Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 29 października 2016, 13:15

autor: Adrian Werner

Best Fiends Forever - zadebiutowała nowa odsłona popularnej serii

Popularna seria Best Fiends doczekała się kolejnej odsłony. Studio Seriously Digital Entertainment właśnie wypuściło na rynek mobilnego clickera Best Fiends Forever, który udostępniony został na systemach iOS i Android.

Mamy dobre wieści dla fanów mobilnej serii Best Fiends. Jej autorzy, czyli ludzie ze studia Seriously Digital Entertainment, właśnie wypuścili najnowszą odsłonę cyklu, która otrzymała tytuł Best Fiends Forever.

Gra posiada szczątkową fabułę. Przenosimy się po prostu do krainy Minutia złożonej z małych wysepek zamieszkanych przez różne gatunki agresywnych ślimaków. Naszym zadaniem jest podróżowanie po archipelagu i eliminowanie wszystkich przeciwników. Po drodze uwalniamy tytułowe stworki znane jako Fiends, które więzione są w skrzyniach. Sympatycznym elementem jest całkiem udany humor – autorzy regularnie naśmiewają się z poprzednich odsłon oraz innych gier.

W Best Fiends Forever zabawa obraca się głównie wokół walki z wrogami, zrealizowanej w typowo clickerowym stylu. Poprzez dotykanie ekranu wyprowadzamy więc ataki w przeciwników, wybuchające beczki, skrzynie pełne cennych przedmiotów i rożne inne obiekty na mapie. Pod koniec każdego poziomu czeka potężny boss i tylko on w praktyce stanowi jakiekolwiek wyzwanie.

Pokonanie bossa najczęściej kończy się uwolnieniem Fienda, który dołącza do naszej drużyny. Te stworki automatycznie atakują nieprzyjaciół i jednocześnie posiadają także umiejętności specjalne, które aktywujemy ręcznie. Nie zabrakło oczywiście systemu rozwoju. Podczas zabawy za sukcesy nagradzani jesteśmy złotymi monetami, które wydajemy na ulepszenie siły naszych ataków oraz wzmacnianie statystyk i umiejętności Fiendów.

Best Fiends Forever ukazało się na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Na obu tych platformach gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami. Jest on jak na clickera bardzo łagodny. Nie ma tutaj żadnych systemów energii i możemy grać ile zechcemy, a tempo rozwoju postaci bez wydania pieniędzy jest całkiem spore.

Best Fiends Forever w App Store

Best Fiends Forever w Google Play

Best Fiends Forever

Best Fiends Forever