Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 20 marca 2013, 06:46

autor: Adrian Werner

Nadchodzi Draw Something 2

Draw Something, czyli jeden z największych mobilnych przebojów ostatnich lat, doczeka się wkrótce kontynuacji. Część druga zaoferuje m.in. nowe sposoby rysowania obiektów i dodatkowe tryby zabawy z innymi ludźmi.

Draw Something było jednym z największych mobilnych przebojów zeszłego roku. W ciągu zaledwie pięciu tygodni od premiery grę pobrało 20 mln osób. Dwa tygodnie później liczba ta podskoczyła do 50 mln. Krótko później marka i jej deweloper (studio OMGPOP) zostały wykupione przez firmę Zynga za 180 mln dolarów. Przy takiej skali sukcesu powstanie kontynuacji było tylko kwestią czasu. Teraz prace nad częścią drugą zostały oficjalnie potwierdzone.

Pierwszy o fakcie istnienia Draw Something 2 poinformował na swoim koncie Twitter Ryan Seacrest, czyli popularny amerykański prezenter telewizyjny. Do wpisu dołączony był premierowy screen. Można na nim zobaczyć, że gra pozwoli malować teksturami, podczas gdy w przypadku pierwszej części gracz ograniczony był jedynie do pojedynczych kolorów.

Krótko po wpisie Seacresta prezes OMGPOP oficjalnie potwierdził, że projekt znajduje się w produkcji. Na razie nie wiele wiadomo na jego temat. Stwierdzono jedynie, że premiera powinna nastąpić już wkrótce.

Pierwsze Draw Something było nietypową turówką. Gracz otrzymywał zestaw trzech losowych słów o różnym stopniu trudności. Jego zadaniem było narysowanie ich w taki sposób, aby drugi gracz był w stanie odgadnąć jakie wyrazy reprezentują. Gra pomagała odgadującemu poprzez informowanie go np. o ilości liter w słowie.

Pierwszy screen z Draw Something 2.