Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość sprzęt i soft 12 grudnia 2013, 13:14

Windows 8.2 – czy druga aktualizacja przywróci wreszcie Menu Start?

Czyżby firma Microsoft miała się ugiąć pod naciskiem użytkowników Windowsa 8, którzy od premiery zarzucali systemowi brak klasycznego Menu Start? Z pierwszych przecieków na temat drugiej łatki do najnowszego Windowsa wynika, że amerykańska firma rozważa taką opcję.

Tak wygląda ekran startowy – to on zastąpił Menu Start. - Windows 8.2 – czy druga aktualizacja przywróci wreszcie Menu Start? - wiadomość - 2013-12-12
Tak wygląda ekran startowy – to on zastąpił Menu Start.
Menu Start w Windows 8:
  • Windows 8.0 (rok 2012) – brak.
  • Windows 8.1 (rok 2013) – na pasku zadań pojawia się przycisk Start.
  • Windows 8.2 (rok 2014? 2015?) – powraca stare-nowe Menu Start?

Czyżby firma Microsoft miała się ugiąć pod naciskiem krytyków Windows 8? Od premiery tego systemu wiele osób zarzekało się, że nie będzie z niego korzystać z powodu braku lubianego Menu Start i zastąpienia go ekranem startowym z kafelkami. I to ma się zmienić.

Z informacji Paula Thurrotta, który od lat jest wiarygodnym źródłem wiadomości na temat produktów firmy Microsoft, wynika, że amerykański koncern ugnie się wreszcie pod naciskiem użytkowników i doda klasyczne Menu Start. Przypomnijmy, że już w aktualizacji 8.1 pojawiły się pierwsze zmiany w tym kierunku – na pasek zadań powrócił przycisk Start. Warto dodać, że Menu Start będzie tylko opcjonalne i użytkownicy przyzwyczajeni już do kafelków nie muszą obawiać się ich zniknięcia.

Czy tak miałoby wyglądać nowe Menu Start? Ilustracja opublikowana za PCWorld.com.
Czy tak miałoby wyglądać nowe Menu Start? Ilustracja opublikowana za PCWorld.com.

Informacje o patchu 8.2, który chwilowo posiada nazwę kodową Threshold, na razie nie znalazły oficjalnego potwierdzenia i pewnie jeszcze długo go nie znajdą. Przypomnijmy, że dla co bardziej zdesperowanych użytkowników Windowsa 8 wprowadzenie klasycznego Menu Start jest możliwe, ale nie z poziomu samego systemu. Pozwalają na to różne narzędzia modyfikujące wygląd Windowsa, np. aplikacje Classic Shell czy Start8.

Na razie nie znamy nawet orientacyjnej daty wprowadzenia kolejnej aktualizacji do Windowsa 8, ale pozytywne zmiany dodane w 8.1 dają nadzieję, że że i za sprawą łatki 8.2 najpopularniejszy system operacyjny zrobi kolejny krok w dobrym kierunku.