Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Freja and the False Prophecy (PC)
OkładkaFreja and the False Prophecy (PC)

Freja and the False Prophecy PC

Reprezentant gatunku metroidvania, w którym wcielamy się w tytułową bohaterkę podróżującą po dziewięciu światach z nordyckiej mitologii. Celem protagonistki jest rozwikłanie zagadki tajemniczej choroby, która nawiedziła jej ojczyste ziemie.

Akcji | platformówki | mitologia nordycka | 2D | metroidvania | crowdfunding | indie | side-scroll | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Freja and the False Prophecy Premiera PC

anulowana

producent: Unsigned Double Collective wydawca: Unsigned Double Collective

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Freja and the False Prophecy

Dead Cells

Sundered

Unto the End

Freja and the False Prophecy jest produkcją typu metroidvania, opracowaną przez niezależne studio Unsigned Double Collective. Wśród źródeł inspiracji dla swojego dzieła deweloperzy wymieniają takie gry, jak Ori and the Blind Forest, Hollow Knight, Salt and Sanctuary czy choćby Dark Souls.

Fabuła

Freja and the False Prophecy zabiera nas w podróż do fantastycznej krainy rodem z nordyckiej mitologii. W trakcie zabawy wcielamy się w tytułową wojowniczkę – Freję – powracającą do domu z wojennej wyprawy. Podczas sztormu jej statek rozbił się na skałach, ciągnąc na dno zarówno załogę, jak i zgromadzone przez nią skarby.

Ocalała cudem kobieta budzi się na brzegu swoich ojczystych ziem, jednak szybko odkrywa, że nawiedziła je tajemnicza choroba. Przekonana, że w sprawy zamieszani są bogowie, uzbrojona jedynie w topór i tarczę Freja wyrusza w długą i niebezpieczną podróż po dziewięciu światach. Po drodze napotyka nie tylko wrogów, lecz również szereg przyjaźnie nastawionych postaci, jak wędrowiec Stigandr, artystka Eira oraz niektóre bóstwa.

Mechanika

W grze Freja and the False Prophecy akcję ukazano z boku. W trakcie zabawy trafiamy do Midgardu będącego domem ludzi, zamieszkiwanych przez bogów Asgardu i Vanaheimu, Jotunheimu opanowanego przez gigantów, należącego do krasnoludów Svartalfheimu i będącego domeną elfów Alfheimu, a także do krainy ognia (Muspelheim), mgły (Niflheim) oraz umarłych (Helheim). Warto pamiętać, że chcąc uzyskać dostęp do wielu miejsc, Freja musi najpierw zdobyć konkretną umiejętność bądź element wyposażenia.

Przemierzając kolejne lokacje, nie tylko unikamy pułapek, przeskakujemy nad przepaściami czy rozwiązujemy zagadki środowiskowe, lecz również stawiamy czoła licznym adwersarzom. Podczas pojedynków musimy umiejętnie żonglować zdolnościami bojowymi protagonistki, a także wykazać się refleksem i spostrzegawczością, by unikać ataków i wyprowadzać błyskawiczne kontry (dotyczy to zwłaszcza potyczek z potężnymi bossami). W miarę postępów zwiększamy potencjał bojowy protagonistki, zdobywając nowe umiejętności oraz wyposażenie.

Tryby gry

Freja and the False Prophecy pozwala wyłącznie na zabawę w pojedynkę. Gracze, dla których domyślny poziom trudności okaże się zbyt wysoki, mogą rozpocząć przygodę w znacznie łatwiejszym trybie Story Mode.

Kwestie techniczne

Freja and the False Prophecy posiada dwuwymiarową, ręcznie rysowaną grafikę. Za soundtrackiem towarzyszącym zabawie stoi południowoafrykańska kompozytorka Martinique du Toit.

Ostatnia modyfikacja 21 lipca 2023

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Freja and the False Prophecy: 12+