Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 17 czerwca 2017, 08:21

autor: Adrian Werner

Pillars of Eternity II: Deadfire - zapis rozgrywki z E3

Do sieci trafił nowy, obszerny materiał wideo z Pillars of Eternity II: Deadfire. Stanowi on zapis zorganizowanej przez studio Obsidian Entertainment prezentacji projektu na targach E3.

PILLARS OF ETERNITY II W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Obsidian Entertainment
  2. Gatunek: RPG
  3. Platforma: PC
  4. Data premiery: pierwszy kwartał 2018 r.

Tegoroczna edycja E3 już za nami, ale na targach działo się tak dużo, że do sieci wciąż spływają interesujące nowe materiały. Najnowszym tego przykładem stał się zapis prezentacji Pillars of Eternity II: Deadfire, czyli gry RPG autorstwa studia Obsidian Entertainment. To pierwsza okazja do obejrzenia prawdziwej rozgrywki z tego tytułu.

Filmik trwa jedenaście minut i daje całkiem niezłe pojęcie o tym, w jakim kierunku zmierza ten projekt. Możemy na nim zobaczyć m.in. nową krainę, która, w przeciwieństwie do terenów z pierwszej części, będzie miała tropikalny charakter, jak również podróże statkiem morskim, podczas których zmuszeni zostaniemy podejmować decyzje jako kapitan.

Pillars of Eternity II: Deadfire - zapis rozgrywki z E3 - ilustracja #1

Materiał pozwala także obejrzeć ulepszenia oprawy graficznej, które objęły system oświetlenia, poziom detali postaci oraz to, jak dobrze trójwymiarowe obiekty zostały zintegrowane z prerenderowanymi tłami.

Pod względem fabularnym Pillars of Eternity II: Deadfire ma być bezpośrednią kontynuacją poprzedniej części. Aby ułatwić życie osobom, które nie przeszły „jedynki”, najważniejsze informacje zostaną w łagodny i stopniowy sposób przekazane podczas kampanii w sequelu, tak aby nie zarzucać graczy od początku stosem faktów.

Przypomnijmy, że Pillars of Eternity II: Deadfire zmierza wyłącznie na pecety. Premiera ma nastąpić na początku roku. Gra jest finansowana m.in. ze środków zbieranych na crowdfundingowej platformie FIG i obecnie autorom udało się zgromadzić już 4,4 mln dolarów.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Pillars of Eternity II – rewolucja na miarę Baldur’s Gate II w gatunku RPG?
Pillars of Eternity II: Deadfire - zapis rozgrywki z E3 - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Pillars of Eternity II: Deadfire

Pillars of Eternity II: Deadfire