Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 30 grudnia 2014, 11:45

autor: Adrian Werner

Duel Revolution – klon serii Pokemon zmierza na iOS i Androida

Studio Prodigious Works to kolejny zespół, który chce odtworzyć sukces marki Pokemon na rynku mobilnym. Ekipa pracuje nad turowym RPG tego typu zatytułowanym Duel Revolution i gra ukaże się w przyszłym roku na urządzeniach z systemami iOS oraz Android.

Studio Prodigious Works pracuje nad turowych RPG Duel Revolution, które pełnymi garściami czerpie z serii Pokemon. Produkcja zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android, a jej premiera zaplanowana została na przyszły rok.

Akcja osadzona zostanie w alternatywnej wersji współczesnego świata, wypełnionej prastarymi legendami i zamieszkanej przez liczne fantastyczne stworzenia. My wcielimy się w tresera, którego zadaniem będzie łapanie potworków, tresowanie, a następnie wystawianie ich do walk przeciwko podopiecznym naszych rywali.

Duel Revolution zaoferuje swobodną eksplorację świata, który ma zostać zapełniony ciekawymi postaciami oraz misjami do wykonania. Realizowanie zadań oraz wygrywanie starć nagradzane będzie punktami doświadczenia, które wykorzystamy do rozwijania potworków. Nie zabraknie także możliwości łączenia kilku gatunków w jedną, potężniejszą hybrydę.

W sumie w grze znajdziemy grubo ponad setkę możliwych do wytresowania stworzeń. Sporych rozmiarów ma być również galeria konkurencyjnych treserów, a każdy z nich posiadać ma odmienną biografię oraz osobowość. Autorzy obiecują także bogate opcje modyfikowania wyglądu naszej postaci. Ponadto twórcy mają w planach wypuszczanie co trzy miesiące dużych aktualizacji, wprowadzających nowe lokaje, przeciwników i przygody. Dodatkową atrakcją mają być tryby multiplayer, pozwalające na zmierzenie się z innymi ludźmi.

Marka Pokemon to niekwestionowana cesarzowa konsol przenośnych, więc nic dziwnego, że wielu deweloperów podjęło próbę odtworzenia jej sukcesu na rynku mobilnym. Przez wiele lat ponosili oni sromotne porażki, ale w tym roku zaczęło coś się zmieniać i otrzymaliśmy trzy autentycznie dobre produkcje tego typu w postaci Outernauts, Micromon oraz Monster Legacy. Mamy więc nadzieję, że Duel Revolution będzie kontynuowało ten trend i jeszcze bardziej zbliży się jakością do pierwowzoru.

Duel Revolution

Duel Revolution