Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2024, 21:27

autor: Kamil Kleszyk

Nowy gameplay z Frostpunk 2 uświetnia start beta-testów. Polscy twórcy przekonują, że to nie jest zwykły sequel

Beta-testy Frostpunka 2 to nie jedyna atrakcja, jaką 11 bit studios przygotowało dla fanów gry. Oprócz tego deweloperzy udostępnili obszerny materiał, w którym omawiają kluczowe aspekty nadchodzącej produkcji.

Źródło fot. 11 bit studios
i

Dzisiaj o godzinie 19:00 rozpoczęły się beta-testy Frostpunka 2. Z sequelem hitowej strategicznej gry survivalowej do 22 kwietnia mogą zapoznać się osoby, które zdecydowały się na preorder tytułu w wersji Deluxe. Gracze niemający szansy na dogłębne zapoznanie się z produkcją mogą obejrzeć wideo, w którym współtwórcy gry, Jakub Stokalski i Łukasz Juszczyk, przybliżają jej szczegóły.

  1. Na samym początku deweloperzy podkreślają, że pracując nad Frostpunkiem 2, nie chcieli stworzyć kontynuacji, a zupełnie nową grę opartą na zasadach pierwowzoru.
  2. W „dwójce” gracze będą nadzorować tworzenie całych dzielnic, zamiast budować pojedyncze budynki.
  3. Juszczyk dodał, że w przypadku Frostpunka 2 „największy nacisk położony został na aspekt społeczny”.

W miarę upływu czasu różne społeczności mogą się radykalizować i tworzyć frakcje, które aktywnie starają się wpływać na kierunek, w którym prowadzisz miasto – tłumaczy.

  1. W przeciwieństwie do pierwszej części, w której jedyną władzę sprawował Kapitan, w sequelu zadaniem graczy jest powołanie Rady – grupy reprezentującej społeczność, mającej głos w sprawie rozwoju miasta.
  2. Efektem tego będą ciągłe konflikty pomiędzy frakcjami, potencjalnie stanowiące dla aglomeracji większe zagrożenie aniżeli wszechobecny chłód.

Frostpunk 2 zadebiutuje na PC 25 lipca. Tytuł będzie także dostępny w ramach usługi PC Game Pass. W przyszłości gra ukaże się również na konsolach Xbox Series X/S oraz PlayStation 5.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej