Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Najciekawsze gry towarzyskie wydane w 2009 roku

Wszystkie najlepsze i najpopularniejsze gry tego roku, nadchodzące premiery oraz gry sprzed lat. Możesz też przeglądać je z podziałem na kategorie.

Buzz! Świat Quizów
Buzz! Świat Quizów

Towarzyskie 30 października 2009

Kolejna część cyklu Buzz!. Wcielamy się w postać uczestnika teleturnieju, odpowiadając na pytania dotyczące otaczającego nas świata. W porównaniu z poprzednimi odsłonami nastąpiło poszerzenie opcji personalizacji rozgrywki. Przygotowano też oczywiście potężny zestaw nowych zagadnień.

PS3PSP

EyePet
EyePet

Towarzyskie 23 października 2009

Symulacja wirtualnego zwierzątka wykorzystująca kamerę PlayStation Eye, wyprodukowana przez Sony Online Entertainment. W grze opiekujemy się zwierzątkiem, które możemy dowolnie modyfikować. Wirtualny pupil reaguje nie tylko na ruch obiektów w naszym pokoju, a także na odgłosy dźwiękowe i hałasy. Ciekawostką jest możliwość skanowania własnych rysunków do świata gry.

PS3PSP

SingStar Polskie Hity
SingStar Polskie Hity

Towarzyskie 10 czerwca 2009

SingStar Polskie Hity to gra muzyczna wyprodukowana przez firmę Sony Computer Entertainment z myślą o utalentowanych wokalnie użytkownikach konsoli PlayStation 3. Gracze mogą zmierzyć się z 30 najpopularniejszymi polskimi piosenkami ostatnich lat. Na ścieżce dźwiękowej znalazły się utwory takich zespołów jak Feel, Kombi, De Mono czy Lady Pank. Ocenie podlegają tonacja, siła głosu i zgodność z rytmem piosenki.

PS3PS2

Invizimals
Invizimals

Towarzyskie 11 listopada 2009

Invizimals to gra przeznaczona głównie dla młodszych użytkowników konsoli przenośnej PSP, charakteryzująca się kolorową szatą graficzną i lekką tematyką, nawiązującą do bajki Pokemon.

PSP

Konie i kucyki: Akademia jazdy konnej
Konie i kucyki: Akademia jazdy konnej

Towarzyskie 12 czerwca 2009

Gra familijna. Wcielamy się w postać nastoletniej dziewczynki i opiekujemy się własnym koniem, przy okazji rozwiązując problemy tytułowej Akademii Jazdy Konnej.

PC

The Beatles: Rock Band
The Beatles: Rock Band

Towarzyskie 9 września 2009

Wyjątkowe wydawnictwo dla każdego fana liverpoolskiej czwórki. W produkcji możemy sprawdzić swoje umiejętności gry na imitacjach gitar i perkusji oraz zaśpiewać kultowe utwory The Beatles.

X360PS3Wii

Klik: Wyspa Tajemnic
Klik: Wyspa Tajemnic

Towarzyskie 14 grudnia 2009

Gra edukacyjna przeznaczona dla młodszych fanów interaktywnej rozrywki. Przenosimy się na tytułową wyspę tajemnic, kierując poczynaniami siedmioletniego Mateusza Klickiego, nazywającego siebie Klikiem. Zadaniem głównego bohatera jest odnalezienie jego zaginionego wujka. Właściwa rozgrywka składa się z dużej liczby prostych gier, których poziom trudności nieznacznie wzrasta w miarę zabawy

PC

DJ Hero
DJ Hero

Towarzyskie 27 października 2009

DJ Hero to kolejna muzyczna marka wielkiego wydawcy Activision Blizzard. Niezwykle popularny Guitar Hero pozwalał wcielić się we wschodzącą gwiazdę rocka, natomiast dzięki DJ Hero gracz stanie się samplującym, miksującym, skreczującym i robiącym płynne przejścia dyskdżokejem.

X360PS3PS2Wii

Guitar Hero 5
Guitar Hero 5

Towarzyskie 1 września 2009

Guitar Hero 5 to kolejna odsłona uwielbianej przez wszystkich pozycji muzycznej. Tym razem Neversoft zupełnie przemodelował grę, co zapewnia całkiem świeże podejście do gitarowego tematu.

X360PS3PS2Wii

LEGO Rock Band
LEGO Rock Band

Towarzyskie 3 listopada 2009

Połączenie znanej serii gier muzycznych z niezwykle popularnymi klockami. Tytuł oferuje mnóstwo dobrej zabawy dla całej rodziny i wiele bardzo znanych rockowych hitów.

X360PS3WiiNDS

Guitar Hero: Greatest Hits
Guitar Hero: Greatest Hits

Towarzyskie 16 czerwca 2009

Guitar Hero: Smash Hits jest kolejnym tytułem z popularnego cyklu gier muzycznych, który zadebiutował w 2005 roku na konsoli PlayStation 2.

