Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 17 lutego 2013, 08:58

autor: Adrian Werner

Utrzymana w klimatach horroru gra logiczna Whispering Willows zmierza na PC, iOS i Andrida

Studio Night Light Interactive kończy powoli prace nad grą logiczną Whispering Willows. Produkcja utrzymana będzie w klimatach grozy i wydana zostanie na pecety oraz urządzenia mobilne.

Studio Night Light Interactive chce podbić serca miłośników gier logicznych opowieścią o duchach zatytułowaną Whispering Willows. W planach jest zarówno wersja pecetowa, jak i edycja na urządzenia mobilne oparte na systemach iOS i Android.

W Whispering Willows wcielimy się w młodą dziewczynę imieniem Elena, której ojciec zaginął w tajemniczych okolicznościach. W poszukiwaniach swojego rodzica bohaterka wykorzysta moce parapsychiczne, w tym umiejętność astralnej projekcji, czyli opuszczania własnego ciała. Większość akcji toczyć się będzie w tytułowej rezydencji Willows. Przeszłość tego miejsca jest pełna potwornych zbrodni i w trakcie przygody będziemy powoli poznawali przeszłość zarówno budynku, jak i jego dawnych mieszkańców.

Poruszanie się w grze będzie przypominało platformówkę, ale rozgrywka skoncentruje się głównie na rozwiązywaniu zagadek. W każdej chwili Elena będzie w stanie opuścić swoje ciało i wkroczyć do świata zmarłych. Ta umiejętność okaże się kluczowa przy wielu łamigłówkach. Przykładowo, jako duch bohaterka będzie w stanie latać, przeciskać się przez małe szczeliny, manipulować czasem, zamrażać przedmioty oraz korzystać z mocy światła potrafiącego odstraszyć zamieszkujące posiadłość agresywne upiory. W trakcie przygód natkniemy się również na nieszkodliwe duchy. Każdy z nich zmarł w tragicznych okolicznościach i teraz jest skazany na powtarzanie bez końca swoich ostatnich chwil. Elena będzie musiała znaleźć sposoby na uwolnienie ich dusz, gdyż tylko w ten sposób pokona wiele stojących na jej drodze przeszkód.

Whispering Willows zadebiutuje na pecetach w lipcu tego roku. Wkrótce potem wypuszczone zostaną wersje na iOS i Androida. W planach jest również edycja na konsolę OUYA. Autorzy zbierają obecnie środki na Kickstarterze na dodatkowe dopracowanie projektu i biorą udział w Steam Greenlight. Wypuszczono już pierwsze grywane demo, dzieki któremu możecie się przekonać, jak gra prezentuje się w akcji.

Whispering Willows – strona Kickstartera

Whispering Willows – na Steam Greenlight

Whispering Willows – zagraj w demo

Whispering Willows

Whispering Willows