Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release Gameforge Press Release 5 października 2012, 13:11

OGame jest już w sieci 10 lat

Strategiczna gra science fiction OGame stała się fundamentem rynku gier przeglądarkowych i przyniosła międzynarodowy sukces Gameforge- gigantowi branży gier sieciowych. Firma świętuje 10-lecie istnienia gry.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Wszystko rozpoczęło się wraz z powstaniem gry strategicznej, której akcja rozgrywa się w kosmosie. W 2002 roku dzisiejszy przewodniczący zarządu Alexander Rösner, zaprojektował i zaprogramował grę, która stała się fundamentem powstania największego wydawcy gier sieciowych w Europie. Początki sukcesu gry sięgają roku 2002, kiedy to otwarto pierwszy serwer OGame Universum 1, posiadający po dzień dzisiejszy aktywnych graczy. Szybki sukces gry, która z początku miała być raczej przygodą, doprowadził do tego, że już 3 października 2002 r. OGame stało się poważnym projektem. Kilka miesięcy później gra stała się podstawą do założenia firmy Gameforge GmbH. OGame to nie tylko pierwsza gra sieciowa firmy Gameforge AG, zatrudniającej obecnie około 600 pracowników oraz posiadającej w swoim dorobku 20 tytułów, lecz także jedna z najbardziej popularnych i najdłużej utrzymujących się gier na rynku.

OGame jest już w sieci 10 lat - ilustracja #1

OGame w dużej mierze przyczyniło się do rozwoju rynku gier przeglądarkowych oraz do sukcesu modelu „Free to play”, a to właśnie dzięki łatwemu, darmowemu dostępowi. W Berlinie tytuł OGame otrzymał honorowe miejsce w muzeum gier komputerowych jako najbardziej popularny i odnoszący sukcesy przedstawiciel gier przeglądarkowych na rynku.

Gracze w dalszym ciągu mogą się zarejestrować na stronie http://www.ogame.pl i od razu rozpocząć grę bez konieczności pobierania klienta i instalacji.

OGame

OGame