X360PS3PS2Wii

Guitar Hero: Metallica
Guitar Hero: Metallica

Towarzyskie 29 marca 2009

Kolejna gra z niezwykle popularnej serii Guitar Hero. Tym razem poświęcona metalowej legendzie, amerykańskiemu zespołowi Metallica. Gracz wciela się w rolę członka raczkującego zespołu, którego największym marzeniem jest występowaniem przed swoim muzycznym idolem, czyli właśnie Metallicą.

X360PS3PS2Wii

Hugo: Przygoda z angielskim
Hugo: Przygoda z angielskim

Towarzyskie 28 sierpnia 2009

Gra z edukacyjna sympatycznym trollem Hugo w roli głównej, dzięki której możliwe jest poznawanie podstaw języka angielskiego. Całość przeznaczona jest dla dzieci i za pomocą zabawnych mini gierek oraz kolorowej kreskówkowej grafiki w prosty sposób uczy obcego języka.

PC

Hannah Montana: Film
Hannah Montana: Film

Towarzyskie 7 kwietnia 2009

Hannah Montana The Movie to gra muzyczna stworzona przez studio Disneya oparta na filmowym hicie o tym samym tytule. Zabawa polega głownie na braniu udziału w energetycznych koncertach, gdzie wykonujemy konkretne sekwencje ruchów scenicznych oraz symulujemy grę na gitarze, klawiszach czy perkusji.

PCX360PS3WiiNDS

Wipeout: The Game
Wipeout: The Game

Towarzyskie 9 listopada 2009

Gra video oparta na amerykańskim programie telewizyjnym Wipeout emitowanym w stacji ABC. Uczestnicy pokonują w niej tor przeszkód, w którym ważna jest precyzja, refleks, odpowiedni balans ciałem i szybkość.

WiiNDS

Band Hero
Band Hero

Towarzyskie 3 listopada 2009

Band Hero to kolejna gra muzyczna od twórców popularnego Guitar Hero. Produkt, niezależnie od wieku odbiorcy, pozwala wcielić się w profesjonalnego artystę i ruszyć na podbój estrady.

X360PS3PS2WiiNDS

Trivial Pursuit
Trivial Pursuit

Towarzyskie 10 marca 2009

Trivial Pursuit to przygotowana przez zespół deweloperski studia EA Montreal gra towarzyska, stanowiąca konsolową adaptację popularnej planszówki. Gracze mają okazję sprawdzić swoją wiedzę o świecie odpowiadając na pytania quizu. Twórcy przewidzieli kilka wariantów rozgrywki, w tym m.in. możliwość 4-osobowej rywalizacji na wspólnym ekranie.

X360PS3PS2Wii

Endless Ocean: Blue World
Endless Ocean: Blue World

Towarzyskie 17 września 2009

Relaksująca produkcja, w której wcielamy się w postać płetwonurka. Wchodzimy w interakcje z zamieszkującymi podwodny świat żyjątkami i zajmujemy się odnajdywaniem zatopionych skarbów.

Wii

101-in-1 Party Megamix
101-in-1 Party Megamix

Towarzyskie 27 października 2009

Zbiór ponad 100 mini-gier zręcznościowych i logicznych. W rozgrywkach maksymalnie może uczestniczyć czterech graczy, a cechą wspólną wszystkich zabaw są jasne i przejrzyste zasady.

Wii

Konie i kucyki: Jeżdżę konno!
Konie i kucyki: Jeżdżę konno!

Towarzyskie 29 maja 2009

Gra jeździecka dla młodszych graczy, dzięki której możemy przystępować do turniejów na gotowych trasach lub na własnoręcznie zaprojektowanych placach.

PC

Hasbro Family Game Night 2
Hasbro Family Game Night 2

Towarzyskie 26 października 2009

Hasbro Family Game Night 2 to gra towarzyska będąca adaptacją telewizyjnego show. Gracze mogą stanąć do rywalizacji w konkurencjach inspirowanych popularnymi planszówkami firmy Hasbro (m.in. Monopoly, Operacja, Clue i Pictureka). Tytuł wyprodukowany został przez studio deweloperskie EA Bright Light.

PCWiiNDS

Rock Band: Unplugged
Rock Band: Unplugged

Towarzyskie 9 czerwca 2009

Rock Band: Unplugged to stworzona z myślą o entuzjastach koncertów "bez prądu" gra muzyczno-zręcznościowa, autorstwa studia Backbone Entertainment. Gracze mają okazję wykazać się poczuciem rytmu i koordynacją manualną, wykonując popularne przeboje w wersji unplugged. Na ścieżce dźwiękowej gry znalazły się utwory takich wykonawców jak: Nirvana, Tenacious D, Pearl Jam, Smashing Pumpkins, Jethro Tull i The Who.

PSP

SingStar Queen
SingStar Queen

Towarzyskie 18 marca 2009

Muzyczna gra karaoke z popularnej serii SingStar, w której gracze mają okazję sprawdzić swoje umiejętności wokalne wykonując piosenki zespołu Queen.

