Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Star Wars: Knights of the Old Republic Android

Pierwszy cRPG osadzony w świecie Gwiezdnych Wojen, rozgrywający się 4000 lat przed wydarzeniami ukazanymi w epizodach filmowych, w czasach Starej Republiki, gdzie trwa wieczna walka między mocami Jedi i Sith.

RPG, TPP, science fiction, Star Wars, filmy, klasyczne RPG.

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Star Wars: Knights of the Old Republic | AND

22grudnia2014

22grudnia2014

Google Play

Android
Okładka Star Wars: Knights of the Old Republic (AND)
Star Wars: Knights of the Old Republic

Mobilna reedycja jednej z najpopularniejszych gier cRPG, osadzonych w uniwersum Star Wars. Tytuł został opracowany przez studio BioWare – autorów m.in. Baldur’s Gate oraz Neverwinter Nights i zadebiutował w 2003 roku na konsolach Xbox oraz komputerach PC. Po 11 latach od premiery oryginału, po udanym podboju urządzeń firmy Apple, jego odświeżona wersja trafiła także na platformy mobilne, pracujące pod kontrolą systemu Android.

Akcja gry toczy się w epoce tzw. Starej Republiki, 4000 lat przed bitwą o Yavin tj. wydarzeniami ukazanymi w oryginalnej filmowej sadze Gwiezdnych Wojen. Gracze opowiadają się po jasnej lub ciemnej strony mocy i biorą udział w odwiecznej wojnie pomiędzy Republiką a siłami Sithów. W toku rozgrywki z wolna odkrywamy swą przeszłość i tożsamość, sukcesywnie ucząc się umiejętności Jedi. W trakcie naszej misji odwiedzamy m.in. powierzchnię planety Tatooine, a także inne światy rozległego uniwersum Star Wars – zarówno te znane z filmowej serii, jak i zupełnie nowe.

Mechanika zabawy bazuje na zasadach systemu d20, stworzonego przez Wizards of the Coast na potrzeby trzeciej edycji gry fabularnej Dungeons & Dragons. System ten został dostosowany do realiów cyklu Star Wars, a dodatkowo – w przeciwieństwie do poprzednich produkcji studia BioWare, akcja ukazana została w pełnym 3D z dynamicznie zmieniającą się kamerą. W czasie gry kontrolujemy drużynę bohaterów, stworzoną spośród dziewięciu różnych klas bohaterów o odmiennych umiejętnościach. Sama rozgrywka toczy się w czasie rzeczywistym z opcją aktywnej pauzy, dzięki której liczne starcia z przeciwnikami nabierają głębi taktycznej.

Jak na rasową grę cRPG przystało, Knights of the Old Republic oferuje rozbudowany system rozwoju postaci, a podczas rozgrywki musimy wielokrotnie dokonywać wyboru pomiędzy jasną a ciemną stroną mocy, co w poważnym stopniu determinuje dalszy bieg fabuły. Naszych bohaterów rozwijać możemy w kilku możliwych kierunkach, wybierając i doskonaląc łącznie 40 umiejętności rycerza Jedi. Do naszej dyspozycji oddano też całą gamę magicznych przedmiotów i artefaktów oraz typowych dla uniwersum Star Wars broni, takich jak blastery i miecze świetlne. Interfejs gry w wersji na Androida dostosowano rzecz jasna do możliwości współczesnych urządzeń przenośnych, jednakże oprawa oraz model rozgrywki pozostały wierne klasycznym rozwiązaniom pierwowzoru.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Ocena gry 8.9 / 10 na podstawie 60 ocen czytelników.

Gry podobne do Star Wars: Knights of the Old Republic

Wymagania wiekowe Star Wars: Knights of the Old Republic

12+

Najlepsze gry mobilne bez mikropłatności (#16 – RPG, cz. 2)
Najlepsze gry mobilne bez mikropłatności (#16 – RPG, cz. 2)

wiadomość15 lipca 2016

Szesnasty odcinek cyklu omawiającego najlepsze gry mobilne bez mikropłatności postanowiliśmy ponownie poświęcić produkcjom z gatunku RPG. Tym razem skoncentrowaliśmy się jednak na najbardziej godnych uwagi konwersjach z konsol.

Pierwsze wideo z fanowskiego remake'u Star Wars: Knights of the Old Republic
Pierwsze wideo z fanowskiego remake'u Star Wars: Knights of the Old Republic

wiadomość9 marca 2016

Na nagraniu można zobaczyć, jak prezentuje się Tatooine, Taris i Endar Spire odtworzone na Unreal Engine 4. Projekt Knights of the Old Republic: Apeiron znajduje się obecnie w fazie pre-alfa, a jego twórcy chcą go uczynić darmowym dla wszystkich posiadaczy oryginalnego KotOR-a.

Powstaje remake Star Wars: Knights of the Old Republic
Powstaje remake Star Wars: Knights of the Old Republic

wiadomość15 lutego 2016

Kultowa gra RPG Star Wars: Knights of the Old Republic doczeka się fanowskiego remake'u zatytułowanego Knights of the Old Republic: Apeiron. Projekt obecnie znajduje się w fazie pre-alfa i powstaje przy wykorzystaniu technologii Unreal Engine 4.

Najlepsze gry mobilne z uniwersum Gwiezdnych wojen (m.in. Star Wars: Knights of the Old Republic)
Najlepsze gry mobilne z uniwersum Gwiezdnych wojen (m.in. Star Wars: Knights of the Old Republic)

wiadomość16 grudnia 2015

W kolejnym przeglądzie omawiamy najlepsze mobilne gry z uniwersum Gwiezdnych wojen. Mogą one umilić oczekiwania na polską premierę Przebudzenia Mocy.

Ciekawostki i sekrety serii Star Wars: Knights of the Old Republic
Ciekawostki i sekrety serii Star Wars: Knights of the Old Republic

wiadomość3 sierpnia 2015

Tajemnice i smaczki serii Star Wars: Knights of the Old Republic. W tekście m.in. Sleheyron - wycięta planeta, czy Malak potrafi tańczyć, ukryty pacyfizm HK-47.

15 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

FlameMan

Amness

Gorn221

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz