Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Star Wars: Knights of the Old Republic Android

Zrealizowana w perspektywie trzecioosobowej gra RPG, osadzona w kultowym uniwersum Gwiezdnych Wojen. Za jej powstanie odpowiada studio BioWare, znane głównie za sprawą legendarnego cyklu Baldur’s Gate.

RPG, filmy, klasyczne RPG, science fiction, Star Wars, TPP.

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Star Wars: Knights of the Old Republic | AND

22grudnia2014

22grudnia2014

Google Play

Android
Okładka Star Wars: Knights of the Old Republic (AND)
Star Wars: Knights of the Old Republic

Wydane m.in. na PC, AND itd. Knights of the Old Republic jest trójwymiarową grą RPG opartą na licencji znanego z filmów i książek, niezwykle popularnego uniwersum Gwiezdnych wojen. Omawiana produkcja jest uznawana za jedną z najlepszych gier osadzonych w świecie stworzonym przez George’a Lucasa. Autorami gry są specjaliści od gatunku RPG z utytułowanego kanadyjskiego studia BioWare (znani m.in. z serii Dragon Age, Baldur’s Gate czy Mass Effect).

Fabuła

Akcja gry rozgrywa się 4 tys. lat przed wydarzeniami z Nowej nadziei, w tzw. Starej Republice, która kilka lat wcześniej stoczyła straszną wojnę z Mandalorianami – groźną nacją gwiezdnych wojowników, noszących charakterystyczne, ozdobne pancerze (należał do niej m.in. znany z filmów łowca nagród Boba Fett). Po przegraniu większości bitew, galaktyczne państwo znalazło się na skraju przepaści. Uratowała je – podjęta wbrew woli rady zakonu – interwencja grupy rycerzy Jedi, dowodzonych przez młodego i niezwykle utalentowanego Revana.

Niestety, niedługo później Revan uległ ciemnej stronie Mocy i przypuścił własny, bezwzględny atak na chwiejącą się w posadach Republikę. Jego plany przekreśliła zdrada ucznia – Dartha Malaka – który ostrzelał okręt swojego mistrza, gdy był on atakowany przez grupę wysłanników zakonu Jedi. Wyeliminowawszy Revana, Malak przejął jego flotę i obecnie kontynuuje podbój galaktyki. Właśnie w czasie tej wojny rozpoczyna się opowieść przedstawiona w grze. Gracze wcielają się w człowieka będącego pasażerem jednego z okrętów wojennych.

Mechanika

Wydana na PC, AND itd. gra Knights of the Old Republic należy do gatunku RPG. Akcja jest ukazana z perspektywy trzeciej osoby, zza pleców bohatera (kamera TPP). Kontrolując drużynę złożoną z maksymalnie trzech postaci (możemy się pomiędzy nimi swobodnie przełączać), eksplorujemy lokacje, rozmawiamy z napotkanymi bohaterami niezależnymi i walczymy z przeciwnikami. W czasie zabawy odwiedzamy osiem zróżnicowanych planet, m.in. pustynne Tatooine, pełne ruin pradawnych Sithów Korriban, oceaniczne Manaan czy ojczyznę rasy Wookie – Kashyyyk. Na większości z nich czeka nas szereg zadań, zarówno należących do głównego wątku fabularnego, jak i pobocznych. Co ważne, podejmowane przez nas wybory wywierają wpływ tak na dalszy tok opowieści, jak i naszego bohatera – robiąc rzeczy dobre, zbliżamy się do jasnej strony Mocy, zaś folgując okrucieństwu i żądzom, stopniowo przesuwamy się ku mrokowi.

Za niemal wszystko, co robimy w grze otrzymujemy punkty doświadczenia, które pozwalają zdobywać kolejne poziomy i odblokowywać ataki oraz zdolności specjalne. Mechanika rozwoju jest luźno inspirowana znanym z „papierowych” erpegów systemem D20. Przygodę rozpoczynamy jako przedstawiciel jednej z trzech klas: Żołnierz (specjalista od walki), Zwiadowca (ekspert od techniki i rozpoznania) lub Łajdak (zawadiaka na wzór znanego z filmów Hana Solo). Z czasem, kiedy opowieść dociera do pewnego punktu, otrzymujemy także możliwość dołączenia do zakonu Jedi i nauczenia się władania Mocą.