PS3PS2

Karaoke Revolution
Karaoke Revolution

Towarzyskie 20 listopada 2009

Karaoke Revolution to jedyna gra tego typu dostępna na wszystkie konsole obecnej generacji. Rozśpiewany gracz łapie w rękę mikrofon by zmierzyć się z najnowszymi piosenkami i swoim muzycznym talentem.

X360PS3Wii

Lips: Number One Hits
Lips: Number One Hits

Towarzyskie 20 października 2009

Lips: Number One Hits to rozszerzenie popularnej gry muzycznej Lips, oferujące utowry, które niegdyś królowały na listach przebojów

X360

Singstar Motown
Singstar Motown

Towarzyskie 18 września 2009

SingStar Motown to gra muzyczna skierowana do wszystkich fanów popu i soulu, wydana z okazji 50-lecia powstania popularnej wytwórni Motown.

PS3PS2

Major Minor's Majestic March
Major Minor's Majestic March

Towarzyskie 31 marca 2009

Niezwykła gra muzyczna polegająca na wybijaniu tempa. Wcielamy się w dyrygenta orkiestry marszowej wyposażonego w magiczną batutę.

Wii

Karaoke For Fun: Król Popu
Karaoke For Fun: Król Popu

Towarzyskie 1 października 2009

Domowe karaoke, w którym śpiewamy największe hity Michaela Jacksona, takie jak Bad, Thriller, Billy Jean czy Smooth Criminal. Podobnie jak w innych produktach z tego gatunku na ekranie wyświetlany jest tekst piosenki, a gra sukcesywnie podświetla kolejne jego fragmenty, informując tym samym o konieczności ich wyśpiewania.

PC

Go Play Lumberjacks
Go Play Lumberjacks

Towarzyskie 9 czerwca 2009

Gra z cyklu party-games Go Play. Wcielamy się w drwali i bierzemy udział w szeregu pomysłowych zawodów. Wśród dostępnych konkurencji znajdziemy m.in. ścinanie drzew, piłowanie kawałków drewna czy rzucanie siekierami. Mechanika zabawy robi pełen użytek z wykrywającego ruch kontrolera Wii i wspiera również Wii Balance Board. W rozgrywce może wziąć udział maksymalnie czterech graczy.

Wii

Fun with English: Bawię się i uczę!
Fun with English: Bawię się i uczę!

Towarzyskie 28 sierpnia 2009

Gra dla dzieci, która pozwala na poznawanie podstaw języka angielskiego. Nauka może odbywać się na jednym z kilku poziomów zaawansowania.

PC

Karaoke For Fun: 80 hitów
Karaoke For Fun: 80 hitów

Towarzyskie 1 grudnia 2009

Domowe karaoke, w którym wybieramy pomiędzy osiemdziesięcioma znanymi utworami polskich wykonawców (Feel, Doda, Bajm, Patrycja Markowska, Elektryczne Gitary, Piersi, Lady Pank, Kombi i inni).

PC

Domowe Karaoke: Wirtualne Jury
Domowe Karaoke: Wirtualne Jury

Towarzyskie 15 grudnia 2009

Wirtualne karaoke, którego unikalną funkcją jest możliwość oceny występu gracza pod kątem zgodności z oryginalnym utworem. Do zabawy wykorzystywany jest znajdujący się w zestawie z grą mikrofon, który podłącza się bezpośrednio do komputera. Na liście dostępnych w grze utworów znajduje się niemal 80 pozycji, wśród których nie brakuje piosenek najsłynniejszych polskich, jak i zachodnich wykonawców.

PC

Deca Sports 2
Deca Sports 2

Towarzyskie 16 kwietnia 2009

Składanka mini-gier sportowych przygotowanych przez firmę Hudson Soft.

Wii

Picture Perfect Hair Salon
Picture Perfect Hair Salon

Towarzyskie 1 grudnia 2009

Wirtualny salon piękności, w którym możemy sprawdzić jak wypadniemy w zupełnie innej fryzurze. Produkcja wykorzystuje kamerę wbudowaną w konsolę.

NDS

Guitar Hero: Van Halen
Guitar Hero: Van Halen

Towarzyskie 22 grudnia 2009

Jeden z licznych tytułów tworzących markę Guitar Hero. Dzięki zamieszczonym na płycie utworom każdy gracz poczuje się jak członek hard-rockowego zespołu Van Halen.

X360PS3PS2Wii

Lazy Town Leniuchowo: Słodycze sportowców
Lazy Town Leniuchowo: Słodycze sportowców

Towarzyskie 20 listopada 2009

Produkcja dla najmłodszych, w której bierzemy udział w przygotowaniach do festynu i jednocześnie dowiadujemy się wielu interesujących rzeczy na temat prowadzenia aktywnego trybu życia.

PC

 
1 2 3