedmiotami. Z kolei dzięki Kamieniowi Rytuału w walce pomagają nam duchy zabitych wcześniej wrogów. To doskonała okazja, by odświeżyć stare postacie i stworzyć nowe, wyjątkowe buildy.

JAK ZDOBYĆ NOWE UMIEJĘTNOŚCI?

Sposób zdobywania Kamieni Przeznaczenia pozostał bez zmian. Dany kamień należy najpierw odnaleźć w świecie gry, by uzyskać dodatkowe efekty. Warto jednak wiedzieć, że odkrycie wszystkich zapewnia kolejną porcję dodatkowych zdolności dla każdego z Kamieni Przeznaczenia.

INSTRUKCJA INSTALACJI

  1. Pobierz wersję dla zwykłego Skyrima
  2. Pobierz wersję dla gry Skyrim Special Edition

Mod należy zainstalować przy pomocy Nexus Mod Managera. Przed aktywacją modyfikacji upewnij się, że nie korzystasz z Kamienia Atronacha lub Kamienia Rumaka.

 

TWOIM ZDANIEM

Zdarza Ci się jeszcze grać w Skyrima?

Tak
79,8%
Nie
20,2%
Zobacz inne ankiety
The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition

The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition

The Elder Scrolls V: Skyrim

The Elder Scrolls V: Skyrim

Gry, w których gracze pokazali twórcom, jak należy robić... gry
Gry, w których gracze pokazali twórcom, jak należy robić... gry

Które gry najłatwiej modować? Stworzyliśmy listę produkcji, które pozwalają się łatwo modyfikować, czego efektem są liczne amatorskie dodatki.

Czekając na The Elder Scrolls 6 - mody z nowymi krainami do Skyrima
Czekając na The Elder Scrolls 6 - mody z nowymi krainami do Skyrima

W oczekiwaniu na informację o tym, dokąd zabierze nas The Elder Scrolls VI, zapraszamy w podróż po nowych prowincjach uniwersum i nie tylko.

15 świetnych modów AD 2017 – Wiedźmin 3, Skyrim i Gothic na sterydach
15 świetnych modów AD 2017 – Wiedźmin 3, Skyrim i Gothic na sterydach

Modów jest niemal tyle, ile gier na Steamie. W tym zalewie łatwo przegapić najciekawsze – wybraliśmy więc 15 świetnych modyfikacji do takich kultowych gier jak Wiedźmin 3, Skyrim czy Gothic.