Na uwagę zasługują też rozbudowana lista broni (w tym oczywiście mieczy świetlnych), pancerzy i gadżetów oraz system modyfikacji ekwipunku. Instalowanie specjalnych ulepszeń daje graczom wpływ na statystyki i zdolności specjalne sprzętu i pozwala dostosować go do własnego stylu gry, a także charakteru lub stylu własnej postaci (także wizualnie – np. pod względem kolorystycznym).

Tryby gry

Gra Knights of the Old Republic zawiera wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Knights of the Old Republic w wersji na PC, AND itd. ma trójwymiarową oprawę graficzną. Została ona przygotowana w charakterystycznym stylu, który łączy pewną dozę realizmu z mocno nasyconymi barwami i nieco kreskówkowymi projektami postaci. Dzięki temu gra całkiem dobrze przechodzi próbę czasu i wciąż prezentuje się przyzwoicie. Interfejs gry w wersji na urządzenia mobilne dostosowano do możliwości współczesnych urządzeń przenośnych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Ocena gry 8.9 / 10 na podstawie 63 ocen czytelników.

Gry podobne do Star Wars: Knights of the Old Republic

Wymagania wiekowe Star Wars: Knights of the Old Republic

12+

Najlepsze gry mobilne bez mikropłatności (#16 – RPG, cz. 2)
Najlepsze gry mobilne bez mikropłatności (#16 – RPG, cz. 2)

wiadomość15 lipca 2016

Szesnasty odcinek cyklu omawiającego najlepsze gry mobilne bez mikropłatności postanowiliśmy ponownie poświęcić produkcjom z gatunku RPG. Tym razem skoncentrowaliśmy się jednak na najbardziej godnych uwagi konwersjach z konsol.

Pierwsze wideo z fanowskiego remake'u Star Wars: Knights of the Old Republic
Pierwsze wideo z fanowskiego remake'u Star Wars: Knights of the Old Republic

wiadomość9 marca 2016

Na nagraniu można zobaczyć, jak prezentuje się Tatooine, Taris i Endar Spire odtworzone na Unreal Engine 4. Projekt Knights of the Old Republic: Apeiron znajduje się obecnie w fazie pre-alfa, a jego twórcy chcą go uczynić darmowym dla wszystkich posiadaczy oryginalnego KotOR-a.

Powstaje remake Star Wars: Knights of the Old Republic
Powstaje remake Star Wars: Knights of the Old Republic

wiadomość15 lutego 2016

Kultowa gra RPG Star Wars: Knights of the Old Republic doczeka się fanowskiego remake'u zatytułowanego Knights of the Old Republic: Apeiron. Projekt obecnie znajduje się w fazie pre-alfa i powstaje przy wykorzystaniu technologii Unreal Engine 4.

Najlepsze gry mobilne z uniwersum Gwiezdnych wojen (m.in. Star Wars: Knights of the Old Republic)
Najlepsze gry mobilne z uniwersum Gwiezdnych wojen (m.in. Star Wars: Knights of the Old Republic)

wiadomość16 grudnia 2015

W kolejnym przeglądzie omawiamy najlepsze mobilne gry z uniwersum Gwiezdnych wojen. Mogą one umilić oczekiwania na polską premierę Przebudzenia Mocy.

Ciekawostki i sekrety serii SW: KotOR, cz. 1
Ciekawostki i sekrety serii SW: KotOR, cz. 1

wiadomość3 sierpnia 2015

Tajemnice i smaczki serii Star Wars: Knights of the Old Republic. W tekście m.in. Sleheyron - wycięta planeta, czy Malak potrafi tańczyć, ukryty pacyfizm HK-47.

17 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

FlameMan

Amness

Gorn221

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz