Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Śródziemie: Cień wojny - Pustkowia Mordoru PS4

Middle-earth: Shadow of War - Desolation of Mordor

DLC do gry Śródziemie: Cień wojny, w którym gracz wciela się w Baranora – dowódcę z Minas Ithil, stawiającego czoła zagrożeniu ze Wschodu.

To jest dodatek do gry Śródziemie: Cień Wojny.

Akcji, fantasy, sandbox, TPP, Władca Pierścieni.

wersja językowa:
PL napisy, EN napisy i dialogi

Data premiery gry Śródziemie: Cień wojny - Pustkowia Mordoru | PS4

8maja2018

8maja2018

PSN

Sony PlayStation 4
Okładka Middle-earth: Shadow of War - Desolation of Mordor (PS4)
Middle-earth: Shadow of War - Desolation of Mordor

Pustkowia Mordoru to kolejne rozszerzenie do gry Śródziemie: Cień wojny, opracowanej przez studio Monolith Productions. Podobnie jak podstawowa wersja tej produkcji, opisywany tutaj add-on trafił na kilka platform, na których liście widnieje PC, XONE i PS4.

Fabuła

W przeciwieństwie do poprzedniego dodatku, czyli Ostrza Galadrieli, którego bohaterką była Eltariel znana z podstawowej wersji gry, Śródziemie: Cień wojny - Pustkowia Mordoru oddaje w ręce graczy zupełnie nowego protagonistę. Opowiedziana historia koncentruje się na Baranorze, czyli dowódcy z Minas Ithil, którego zadaniem jest zgromadzenie armii i uporanie się z zagrożeniem nadciągającym ze Wschodu.

Mechanika

Najważniejszym elementem dodatku Śródziemie: Cień wojny - Pustkowia Mordoru jest nowy region, czyli pustynny Lithlad, który gracze mogą swobodnie eksplorować. Poza tym add-on oferuje możliwość rekrutacji ludzkich najemników, wraz z którymi Baranor podbija kolejne obszary spalonego słońcem terytorium – nie należy bowiem zapominać, że w przeciwieństwie do Taliona, heros nie korzysta z Pierścienia władzy pozwalającego mu przejmować kontrolę nad pokonanymi w boju orkami. W starciach z adwersarzami protagonista robi użytek z niewidzianego wcześniej uzbrojenia, wytwarzanego bądź ulepszanego u Torvina (krasnoludzkiego łowcy) w oparciu o system craftingu.

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku wcześniejszego dodatku, gracze, którzy zaopatrzą się w opisywane tutaj DLC, mogą ukończyć w skórze Baranora również główny wątek opowieści.

Kwestie techniczne

Śródziemie: Cień wojny - Pustkowia Mordoru to niesamodzielne rozszerzenie, które wymaga do działania podstawowej wersji gry. Add-on można nabyć osobno lub w ramach przepustki sezonowej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.2 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Śródziemie: Cień wojny - Pustkowia Mordoru

Klasyfikacja PEGI Śródziemie: Cień wojny - Pustkowia Mordoru

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Wczoraj nastąpił koniec mikropłatności w Middle-earth: Shadow of War
Wczoraj nastąpił koniec mikropłatności w Middle-earth: Shadow of War

wiadomość9 maja 2018

Gra Śródziemie: Cień wojny doczekała się wczoraj sporej aktualizacji, usprawniającej wiele elementów rozgrywki i wyłączającej możliwość kupowania złota. Zmiana ma związek z planowanym, całkowitym wyłączeniem mikropłatności. Równocześnie zadebiutował duży dodatek Desolation of Mordor.

Śródziemie: Cień wojny - garść konkretów nt. darmowych i płatnych rozszerzeń
Śródziemie: Cień wojny - garść konkretów nt. darmowych i płatnych rozszerzeń

wiadomość16 listopada 2017

Infografika opublikowana przez studio Monolith Productions zdradza szczegóły na temat nadchodzących dodatków do gry Śródziemie: Cień wojny. Mowa zarówno o płatnych rozszerzeniach, jak i o takich, które dostaniemy całkowicie za darmo - w formie aktualizacji.

Śródziemie: Cień Wojny - szczegóły dotyczące dodatków
Śródziemie: Cień Wojny - szczegóły dotyczące dodatków

wiadomość25 października 2017

Poznaliśmy szczegóły związane z dodatkami do gry Śródziemie: Cień Wojny. Łącznie otrzymamy cztery rozszerzenia w ramach przepustki sezonowej - dwa plemiona oraz dwie kampanie fabularne (Ostrze Galadrieli i Pustkowia Mordoru).

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz